Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că vineri, 19 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că vineri, 19 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Decebal 59, 59/1, 59/3, 61, 63, 9999, N.Titulescu 2, 4 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
or.Durlești: str.Calea Unirii, Calea Unirii 3 str-la, Podgorenilor, Tudor Vladimirescu, Tudor Vladimirescu str-la, Vovinteni 3 str-la, Vovinteni 4 str-la - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.Academiei 11, 11/3, 11/4, 11/8 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Drumul Viilor 26A, Nucarilor 24, Teodor Aman 7, V.Cheltuială 1-27, 2-42 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Hîncești 2 - în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Mitropolitul Dosoftei 142 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Sfatul Țării 11, A.Șciusev 103, 105 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Vasilii Dokuceaev 2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
or.Vadul lui Vodă: str.Plopilor, Vadul lui Vodă, Nistreană - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
s.Bubueci: str.Școlii - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.A.Doga 2, 4, 13/2, 45/2, Florării 7, str-la 2 Florării 1 - în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Acad.S.Rădăuțanu 27-41, L.Istrati 27, Olga Vrabie 14, P.Leșcenco 4, 10, 12, str-la P.Leșcenco 4-10, 5, 15-21, Primar Gherman Pintea 7-117, 22-64, V.Țepordei 17 - în intervalul de timp între 13:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Anenii Noi:
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
9. Cahul:
s.Colibași: str.Libertăţii, Uliţa Mare - parțial, în intervalul de timp între 16:00 - 17:15 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Giurgiulești: str.M.Koțiubinschi, S.Lazo, Sov.Armii, Sovetscaia, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Moscovei - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșu - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
s.Slobozia Mare: str.N.Trifan - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Slobozia-Mare: str.Petru Rareș, Ștefan cel Mare, Ulița Mare, str-la Lenin - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia-Mare: str.Ulița Mare - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Cantemir:
s.Vișniovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Cikalov, Lenin, Osvobojdenie, Pobeda, Taras Şevcenco, Tkacenko str-la - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Cikalov, Taras Şevcenco - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Fedko, Lenin, Osipenko, Sportivă, Suvorov str-la, Tretiakov, Tretiakov str-la, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Ceadîr-Lunga: str.Anton Cehov, Anton Macarenco, Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Etulia: str.Lenin, Octeabriscaia, Pirogov, str-la Sadovîî - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Valea Perjei: str.Grigore Cotovschi, Popova, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12. Călăraşi:
or.Călărași: str.M.Kogîlniceanu; s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Burebista, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ioan Vodă, Ion Neculce, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, s.Vălcineţ, s.Velicogo, Serghei Lazo, Şcolii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Viilor, Volcineţ - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13. Căuşeni:
or.Căușeni: str.Doni Nichifor, Ion Iachir, Mitr.Varlaam, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Căușeni: str.Mitr.Dosoftei, P.Rareș, Ștefan cel Mare, str-la Botnei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14. Cimişlia:
s.Ecaterinovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Criuleni:
or.Criuleni: str. 31 August, Ștefan cel Mare, bul.Biruința - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Hînceşti:
or.Hîncești: str. 31 August, Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, M.Eminescu, N.Gogol, Trandafirilor, V.Alecsandri, V.Micle - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Calmațui - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str. 28 Iunie, Artema, B.Glavan, Calinina, Cicalova, Comsomoliscaia, Griboedov, Cotovschi, Ioan Iakir, Gagarin, Lenin, Goriki, Nahimov, Ogorodnaia, Oleg Coșevoi, Sadovaia, Sovetscaia, Sverdlova, Taras Șevcenco, Țentralinaia, Zarecinaia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, Hîncești, Ion Soltîs, Lenin, S.Lazo, Țentralinaia - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 17:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Onești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Ialoveni:
or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Condrița - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Molești - parțial, în intervalul de timp între 08:55 - 11:20 pentru conectarea clienţilor noi
s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18. Leova:
s.Sărata Nouă: str.Litoralului, Ștefan cel Mare, s.Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Nisporeni:
s.Brătuleni, s.Cîrnești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Iurceni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20. Orhei:
s.Cihoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Puțintei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Voroteț - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21. Străşeni:
str. 1 Mai, str-la 1 Mai, A.Marinescu, Uniri, V.Lupu, Vlad Ioviță - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de conectarea consumatorilor noi
s.Lozova: str.G.Botnaru, str-la Guțulavca, Guțulavca, Ion Creangă, M.Eminescu, Oanța, Ștefan cel Mare, Ștefan Grosu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Onești - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de conectarea consumatorilor noi
s.Sireți - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 11:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22. Ştefan Vodă:
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tudora: str.Iurie Gagarin, Matrosov, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Nistreană, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Ceapaev, Volgogradscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
23. Taraclia:
or.Taraclia: str.Bulgară, Lenin, Vasilii Ceapaev, Vasilii Ceapaev str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Eanacoglo, Boris Glavan, Ciachira, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Macarenco, Miciurin, Micurina str-la, Mihail Frunze, Mira, N.Krupskaea, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Orehovaea, Ostrovscogo, Pavlova, s.Copceac, Sadovaea, Sovetscaea, Sovetschii str-la, Vasilii Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.Alexandr Puşkin, Pobedî, Şciusev Alexei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cortenul Nou: str.Dimitrova, Lenin, s.Cortenul Nou - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 13:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
24. Teleneşti:
or.Telenești: str. 40 Ani ai Biruinței, A.Mateevici, Barbu Lăutaru, Luceafărul, Ștefan Neaga, Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chersac, s.Scorțeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Mîndra - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
16.04.2019