Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 18 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 18 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Anatol Corobcianu, Chişinăului, Ciocîrlia, Crimeia, Hristo Botev, Mesager, Mircea Cel Bătrîn, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Victoriei, Victoriei-1 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Columna 135-161, 140-154, Mitr.Dosoftei 128, 130, 132, 134, Mitr.P.Movilă 39, 41, 9001, Sfatul Ţării 61, 61A, 61/1A, 61/7A - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Centru:
str. 31 August 63, Armeneasca 30, 30/3, Bucureşti 34-38, 43-47, Bulgară 31A, V.Alecsandri 97 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
4.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Cărămidarilor 41, 59, L.Rebreanu 22-38, 31, 49-125, Sf.Paraschiva 22 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Prof.Ion Dumeniuc 3, 6, M.Sadoveanu 32/4, 34/3, 36/4, 38, 38/1, 38/2, 38/5, Mircea cel Bătrîn 27/6, 29/3A, 31/2, 31/3, 31/4, 31/5, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
str.Doina, Ion Creangă, Izvoarelor, Mihai Eminescu, Mircea Cel Bătrîn, Petru Rareş, Sfîntul Dumitru, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
str.Boris Glavan, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Plopilor, Plopilor str-la, Popov, Serelor, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului str-la, Voluntarilor, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Albişoara 64, 64A, 66, A.Botezanu 1-11, 2-4, Bogdan Petriceicu Hajdeu 2, P.Rareş 36, 38, 42, 48, 49, 59, 77/1, Romană 24-32, 30/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
9.      Anenii Noi:
s.Hîrbovăţ - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 11:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţ - în intervalul de timp între 11:50 - 13:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mirnoe, s.Balmaz, s.Troiţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:55, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Basarabeasca:
str. 1 Mai JD, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea Jd, Comsomoliscaea str-la Jd, Ivan Turghenev JD, Kirpicinaea Jd, Kirpicinaea str-la Jd, Lenin, Lenin JD, Nicolai Cernîşevski, Nicolai Cernîşevski JD, Novaea, Privogzalinaea, Privogzalinaea jd, Putilovscaea JD, Putilovskaea, Solnecinaea, Sovhoznaea, Stepan Razin, Stepan Razin JD, Voczalinaea Jd, Voczalnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Cahul:
str.Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Ion Luca Caragiale, Libertăţii, Matei Basarab, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Republicii, Tîrgul Vechi, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chircani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Găvănoasa - în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Manta - în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ursoaia - în intervalul de timp între 16:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12.   Cantemir:
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrpeşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Dimitrov, Garaj, Karl  Marx, Telman, Volgograd - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Vulcăneşti: str. 28 Iunie, 28 Iunie str-la, Dunaevscogo, Fiodor Tolbuhin, Glinchi, Gonciarova, Maria Slavioglo, Mira, Pobedо, R.Liucsemburg, R.Liucsemburg str-la, Sov.Armii, Vasilii Jukovski - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.Gherţena, Iurie Gagarin, Maxim Gorki, Novoselova, Plotnicova, Popova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str.Cazaclia, Lenin, Lesnaea, Pervomaiscaea, s.Corten: str.Alexandr Puşkin, Comsomolskaia, Corten, Dimitrova, Gheorghi Jucov, Grigore Cotovschi, Lenin, Micurina, Mira, Polevaea, Serghei Kirov - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirsova: str.Lenin, Olimpiiscaea - în intervalul de timp între 14:00 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Congazcic: str.Iurie Gagarin, Mira, Mitula, Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tomai: str.Alexandr Puşkin, Lenin, Sovetscaea, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 15:30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
14.   Călăraşi:
s.Horodişte, s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Căuşeni:
str.Calea Brezoii, Trei Fîntîni, str-la 3 Fîntîni, str-la 2 Trei Fîntîni, str-la Păcii, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Pietre Vechi, str-la Păcii - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căinari - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîrnăţenii Noi - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Coşcalia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ochiul Roş - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zaim - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Cimişlia:
s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, 8 Martie, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Constantin Stamati, Eroilor, Galbenita, Gura-Galbenei, Ion Soltîs, Izvoarelor, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Partizanilor, Prietenii, Primaverii, Păcii, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17.   Criuleni:
s.Coşerniţa, s.Oniţcani - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Işnovăţ - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Maşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Măgdăceşti: str.Cuza-Vodă, Dimitrie Cantemir, Măgdăceşti, Mihai Eminescu, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Mitropolit Varlaam, Nicolae Milescu Spătaru, Păcii, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Micleşti - în intervalul de timp între 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ratuş - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văduleni - în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
18.   Hînceşti:
s.Cărpineni: str.Alexandru cel Bun, Ceapaev, Gemenilor, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Pobeda, 31 August, Ceapaev, Codrilor, Independenţei, Lomonosov, Mircea cel Bătrîn, Pădurilor, Pervomaiscaia, S.Lazo, Sovetscaia, Svetlîi, str-la Svetlîi - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Căţeleni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mireşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Ialoveni:
s.Horodca - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ruseştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
20.   Leova:
or.Iargara: str.Grigore Cotovschi, Mihai Eminescu, Sfîntul Dumitru, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cupcui - în intervalul de timp între 15:30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
21.   Nisporeni:
or.Nisporeni: str.Toma Ciorbă - în intervalul de timp între 08:45 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Grozeşti, s.Zberoaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Păruceni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Orhei:
s.Mîrzeşti, s.Mîrzaci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
23.   Străşeni:
s.Codreanca - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Codreanca - parţial în intervalul de timp între 15:45 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Recea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Ştefan Vodă:
s.Ermoclia: str.Curceatova, Calinin, M.Gorikii, M.Frunze, Naberejnaia - parţial în intervalul de timp între 11:45 - 14:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ermoclia: str.Miciurin, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Palanca: str. 31 August, Doina, Florilor, M.Eminescu, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Purcari - în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Purcari: str.Boris Glavan, Eliberatorilor, Gastelo, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Libertăţii, Maxim Gorki, Purcari, Serghei Lazo, Stefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
25.   Taraclia:
s.Aluatu: str. 30 Let Pobedî, Bulgară, Mihail Frunze, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciumai: str.M.Lomonosov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Valea Perjei: str.Chirov, Chirov str-la, Lenin, Popova - parţial în intervalul de timp între 15:30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Valea Perjei: Ciapaeva str-la, Lenin, Suvorova, s.Valea Perjei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
26.   Teleneşti
s.Brăneşti - în intervalul de timp între 08:45 - 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
15.05.2018