Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că miercuri, 26 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că miercuri, 26 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Hristo Botev 4, 4/1, 4/2, 6, 6/1, 6/2, 6/3, 8, Independeței 1, Malina Mare 45, 48/1, 50, Tudor Strișca 6, 8, 8/1 - în intervalul de timp între 13:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Barbu Lăutaru 18-36, 21-41, Ioana Radu 22, Piotr Ceaikovski 7, Primăverii 31-35, 36-48, Ştefan Neaga 21A, 40-56, 43-57, Vissarion Belinski 12-18, 22, 32, 9999, Eugen Coca 22, 31/1, 37, 39, 41, 41G, George Enescu 2-42, 15-25, Ion Creangă 7 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.Alexandru Hîjdeu 110, George Coşbuc 22/1, Hîncu Iacob 3, 3J, 8/1 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Bucuresti 83-87 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru  lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Costiujeni 5, Grenoble 9999 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Otovasca 20, 27, 27A, Uzinelor 19, 19A - în intervalul de timp între 09:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Uzinelor 12, 12/6, 21, 21/1, 21/2, 21/3, 21B, 23, 23A, 23/1, 27 - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
or.Vadul lui Vodă: str.Alexandru cel Bun, Bucovinei, Dimitrie Cantemir, Florilor, Gheorghe Asachi, Liliacului, Mihai Eminescu, Mihail Sadoveanu, Sfîntul Dumitru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Vadu lui Vodă sat, Vadul Lui Vodă Selo, Victoria, Vlad Ţepeş, Voluntarilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:
s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 10:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 20/3 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Matei Basarab 9/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Zamfir Arbore 10 - în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru conectarea clienţilor noi
 
8. Anenii Noi:
s.Gura Bîcului: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Basarabia, Biruinţa, Conaş Camzin, Cuzneţova, Dnestrovscaea, Doina, Gorkii, Gura Bîcului, Izvoare, Libertăţii, Mihai Eminescu, Neguţe, Nistreană, Novaea, Specialiştilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Valea Adîncii, Alexandr Puşkin, Ion Creangă, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Renaşterii, Serghei Lazo, Vasile Alecsandri, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșcani: str.Studentilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Țînțareni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Cahul:
or.Cahul: str.Boris Glavan, Constantin Stamate, Dumitru Milev, Gheorghe Asachi, Izvoarelor, Ostașu, Strada Veche - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 10:00, lucrari pentru conectarea noului consumator
s.Alexandru Ioan Cuza: str.Alexei Şciusev, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Poştei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Brînza: str.Octombrie, 28 Iunie str-la, Crasnova, Iurie Gagarin, Octeabriscaea str-la, Valentina Tereşcova, 8 Martie - parțial, în intervalul de timp între 10:05 - 17:05 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pelinei, s.Ursoaia, s.Lebedenco - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Cantemir:
or.Cantemir: str. 31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Marinescu, Alexei Mateevici, Basarabia, Boris Glavan, Bucuria, Busuioc, Combatanţilor, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Garaji, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mioriţa, Muncii, Nicolae Testemiţeanu, Nufarul, Păcii, Salcîmilor, Sănătăţii, Serghei Lazo, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Tamara Ciobanu, Tcacenco, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Zavodscaea, Zona de odihnă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Antonești, s.Leca, s.Cania, s.Iepureni, s.Cîrpești, s.Lărguța, s.Porumbești, s.Toceni, s.Vîlcele - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Capaclia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Ciapaev, Kolhoznikă, Sadovaea str-la, Vladimir Maiacovski str-la, Voroşilov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Vulcanesti: str. 25 Siezda, Cahul str-la, Jdanova str-la, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Carbalia: str.Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirosova: str.Lenin, Mira, Olimpiiscaea, Vinzavodskaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioic-Maidan: str.Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Călăraşi:
s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Săseni, s.Bahu, s.Hirova, s.Hoginești, s.Dereneu, s.Meleșeni, s.Onișcani, s.Țibirica (numai cons.juridici) - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Căuşeni:
s.Constantinovca, s.Ochiul Roş, s.Pervomaisc, s.Picus - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14. Cimişlia:
or.Basarabeasca: str.Alexandr Puşkin JD, Alexandr Puşkin str-la JD, Budionnîi JD, Depoului JD, Drujba JD, Molodejnaea JD, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Ucrainscaea JD, Vasilii Jukovski JD, Vladimir Maiacovski JD - parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, lucrari pentru conectarea noului consumator
or.Basarabeasca: str.Comsomoliscaea, Comsomoliscaea JD, Ivan Turghenev JD, Kirpicinaea JD, Kirpicinaea str-la JD, Nicolai Cernîşevski, Nicolai Cernîşevski JD, Putilovscaea JD, Sovhoznaea - parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 11:30, lucrari pentru conectarea noului consumator
or.Basarabeasca: str.Iujnaea, Octeabriscaea, Sovhoznaea, 28 Iunie - parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 13:00, lucrari pentru conectarea noului consumator
s.Batîr - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15. Criuleni:
s.Mașcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16. Hînceşti:
or.Hîncești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Caracui, s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpușna: str.Comarova, Ioana Iakir, Iurie Gagarin, Serghei Kirov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Nemțeni - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Stolniceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Ialoveni:
s.Alexandrovca, s.Gangura - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mileştii Mici - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răzeni, s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Leova:
s.Sărățica Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Nisporeni:
s.Bălănești - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20. Orhei:
s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc, s.Susleni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Șercani - parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 14:30, lucrari pentru conectarea noului consumator
 
21. Ştefan Vodă:
s.Olănești: str. 31 August 1989, Basarabiei - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Sovetscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari: str.Alexandru cel Bun, Lenin, Miciurin, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22. Taraclia:
s.Musaitu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23. Teleneşti:
s.Ratuș - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Scorțeni - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
21.06.2019