Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă marți, 12 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă marți, 12 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
s.Bubueci: str.Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Mihai Eminescu, Tineretului, Tineretului str-la, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Braniștii 3/2, 999, Dm.Rîșcanu 29/1, 29/2, 29A, 31/1, 31/2, 33/2, 33/4, 33/5, 35/2 - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Anenii Noi:
str.B.P.Hajdeu, Concilierii Naționali, D.Cantemir, Florilor, Ion Soltîs, Luceafărul, Speranța, V.Jukovski - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troița Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Calfa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4. Cahul:
s.Burlăceni: str.M.Frunze, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Cantemir:
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tartaul - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr Lunga: str.M.Lomonosov, M.Gorkii, Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Congazcic: str.Gagarin, Mira, Molodejnaea, Mitula - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Corten: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Lenin, Pobeda, Serghei Kirov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7. Călăraşi:
str.Alexandru cel Bun, A.Mateevici, B.P.Hajdeu, C.Negruzzi, Gh.Asachi, M.Eminecsu, M.Kogîlniceanu, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrjăuca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hoginești - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Căuşeni:
str.D.Cantemir, M.Gorikii, M.Eminescu, str-la 2 Mira, str-la Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baccealia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sălcuța - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Cimişlia:
str.M.Eminescu, Mircea cel Bătrîn, P.Roșca, Petru Zadnipru - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bogdanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Hînceşti:
str.Alexei Mateevici, Baştina, Boris Glavan, Codrilor, Constantin Negruzzi, Gura Cotului, Haiducului, Ion Fulga, Ion Neculce, Ion Neculce str-la, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Moraru M., Nagornaea, Nicolai Nekrasov, Oleg Coşevoi, Osipenko, Pantelimon Halippa, Păcii, Pionerscaea, Pionerschii str-la, Prietenia, Romanova, Sleahul Meresenilor, Ştefan Vodă, Ştefan Vodă str-la, Tricolorului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bozieni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cornești - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leușeni Vama - parţial în intervalul de timp între 08:20 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Logănești - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereșeni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Voinescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Ialoveni:
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
12. Leova:
or.Iargara: str.Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Nisporeni:
str.Dacia, Ion Creangă, M.Viteazul, Suveranității, Tighina - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Bursuc, s.Iurceni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Drojdieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Orhei:
s.Peresecina: str. 31 August, B.P.Hajdeu, D.Cantemir, M.Eminescu, Ștefan cel Mare, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str. 31 August, Butoi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str.A.Donici, Cosmonauților, Dokuciaev, M.Eminescu, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vatici - parţial în intervalul de timp între 08:50 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Străşeni:
str.Ștefan cel Mare, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Micleușeni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vorniceni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Ştefan Vodă:
str.Constructorilor, Libertății - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Feștelița: str. 1 Mai, Alba Iulia, Alexai Moga, Bîcovscogo, D.Postolache, Enghelisa, Grecico, Mira, Molodejnaia, Pobeda, Slava, V.Tereșcova - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:05, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Taraclia:
s.Hagichioi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Teleneşti:
s.Inești - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
07.02.2019