Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienților, Î.C.S. „RED Union Fenosa” S.A. anunță că miercuri, 6 martie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienților, Î.C.S. „RED Union Fenosa” S.A. anunță că miercuri, 6 martie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Cuza Vodă 8/2 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 15:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
s.Băcioi: str.Andriana, Pavaliuc, Povoliuc V., Rezeni, Sfîntul Andrei, Sfîntul Constantin, s.Străisteni: str.Alexandru cel Bun, Andriana, Işnovăţ, Paveliuc, Rezeni, Sf.Andrei, Sf.Ilie, Sf.Pavel, Sf.Valentin, Sfîntul Constantin, Străisteni, Voluntarilor - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
or.Durlești: str.Caucazului, Gheorghe Asachi, Mitr.Dosoftei, Răzeșilor - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Durlești: str.Caucazului, Gheorghe Asachi, Mitropolit Petru Movilă, Mitropolit Petru Movilă 1 str-la, Mitropolit Petru Movilă 2 str-la, Răzeşilor - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Centru:
str.V.Alecsandri 14 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Alcedar 4, Arionești 2, 2A, 6, Colonița 1-7, 2-4, 74-190, 77-175, str-la Colonița 3, Haiducul Bujor 78/1, 92/1, 96, str-la Nicolae Milescu Spataru 1-9, Vadul lui Vodă 144-180 - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 16, 16A - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Orheiului 105/3, 107, Ceucari 1/1, 2/3, 4, Gh.Madan 42/2, 44/2, 46/1, 46/2, 46/3, 46/4, 46/5, 46/6, Iazului 4/1, Moldovița 44 - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str-la Bulbocica 6, 7, 9, 9A, Calea Basarabiei 5, 8, 10/1, Calea Moşilor 9, 17, 40, Calea Orheiului 3, 10-28, 11-35, 107, Carierei 18-50, 43-79, Carierei 1 str-la 1-9, 2-10, 13, 16, 24, 25, 33, Carierei 2 str-la 2-24, 30, 5-21, Circului 50, Corneşti 7A, Doina 2-6, 7-15, 167, Dubăsari 1-3, 2-10, Pietrăriei 49/1, Pietrăriei 1 str-la 30, 37, Pietrăriei 2 str-la 19, 23, 26, 34, 45, Pietrăriei str-la 39, Podgorenilor 4, 6, 7A, Visterniceni 18-68 - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 16:50 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
7. Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Doina, Concilierii Naţionale, Iujnaea, Primăverii, Zorile, Artizeanscaea, Artezianschii Per - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru conectarea clienţilor noi
s.Beriozchi: str.Beriozchi, Polevaea, Zelionîi str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca: str.Bulboaca, Dimitrie Cantemir, Doina, Gheorghe Asachi, Suveranitaţii, Zubcu Codreanu - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrbovăţ - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Cahul:
s.Andruşul de Sus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crihana Veche - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 09:30, pentru conectarea noului consumator
 
9. Cantemir:
s.Goteşti: str.Grănicerilor, s.Goteşti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Cikalov, Lenin, Osvobojdenie, Pobeda, Taras Şevcenco, Tkacenko str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Tvardiţa: str.Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str: 25 Siezda, Cahul, Cahul str-la, Mihail Frunze str-la, Ostrovscogo, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bugeac: str.Jeleznodorojnaea 2A, Stanţionnaea 9/5, 11/2 - parțial în intervalul de timp între 14:00 – 16:30, pentru conectarea noului consumator
s.Gaidar: str. 1 Mai, 40 Let Octeabrea, Gaidar, Suvorov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11. Călăraşi:
s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Vărzăreştii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Căuşeni:
s.Baccealia: str.Mircea cel Bătrîn, s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Cimişlia:
or.Cimislia: str.Alecu Russo, Cogîlnic, Decebal, Nicolae Milescu Spătaru, Mihai Kogălniceanu, Vasile Gladarenco - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru conectarea clienţilor noi
or.Cimislia: str.Anton Cehov, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Cimislia, Dacilor, Nicolae Iorga, Niculescu, Patria, Patria str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 16:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Cimislia: str.Mihai Eminescu, Mircea cel Bătrîn, Pavel Rosca, Cimislia, Petru Zadnipru - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Criuleni:
s.Pașcani - parțial în intervalul de timp între 09:05 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
s.Ratuș (s.Drasliceni - cons.juridici) - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15. Hînceşti:
or.Hinceşti: str.Alexandru Marinescu, Bucovina str-la, Mihalcea Hâncu - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni: str.Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leuşeni - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 18:10 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Paşcani - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Barbu Lăutaru, Basarabia, Basarabia str-la, Carpaţilor, Chilia, Cişmelelor, Constantin Sterea, Dacia, Dragoş Vodă, Dumbrava Roşie, Grigore Vieru, Ialoveni, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs str-la, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Livezilor str-la, Luceafărul, Luceafărul str-la, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Nicolae Testemiţeanu, Salcîmilor, Sănduţa Petru 2 str-la, Sănduţă Petru, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 2 str-lă, Ştefan Neaga 3 str-lă, Ştefan Neaga 1 str-la, Ştefănucă Petru, Vasile Alecsandri, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Condriţa - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Leova:
s.Cîmpul Drept, s.Cneazevca: str.Aurora, Bulgară, Cneazevca, Gagarin, Roza, str-la Școlilor, s.Orac, s.Sărăteni, s.Sărățica Nouă, s.Sărățica Veche, s.Tomaiul Nou (s.Ceadîr - cons.juridici) - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Filipeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Nisporeni:
s.Brătuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vărzăreşti, s.Şendreni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Orhei:
or.Orhei: str. 1 Mai, Chişinăului, Chişinăului str-la, Sadoveanu Mihail, Scrisul Latin - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str. 8 Martie, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Serghei Lazo, Sesiunea 13 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str.Baladelor, Gheorghe Malarciuc, Ion Inculeţ, Ion Inculeţ 1 str-la, Ismail, Lăcrimioarelor, Meşterul Manole, Nistreană, Sfîntul Nicolae - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Orhei: str.Constantin Negruzzi, Dorobanţilor, Glavan Boris, Haiducul Grozescu, Nistreană, Tricolorului, Vasile Lupu, s.Step-Soci: str.Boris Glavan, Livezilor, Miciurin, Mihai Eminescu, S.Stepi-Socii, Tineretului, Vasile Lupu, s.Budăi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str.Dorobanţilor, Meşteşugarilor, Pluguşorului, Răzeşilor, Valul lui Troian - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Trebujeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20. Străşeni:
s.Codreanca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zamcioji: str.Livezilor - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21. Ştefan Vodă:
or.Ştefan Voda: str.Livezilor, Serghei Lazo, Suvorovo - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 11:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ştefan Vodă: str.Valea Verde - parțial, în intervalul de timp între 12:10 - 15:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ermoclia: str.Alexandru cel Bun, Cauşanscaea, Dimitrie Cantemir, Doina, Grigore Cotovschi, Guseva, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Proletarscaea - parțial, în intervalul de timp între 11:20 - 12:45 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ermoclia: str.Miciurin, Semenovscaea, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Marianca de Jos: str.Florilor, Mihai Eminescu, Serghei Esenin, Suvorovo, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răscăieţi: str.Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22. Taraclia:
or.Taraclia: str.Karl Marx, Lenin, Matrosov str-la, Panov, Vasilii Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.Grigore Cotovschi, Pavlova, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sofievca: str.Calinin, Timoșenco - parțial în intervalul de timp între 13:30 – 15:00, pentru conectarea noului consumator
 
23. Teleneşti:
s.Leuşeni - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Suhuluceni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
04.03.2019