Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 13 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 13 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 65, 71A - în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Serghei Lazo, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Anatol Corobcianu, Chişinăului, Ciocîrlia, Crimeia, Hristo Botev, Mesager, Mircea Cel Bătrîn, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Victoriei, Victoriei-1 - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru 1 ora, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Vissarion Belinski 56-76, 73-89 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Atelierilor, Cantinei, Tineretului, Cartuşa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
6.      Chişinău, sectorul Centru:
str.31 August 100-108, 139, 151, 153, 106V, A.Corobceanu 13, 19, 20, 24, 26, Mitr.P.Movilă 2, 6, 9999, Ştefan cel Mare 137 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Anton Pann 1-15, Căpriana 52, 54, 55, 56, 64, 76, 56A, I.Pruncul 11, Mitr.Bănulescu Bodoni 57, Sf.Andrei 15, 18, 18A, 20, Sf.Ilie 33-41, 54-74 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Vlaicu Pircalab 30 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
7.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str. şi str-la Sihastrului, Schinoasa Deal - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Arhanghelul Mihail 30, 36/3, 36A, 55/1, Bogdan Petriceicu Haşdeu 4-32, 5-27, 49, 17/1, 27/1, 10A, 15A, 25A, 27A, Buna Vestire 1-19, 2-10, Colina Puşkin 5-27, 6-32, Moara Roşie 1-23, 2-22, Movila lui Burcel 7, P.Rareş 28/1, 39/1, Zamfir Arbore 6, 8, 9, 10 - în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Iazului 13/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.V.Badiu 15, 19, 24-38, 15A, 19A, 38A, C.Brîncoveanu 24, 24B, 33A, 35, Doina 59, Hotin 1, 6-16, Putnei 49-63, 50-66, Ec.Teodoroiu 2-32, 13-33, Timişoara 1, 14, 16 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Drumul Alegei, Gr.Ureche - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Anenii Noi:
s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troiţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru conectarea clienţilor noi
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Socoleni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Cahul:
s.Cîşliţa-Prut: str.S.Lazo, Pobeda, M.Frunze, Lenin, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Huluboaia, s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pelinei - parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de conectare a noului consumator
s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Cantemir:
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Cikalov, Gavrilov, Macarenco, Mavrodi, Nicolai Gogol, Osipenko - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Beşalma: str.Lenin, Lesnaea, Lesnaea str-la, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chiriet-Lunga: str.Calinina, Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Jdanova, Karl Marx, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Etulia, stanţia Etulia - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Etulia: str.Comarov, Lenin, Molodejnaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea Perjei: str.Alexandr Puşkin, Dimitrova, Grigore Cotovschi, Iubileinaea, Pobedî, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14.   Călăraşi:
s.Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bahmut, staţia Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15.   Căuşeni:
str.31 August 1989, Alba Iulia, Basarabia, Calea Basarabiei, Calea Ştefaneştelor, Dimitrie Cantemir, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu 1 Str-La, Mihai Eminescu 2 Str-La, Mihai Eminescu Bd., Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 7S-La - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Cimişlia:
or.Cimişlia: str.Maria Bleah-Conoval, Mihai Viteazul str-la, Mihail Sadoveanu, Mihail Sadoveanu str-la, Primăverii, 31 August - parţial în intervalul de timp între 10:00 – 11:00, pentru deconectarea branşamentului;
s.Gura-Galbenei: str.1 Mai, Eroilor, Florilor, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Ion Soltîs, Serghei Lazo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sadaclia: str.1 Mai, 31 August 1989, 9 Mai, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, s.Sadaclia, Sovetscaea, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Selemet: str.Alexandru Donici, Cimişliei, Dimitrie Cantemir, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Petru Rareş, Pugacev, Selemet, Sfîntul Dumitru, Şciorsa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17.   Criuleni:
str.Trandafirilor, Lalelelor, Crinilor, str. şi str-la Florilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cruglic - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 10:45, pentru lucrări de conectare a branşamentului
s.Hîrtopul Mare - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, G.Cotovschi, Sverdlova, Ţentralinaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru renovarea LEA
s.Voinescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19.   Ialoveni:
str.Betania, Gr.Vieru, Moldova, Ialoveni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20.   Leova:
s.Beştemac - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Nisporeni:
s.Grozeşti, s.Zberoaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Orhei:
str.M.Gorikii, M.Eminescu, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 14:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Piatra - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
23.   Străşeni:
str.Şota Rustaveli, Liviu Deleanu, M.Lomonosov, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp 12:00 – 16:00
s.Saca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tătăreşti, s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
24.   Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, s.Brezoaea - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Carahasani: str.Carl Marx, Cotovschi, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
25.   Teleneşti
s.Sărătenii Vechi - parţial în intervalul de timp 09:00 – 11:00
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
10.04.2018