Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 9 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 9 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

bd.Traian 23/1, 23/3 - în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Albița 8-40, 11-17, Decembriștilor 1, 39-49, 2-54, Simeon Murafa 31-37, 32-38, str-la 1 Șt.Ciobanu 9, Șt.Holban 1-15, 2-16, Țicău 2-8 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Cetatea Albă 2-20, 11-15, Dimineții 28, 37, 41, 51A, 51B, 51V, Liuba Dumitriu 12, 35/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.N.Zelinski 30/3, 32/4, 32/5, 32/6, Trandafirilor 13/6 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Calea Ieșilor 59/4, 61/1, 61/2, 61/4, 63, 63/1, 63/2, 63/3, 63/6, 67, 69, 69/1, 69/2, 69A,V, 71/1, 71/2, 999, Țărînii 107, 107/1, 107/2 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 - în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.V.Alecsandri 56-70, 99 -105, 104, 31 August 64, V.Micle 5 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:

str.Serghei Lazo, Sf.Paraschiva, Sf.Paraschiva str-la, Sfatul Ţării, Sfatul Ţării str-la, 31 august 1989 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Anenii Noi:

s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troița Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Telița - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Cahul:

str.Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Ion Neculce, Matei Basarab, Nicolae Bălcescu, Strada Veche, Tîrgul Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Alexandru Ioan Cuza: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Ceapaev, Dimitrie Cantemir, Enescu George, Eneş Gheorghe, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mioriţa, Poştei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tihaea, Traian, Tudor Vladimirescu, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Brînza: str.Boris Glavan, Brinza Sat, Cutuzova, Drujbî, Fîntînele, Fructovaea, Gheorghi Jucov, Lenin, Mihai Eminescu, Novaea, Pobedî - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Colibaşi: str.Libertăţii, Liniştită, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cucoara - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Manta - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Cantemir:

s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dioina - în intervalul de timp 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Goteşti 
- în intervalul de timp 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Ceadîr-Lunga: str.Bugeacului, Sanatorscaea, s.Beşghioz: str.Beşghioz, Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Chirov, Comsomoliscaea, Lenin, Lenin str-la, Lesnaea, Miciurin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Pobeda, Sadovaea, Sadovîi str-la, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Congazcic: str. 1 Mai, 1 Mai str-la, Iurie Gagarin, Lenin, Mira, Mitula, s.Congazcic, Serghei Lazo, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.Boris Glavan, Comsomoliscaea, Lenin, Mihail Frunze, Sadovaea, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.Cutuzova, Goricogo, N.Krupskaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.Miciurin, Micurina str-la, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Orehovaea, Ostrovscogo, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.Nicolai Pirogov, Suvorova, Şciusev Alexei - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Svetlîi: str. 24 Siezda, Iubileinaea, Lenin, Molodejnaea, s.Svetlîi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Călăraşi:

s.Bravicea - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Meleşeni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Căuşeni:

Botnei str-lă, Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Fîntînilor str-la, Ion Soltîs, Mihail Frunze, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Pădurii, Pădurilor, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 10 s-a, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 6 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 7 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 8 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 9 s-la, Toma Miron - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ochiul Roş - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuța - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Cimişlia:

str.Cetatea Albă, Cimişlia, Constantin Stamati, Decebal, Mihai Viteazul, Sfînta Maria, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri, 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Criuleni:

str. 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:05 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dolinnoe - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dubăsarii Vechi - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mărdăreuca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Valea Coloniţei - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zolonceni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Hînceşti:

s.Ciuciuleni: str.Ciuciuleni, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Rădiului, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leușeni Vama - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata Galbenă - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Ialoveni:

s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dănceni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gangura, s.Mileștii Noi, s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sociteni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zîmbreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

  1. Leova:

str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Unirii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Nisporeni:

s.Bursuc - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călimănești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Șișcani - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Orhei:

or.Anenii Noi: str.Călătorilor, Petrodava, Sadoveanu Mihail, Unirii - în intervalul de timp 09:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Biești - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pelivan - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Peresecina - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Step-Soci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vîşcăuţi - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Străşeni:

31 August 1989 1 str-la, 31 August 1989 2 str-la, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Grigore Ureche, Mihai Kogălniceanu, Mitropolit Petru Movilă, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Valeriu Cupcea, Valeriu Cupcea str-la, Vasile Alecsandri, 31 August 1989, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciobanca, s.Pănășești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Scoreni - în intervalul de timp 09:00 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Voinova - în intervalul de timp 09:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Ştefan Vodă:

s.Carahasani: str. 1 Mai, A.Tabacarea, Alexandr Puşkin, Alexandru Cel Bun, Carl Marx, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Pobeda, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova, Zorile - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Purcari: str.Boris Glavan, Eliberatorilor, Gastelo, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Libertăţii, Maxim Gorki, Purcari, Serghei Lazo, Stefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 27 August, Anatolie Sîrghi, B.Glavan, Cotovschi, Izvoarelor, Gorikii, Miciurin, Nistrului, Tcacenco - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Taraclia:

s.Cairaclia: Alexandr Puşkin str-la, Chirov, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Dimitrova, Fontannaea, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Miciurin str-la, Parcovschii str-la, Pionerschii str-la, Rodnicovîi str-la, s.Cairaclia, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Suvorova str-la, Taras Şevcanco str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciumai: str.Chişinăului, Iurie Gagarin, Matrosov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mirnoe: str. 8 Martie, s.Mirnoe, Stepnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Teleneşti

s.Căzăneşti - în intervalul de timp 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
06.11.2018