Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că sâmbătă 21 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că sâmbătă 21 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Padurii 20, 21 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Ciocana, s.Buneţi:
s.Buneţi - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.V.Badiu 15, 19, 24-38, 15A, 19A, 38A, C.Brîncoveanu 24, 24B, 33A, 35, Doina 59, Hotin 1, 6-16, Putnei 49-63, 50-66, Ec.Teodoroiu 2-32, 13-33, Timişoara 1, 14, 16 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Cahul:
s.Slobozia Mare: str.Sfatul Ţării, Izvoarelor, Comsomoliscaia, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 16:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7.      Cantemir:
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lingura - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lingura - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Cikalov, Cutuzov, Molodejnaia, Nevschi, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Valea Perjei: str.28 Iunie, Alexandr Puşkin, Bazarnaea, Calinina, Calinina str-la, Chirov, Chirov str-la, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea str-la, Crasnoe-Znamea, Cr-Znamea, Dimitrova, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Iubileinaea, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Molotcova, Molotcova str-la, Ohotnicescaea, Pobedî, Popova, Sadovaea, Serghei Lazo, Suvorova, Valea Perjei, Zarecinaea, Zavetî Iliicia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
9.      Călăraşi:
s.Bahmut, staţia Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răciula - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Căuşeni:
str.31 August, A.Donici, Bogdan Vodă, C.Negruzzi, Livezilor, M.Eminescu, C.Stere - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.P.Rareş, Fîntînilor, str-la Fîntînilor, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Cimişlia:
s.Selemet: str.31 August 1989, Alexandru Donici, Cahul, Cimişliei, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Petru Rareş, Pugacev, Selemet, Sfîntul Dumitru, Sportivilor, Şciorsa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Criuleni:
s.Măgdăceşti: str.Eugen Doga, Ion Inculeţ, Măgdăceşti, Nicolae Milescu Spătaru, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tudor Arghezi - parţial în intervalul de timp între 09:24 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Boghiceni - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, G.Cotovschi, Sverdlova, Ţentralinaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Logăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pogăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Ialoveni:
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ulmu - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Leova:
str.Alexandru Marinescu, Ioan Vodă, Ion Luca Caragiale, Mihai Eminescu, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Nisporeni:
str.Alexandru Lăpuşneanu, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Stamati, Haiducilor, Ioan Vodă, Livezilor, Livezilor Str-La, Maguri, Sfinti Voievozi, Zubcu-Codreanu Nic. - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Străşeni
s.Recea - parţial în intervalul de timp 09:00 – 11:00
 
18.  
Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea, s.Semionovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
19.   Taraclia:
s.Aluatu: str.31 August, Bulgară, M.Frunze - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Copceac: str.1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Lenin, M.Frunze, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20.   Teleneşti
or.Teleneşti: str.2 Decembrie, 28 Iunie, 31 August, 8 Martie, Ioan Vodă, Ion Neculce - parţial în intervalul de timp 08:30 – 10:15
s.Negureni - parţial în intervalul de timp 10:00 – 14:00
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
18.04.2018