Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă miercuri, 06 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă miercuri, 06 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Decebal 17/J, 17/Z - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Muncești 364, Pădurii 17, 17/2, 21, 21/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Academicianul N.Corlăteanu 6, Alba Iulia 21, 23, 23/1, 23/2, 23/3, 23/4, 75, Bacău 18-24, Lipcani 19-25, 22-28, Onisifoe Ghibu 7/1, 7/2, 7/3, 7/4, 7/5, 9/1, 9/3, Sucevița 27, 29, 29/1, 32, 34A, 34/2, 36/1, 36/2, 36/3, 36/5 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ion Pelivan 18, G.Călinescu 2, Doina și Ion Aldea-Teodorovici 190 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Calea Moșilor 2, 2/1, 4, Ismail 101, 103, 105, T.Vladimirescu 1/7, 53 - în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4. Anenii Noi:
str.Podgornaia, Libertății, s.Beriozchi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Șerpeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Basarabeasca:
str.Sovetscaia, Karl Marx - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadaclia – parțial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru conectarea consumatorilor noi
 
6. Cahul:
s.Bădicul Moldovenesc, s.Chircani, s.Larga Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cucoara - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7. Cantemir:
s.Antonești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Benderscaia, Gavriliuc, I.Gagarin, Oleg Coșevoi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Comrat: str.Geologului, Lenin, Matrosov, Mira, Svetlaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcănești: str. 1 Mai, 25 let Moldavii, 25 Siezda, Ananieva str-la, Batişceva, Cahul, Cahul str-la, Crupscoi, H.Raşculeva, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Jdanova str-la, Melioratorov, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Nikolai Vatutin, Orehovaea, Ostrovscogo, Oziornaia, Polevaea, Sadovaea, Sadovîi str-la, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt s-la, Tanchistov, Tanchistov str-la, Tihaea, Zoia Kosmodemianskaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chiriet Lunga: str.Enghels, Karl Marx, Lenin, Cutcevici - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chiriet Lunga: str.Enghels, Karl Marx, Lenin, Cutcevici, A.Pușkin - parţial în intervalul de timp între 13:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Comsomoliscaia, Dimova, M.Gorikii, M.Frunze, Molodejnaia - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dezghingea: str.Buiuclî, Butuca, Chesea, Ciachira, Cosmonavtov, Drujbî, Gherţena, Grigore Cotovschi, Lenin, Lev Tolstoi str-la, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Mihail Tuhacevski, Mira, Molodejnaea, Oziornaia, Pobeda, Serghei Lazo, Suslova, Sverdlova, Tretiacov, Zaica str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea Perjei: str.Zarecinaia, Lenin, Pușkin, str-la Calinin - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
9. Căuşeni:
str. 31 August, Alba Iulia, Basarabia, Calea Basarabiei, Iurii Gagarin, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alba Iulia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Cimişlia:
s.Selemet: str. 1 Mai, 31 August 1989, Alexandru Donici, Cahul, Ceparia, Cimişliei, Comarov, Constantin Stamati, Constructorul, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina şi Ion Aldea Teodorovici, Dragos Voda, Gloria, Ion Creangă, Ion Druţă, Izvoarelor, Jeleznodorojnaea, Livezilor, Mihai Eminescu, Morozov P., Nicolae Milescu Spătaru, Nicolai Nekrasov, Păcii, Petru Rareş, Pugacev, Selemet, Sfînta Maria, Sfîntul Dumitru, Sportivilor, Şciorsa, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Vodă, Titov Gherman, Vasile Lupu, Victoriei, Viilor, s.Mihailovca: str. 31 August, Cimișlia, Colhoznaia, Dm.Cantemir, Grădinilor, Livezilor, Ștefan Vodă, s.Zloți - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11. Criuleni:
s.Holercani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Hînceşti:
s.Caracui - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13. Ialoveni:
str. 8 Martie, Albinuţa, Bujorilor, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Ghiocel, Hîrtop, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Aldea-Teodorovici, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Latiniei, Luceafărul, Macilor, Mărţişor, Mihai Kogălniceanu, Mihail Sadoveanu, Putna, Sănduţă Petru, Speranţa, Tineretului, Toporaşilor, Valeriu Cupcea, Valeriu Cupcea 1 str-la, Valeriu Cupcea 2 str-la, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la, Victoria, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cărbuna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țipala - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
14. Leova:
or.Iargara: str.Dumbrava Roșie, Luceafărul, Nagornaia, N.Nekrasov, Sf.Dumitru, Stepnaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16;30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Covurlui - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
15. Nisporeni:
s.Iurceni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Orhei:
str.Costin Miron, Dimo Nicolai, Eliberării, Ion Creangă, Şevcenko Taras, Vasile Lupu, Vasile Mahu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Biești - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus, s.Jora de Jos, s.Lopatna - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pohorniceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Străşeni:
str.B.P.Hajdeu, Decebal, str-la Decebal, M.Eminescu, Mitr.Dosoftei, Polihronie Sîrcu, V.Lupu, V.Ioviță - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Codreanca - parţial în intervalul de timp între 08:50 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zamcioji - parțial în intervalul de timp între 09:15 - 11:00, pentru conectarea consumatorilor noi
s.Zamcioji - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Ştefan Vodă:
str.M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ștefănești - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Volintiri: str.Păcii - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru reamplasarea evidenței
 
19. Taraclia:
s.Hagichioi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Teleneşti:
s.Bănești - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
04.02.2019