Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că vineri, 17 mai 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că vineri, 17 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Onisifor Ghibu 9, 9/1, 11/2, 15, 15/2, 15/3, 15/4, 17, 19, Sucevița 31, 34/2, 36, 36/1, 36/2, 36/3, 36/4, 38/2, 38/3 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
or.Durlești: str.T.Vladimirescu, Junimii, Creangă, Durlești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Truşeni:
s.Trușeni: str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, 9 Mai, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Alexei Mateevici, Alexei Mateevici str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Cibotaru V., Constantin Stere, Dacia, Dacia str-la, Dimitrie Cantemir, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs 1 str-la, Ion Soltîs 2 str-la, Iurie Gagarin, Kiev, Livezilor, Livezilor 1 str-la, Livezilor 2 str-la, Livezilor 3 str-la, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Precupa, Straseni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tinereţii, Truseni - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Centru:
bd.Ștefan cel Mare 67 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Aleea Gării 1/1, 37, 9999, Gării 1/2, Iurie Gagarin 1, 3, 3/1, 3A, 3C, 5, 5/2, 7V, Piața Gării 1, 1A, 3, Tighina 67, Tiraspol 2, 2/1, 2/1J, 4, 4/1, 6, 11 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:
s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Bogdan Voievod 1/1, 2, 2/5, 10, 10/1, 12, 12A, 999, Florilor 1, 1/1, 2, 2/1, 2/2, 4/6, 9999, Nadejda Russo 16 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Cucorilor 8/1, 8A, 18, Socoleni 20 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:
s.Grătiești: str.Cetatea Albă, Cheorghe Coşbuc, Ciprian Porumbescu, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Gratiesti, Gratii Stefan, Ion Vatamanu, Iurie Gagarin, Luceafărul, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Nucarilor, Prieteniei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, 1 Mai, 31 August 1989, 8 Martie, Alba Iulia, Albişoara, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Andrei Mureşanu, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Bucovinei, Calea-Orheiului, Carmanov, Catalan, Cişmelelor, Constantin Brîncuşi, Constantin Stere, Dragoş Vodă, Drumul Alegei, Drumul Petricanilor, Dumbravii, Fîntînilor, Florilor, Fructelor, Gheorghe Meniuc, Gribov, Grigore Ureche, Grigore Ureche str-la, Griului, Independenţei, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Soltîs, Istrati, Izvoarelor, Livezilor, Mărţişor, Mihai Sadoveanu, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Labiş, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Olimpică, Petricani, Petricani str-la, Primaverii, prof.Ion Dumeniuk, Rediului, Salcîmilor, Sf.Treime, Suceava, Tineretului, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Viilor, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hulboaca: str. 31 August 1989, Agricola, Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bucuriei, Canna I., Constantin Negruzzi, Decebal, Făntănilor, Fructelor, Gheorghe Coşbuc, Hulboaca, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Ion Vatamanu, Luceafărul, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Mihai Sadoveanu, Mihai Viteazul, Miron Costin, Octavian Goga, Prieteniei, Rediului, Sfînta Vineri, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teiului, Tineretului, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Concilierii Naţionale, Grigore Cotovschi, Parcului, Sportivă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Geamăna: str.Brahă, Ion Creanga - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Humulești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
9. Basarabeasca:
s.Abaclia: str.Alexandru Donici, Dacia, Dimitrie Cantemir, Ion Secrieru, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Serghei Lazo, Spitalului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10. Cahul:
s.Alexanderfeld - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Andrușul de Jos - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 10:00, pentru conectarea noului consumator
s.Cîşliţa-Prut: str. 1 Mai, 1 Mai str-la, 9 Mai str-la, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Grănicerii, Ion Creangă, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Novaea, Pobeda, Serghei Lazo, Sportivă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Moscovei - parțial, în intervalul de timp între 13:30 – 15:00, lucrari pentru schimbarea bransamentului
s.Taraclia de Salcie - parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 12:30 lucrari pentru schimbarea bransamentului
 
11. Cantemir:
s.Porumbești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Șamalia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, lucrari pentru schimbarea bransamentului
 
12. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Dimitrov, Dnestrovsk, Lenin, Moscova, Şueanţeva - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Comrat: str.Iakimenko, Mihail Lermontov, Mironenco str-la, Rumeanţeva - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr Lunga: str. 1 Mai, 9 Ianuarie, Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin str-la, Babkov, Budionnîi, Bugeacului, Ghenovîh, Ion Soltîs, Ion Soltîs str-la, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov, Proletarilor, Tanchiştilor, Voroşilov, Voroşilov str-la, Zarecinaea, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baurci: str. 0 Let Octeabrea, Drujba, Molodejnaea, Sadovaea, Serghei Kirov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirsova: str.Grigore Cotovschi, Lenin, M.Tanasoglo, Mira, Olimpiiscaea, Tanasoglo - parțial, în intervalul de timp între 11:15 - 12:45 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cișmichioi: str.Sveazistov, N.Pirogov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Călăraşi:
or.Călărași: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Anton Macarenco, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu 1 s-la, Bojole, Constantin Stamati, Dragoş Vodă, Gheorghe Adam, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi 1 str-la, Gheorghe Asachi 2 str-la, Grigore Ureche, Grigore Vieru, GSC-3, GSC-4, GSC-5, Ion Neculce, Mihail Frunze, Miron Costin, Miron Costin 2 str-la, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Podiş, Ştefan cel Mare şi Sfint 2 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 3 s-la, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 1 str-la, Vasile Lupu, Vasile Lupu 1 str-la, Viilor, Zamfir Arbore - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14. Căuşeni:
or.Căușeni: str.Alba Iulia, Anna şi Alexandru, Boris Glavan, Mihai Kogălniceanu, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căinari: str.Ion Cozmin, Izvoarelor, Căinari - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hagimus, s.Zolotievca - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia, s.Baimaclia - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
15. Cimişlia:
s.Artimonovca, s.Ialpug - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dimitrovca, s.Topal - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Criuleni:
s.Măgdăcești: str.Albinuta, Bucureşti, Decebal, Draslicenului, Flutura, Independenţei, Ion Vatamanu, Lucian Blaga, Măgdăceşti, Mihai Kogălniceanu, Mihail Sadoveanu, Muşatinilor, Nicolae Iorga, Nicolae Titulescu, Nucarilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Trandafirilor, Tudor Arghezi, Vasile Lupu, Veronica Micle - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Măgdăcești: str.Calea Orheiului, Lidia Istrati, Măgdăcești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Porumbeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17. Hînceşti:
or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chişinăului, Cogîlnic, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Coşbuc str-la, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Hîncești: str.Constantin Negruzzi, Gura Cotului, Ion Neculce, Ion Neculce str-la, Oleg Coşevoi, Osipenko, Pantelimon Halippa, Pionerscaea, Pionerschii str-la, Ştefan Vodă, Ştefan Vodă str-la, Tricolorului - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
18. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Gheorghe Coşbuc, Merilor, Toma Ciorba str-la, Toma Ciorbă, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 19:55 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horești - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Malcoci - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mileştii Mici - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sociteni - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Suruceni - parțial, în intervalul de timp între 13:55 - 16:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19. Leova:
or.Leova: str.Alexandru Vlăhuţă, Aurel Vlaicu, Cahului, Constantin Negruzzi, Constantin Negruzzi str-la, Constantin Stamati, Constantin Stere, Constructorilor, Decebal, Decebal str-la, Florilor, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Coşbuc str-la, Grigore Ureche, Grigore Ureche str-la, Independenţei, Lacului, Livezilor, Mihai Eminescu, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Dosoftei str-la, Mitropolit Petru Movilă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tighicianului, Unirii, Valul lui Traian, Valul lui Traian str-la, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vozneseni - parțial în intervalul de timp între 13:00 – 14:30, pentru conectarea noului consumator
 
20. Nisporeni:
s.Șendreni, s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21. Orhei:
or.Orhei: str.Ciprian Porumbescu, M.Frunze, Vasile Mahu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Orhet: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cișmea - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mitoc - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Step-Soci: str.Miciurin, S.Stepi-Socii, Tineretului, Vasile Lupu, Zorile - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22. Străşeni:
s.Sadova: str.Alecu Russo, Arnăut, Codrilor, Florilor, Grigore Ureche, Ion Creangă, Malinovschi, Maxim Gorki, Memoriei, Mihai Eminescu, Pionerscaea, Sadova, Sportivă, Şcolinaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vorniceni: str.Constantin Negruzzi, Decebal, Doina, Ion Inculeţ, Ion Neculce, Mitropolit Petru Movilă, Sadova şoseaua, Sector-3A, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vorniceni: str.Ștefan cel Mare, 1 Mai, Nicolae Milescu Spătaru, Alexei Mateevici, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
23. Ştefan Vodă:
s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răscaieți: str. 353 Diviziea, Biriucova, Comsomoliscaea, Dneprodzerjinscaea, Suvorovo, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răscaieți: str.Alexandr Puşkin, Calinina, Ciapaeva, Ciugulina, Comsomoliscaea, Dneprodzerjinscaea, Grigore Cotovschi, Lesnaea, Octeabriscaea, s.Rascaieti, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial în intervalul de timp între 11:00 – 17:00, pentru conectarea noului consumator
s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24. Taraclia:
or.Taraclia: str.Bulgară, Cooperativnaea, Karl Marx, Lenin, Matrosov str-la, Panov, Polevaea, Taraclia, Vasilii Ceapaev, Vasilii Ceapaev str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
25. Teleneşti:
s.Codru - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țînțăreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
14.05.2019