Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 20 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

 Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 20 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Serghei Lazo, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.A.Belski 16, şos.Balcani 1-9, 20, 3, Pescăruşilor 1-23, 6-34, 210, str-la Pescăruşilor 12, Petricani 25/1, 218, 224, 230, 232, 232/1, Străşeni 1-7, 2-6 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Calea Unirii, Calea Unirii 1 str-la, Dumbravii, Renaşterii, Renaşterii str-la, Rezistentei, Stejarului, Teiului, Toma Alimoş, Tudor Vladimirescu, Valea-Babii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str.Precup, Alexandru cel Bun, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.M.Drăgan 32/2, 34 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Aerodromului 11, 11/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
8.      Anenii Noi:
str.Concilierii Naţionali, Cotovschi, Suvorov, Tighina, str-la Tihaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Botnăreşti, s.Salcia - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Calfa - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chetrosu - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 18:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Basarabeasca:
str.1 Mai JD, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea Jd, Comsomoliscaea str-la Jd, Ivan Turghenev JD, Kirpicinaea Jd, Kirpicinaea str-la Jd, Lenin, Lenin JD, Nicolai Cernîşevski, Nicolai Cernîşevski JD, Novaea, Privogzalinaea, Privogzalinaea jd, Putilovscaea JD, Putilovskaea, Solnecinaea, Sovhoznaea, Stepan Razin, Stepan Razin JD, Voczalinaea Jd, Voczalnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10.   Cahul:
str.Constantin Stamati, Ion Creangă, Lăutarilor, Lev Tolstoi, Mărăşeşti, Muşeţel, Republicii, Stejarilor, 31 August - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11.   Cantemir:
s.Acui - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str.28 Iunie, 28 Iunie str-la, Gospitalinîi str-la, Molodejnaea, Nicutova, Nicutova str-la, Oleg Coşevoi, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.Gherţena, Gherţena str-la, Lenin, Lev Tolstoi, Maxim Gorki, Miciurin, Popova, Stroitelinîi str-la - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baurci: str.40 Let Octeabrea, 8 Martie, Calinina, Carl Marx, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Cuibîşeva, Drujba, Ioana Iakir, Iubileinaea, Lenin, Molodejnaea, Sadovaea, Serghei Kirov, Şorsa, Staroseliscaea, Tcacenco - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Congaz: str.S.Koroliov, Stroitelinaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Valea Perjei: str.Calinina, Comsomoliscaea, Dimitrova, Lenin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Molotcova, Serghei Lazo, Valea Perjei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13.   Călăraşi:
str.Ştefan cel Mare, Bojole, str-la 1, 2 Bojole, Diaconaş, str-la 2 Diaconaş, Dragoş Vodă, N.Testemiţeanu, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bahmut, staţia Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horodişte - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14.   Căuşeni:
str.A.Mateevici, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Brezoii, Trei Fîntîni, str-la 2 Trei Fîntîni, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chircăieşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ochiul Roş - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Pervomaisc - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Cimişlia:
s.Selemet: str.Alexandru Donici, Cimişliei, Dimitrie Cantemir, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Petru Rareş, Pugacev, Selemet, Sfîntul Dumitru, Şciorsa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Criuleni:
s.Ciopleni - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 10:45, lucrări de conectare a branșamentului
s.Coşerniţa - parţial în intervalul de timp între 11:15 - 13:00, lucrări de conectare a branșamentului
s.Holercani - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Rîşcova - parţial în intervalul de timp între 14:15 – 16:00, lucrări de conectare a branșamentului
 
17.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bălceana - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Buţeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 17:15, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea, s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru renovarea LEA
s.Pogăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Ialoveni:
str.Alexandru Cel Bun, Gheorghe Coşbuc, Merilor, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Puhoi, s.Văratic - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp 09:00 – 14:00
s.Ulmu - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19.   Leova:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ion Luca Caragiale, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 08:30- 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20.   Nisporeni:
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Orhei:
str.8 Martie, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Haiducul Grozescu, Serghei Lazo, Sesiunea 13, Stejarilor - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:02, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Jeloboc - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jora de Jos - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
22.   Străşeni:
or.Străşeni: str.I.Vatamanu, Păcii, P.Rareş, Trandafirilor, Vodă cel Cumplit - parţial în intervalul de timp 12:00 – 14:00
s.Saca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sadova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Ştefan Vodă:
s.Copceac: str.25 Octeabrea, 28 Iunie, Benderscaea Str-La, Bulgară, Carl Marx, Dzerjinscogo, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Livezilor, Mihail Frunze, Mira, Octeabriscaea, Şcolinîi Str-La, Serghei Lazo, Severnaea, Sov.Armii, Sovetscaea, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Crocmaz: str.Chirov, Dacia, Lenin, Maxim Gorki, Naberejnaea, S.Crocmaz, Suvorov, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24.   Taraclia:
str.Lesnaia - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Lenin, M.Frunze, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
25.   Teleneşti:
str.Alecu Russo, Dacia, Izvoraş, Petru Rareş, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teleneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mîndreşti, s.Codru - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
17.04.2018