Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 8 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 8 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 9007, Malina Mare 36, 38, Melestiu 28, 29, 30, 32, 28A, 29M - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Fîntîna Schinului, Sfatul Ţării, str.şi str-la Suveranităţii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 27 Martie 9, 10, 14/3, 15, str-la Bariera Sculeni 12, 12A, 14, 43, Calea Ieşilor 61/1, Călăraşi 22-78, 23-67, str-la Călăraşi 1A, Milano 3/1, 52, 54, 56, Ţărînii 82 - în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Toporaşilor 1-17, 2-16, Schitului 1-13, 2-14, Ghioceilor 1-23, 2-22 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Atelierilor, Cantinei, Cartusa, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Cartusa - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cobzarilor 2 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Cobzarilor 9 str-la, Izvoarelor, Livădarilor, Potirnichii 3 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Sitarului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru 1 ora, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Ginta Latină 15, 17, 17/1, 17/2, 17/3, 19, 19/1, 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 21/1, Mircea cel Bătrîn 2, 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 4, 4/1, 4/2, 4/3, 4/6, 9999 - în intervalul de timp între 14:00 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Acad.Andrei Saharov 11/1, 11/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Acad.Andrei Saharov 11/3, Macilor 18/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Acad.Andrei Saharov 9001, A.Doga 33, Braniştii 1, 3/1, 3/2, 6, Dm.Rîşcanu 29A, 29/1, 29/2, 31/1, 31/2, 31/4, 33/1, 33/2, 33/4, 33/5, 35/2, 37, 39 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Bucovinei, Dragoş Vodă, Gribov, Ioan Vodă, Mitropolit Petru Movilă, Primaverii, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Anenii Noi:
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Veche, s.Floreşti - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str. 31 August 1989, Albişoara, Anton Pann, Blajinilor, Blajinilor str-la, Blajinilor str-la 2, Fîntînilor, Independenţei, Iurie Gagarin, Mereni, Rufa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11.   Cahul:
str. 31 August, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, M.Frunze, Mircea cel Bătrîn, Republicii, V.Stroiescu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.I.Creangă, Mărăşeşti, Muşeţei, Republicii, Stejarilor - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Gavanoasa - parţial în intervalul de timp între 16:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12.   Cantemir:
s.Cîrpeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Cikalov, Karl Marx, Lenin, Zarecinaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Ceadîr-Lunga: str.Cikalov, Lenin, Sîrtmaci - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Vulcăneşti: str. 20 Siezda, 26 Siezda, 28 Iunie, 28 Iunie str-la, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Bugeacului, Cahul, Chirov, Crutaia str-la, Dunaevscogo, Enghels, Fiodor Tolbuhin, Fiodor Tolbuhin str-la, Glinchi, Gonciarova, Gospitalinîi str-la, Iujnaea, Iujnîi str-la, Lenin, Lev Tolstoi, Lev Tolstoi str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Naberejnaea, Nicolai Gogol, Nicutova, Nicutova str-la, Novoselova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pesceanaea, Pionerscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pobedî, Popova, R.Liucsemburg, R.Liucsemburg str-la, Şciorsa, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia str-la, Şt Beda, st.Vulcanesti, Ştefana Beda, Suvorova, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Beşalma: str. 40 Let Octeabrea, Lenin, S.Lazo, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
s.Cazaclia: str.Lenin, Lesnaia, Pervomaiscaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Congaz: str.Kalinin, Lenin - parţial în intervalul de timp între 11:00 – 12:00, pentru conectarea noului consumator
s.Joltai: str.Ciapaeva, Joltai, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14.   Călăraşi:
s.Dereneu, s.Hirova, s.Hogineşti, s.Meleşeni, s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Căuşeni:
s.Baccealia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Baurci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Chircăieşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16.   Cimişlia:
str.Alexandru cel Bun, Constantin Stamati, Mihai Eminescu, Şciors - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Libertăţii, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Petru Rareş - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Abaclia: str.Alecu Russo, Alexandru Donici, Boris Glavan, Cogîlinic, Dimitrie Cantemir, Grădinilor, Independenţei, Ion Secrieru, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihail Frunze, s.Abaclia, Spitalului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mihailovca: str.Ştefan Vodă, Cimişlia, Grădinilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Satul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17.   Criuleni:
s.Micleşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Floare, Grădinilor, Ion Creangă, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Ion Creangă, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bobeica, s.Dahnovici, s.Drăguşeni, s.Stolniceni: str.Antonie Plămădeală, Butucului, Cocorilor, Nicandru Timotin, Nuferilor, Păşunilor, Salcîmilor, Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Buţeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 21:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horodca - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 21:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Oneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Ialoveni:
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Puhoi, s.Văratic - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20.   Leova:
or.Iargara: str.Ştefan-Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata-Răzeşi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Nisporeni:
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 14:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Grozeşti - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Orhei:
str.M.Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Berezlogi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cişmea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Străşeni:
s.Cojuşna - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ţigăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str.A.Tabacarea, Alecsandru cel Bun, Carl Marx, M.Frunze, Mira, Sovetscaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str.Boris Glavan, Ion Creangă, Iscra, Livezilor, S.Popeasca, Serghei Lazo, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răscăieţi: str.Biruinţa, Mira, Molodejnaia, Sovetscaia - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
25.   Teleneşti:
s.Hirişeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
06.08.2018