Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “Red Union Fenosa” S.A. anunţă că miercuri, 20 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “Red Union Fenosa” S.A. anunţă că miercuri, 20 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Așhabad 127, Muncești 1, 123-161, 298-350, str-la Muncești 4, 4/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Grenoble 159/4, 159/5 - în intervalul de timp între 13:00 - 15:30 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electric
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
s.Băcioi: str.Băcioi, Biruinţa, Călătorilor, Cetatea Albă, Chiochiu Afanasie, Chişinăului, Drumul Viilor, Florilor Dalbe, Mărţişor, Nicolae Testemiţeanu, Plopilor, Schinoasa, Ştefan cel Mare și Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Băcioi: str.Dacia, Doina, Druţă Ion, Fîntînilor, Hotin, Ion Inculeţ, Livezilor, Mioriţa, Orheiului - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora) pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
3. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Bucuriei 1, 1/6, 1/83, 7, 13A, 16, 20 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
or.Durlești: str.Cartușa, Gr.Ureche, Atelierilor, Cantinei, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
5. Chişinău, sectorul Centru:
str.Ismail 22 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Mihai Kogălniceanu 54 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Miorița 3/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Miorița 3/1, 3/12 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.N.Dimo 11 - în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
s.Ciorescu: str.Alexandru cel Bun, Ciorescu, Livezilor, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str. 9 Mai, Comsomolului, Florilor, Solnecinaia, Speranța, Timireazev, str-la Uzinilor, Victoriei, Vișinilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Beriozchi: str.Polevaea, Zelionîi str-la, s.Beriozchi - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bulboaca: str.Bulboaca, Dimitrie Cantemir, Doina, Gheorghe Asachi, Suveranitaţii, Zubcu Codreanu - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Floreni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșcani - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9. Cahul:
s.Cucoara - parțial, în intervalul de timp între 9:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia Mare: str.Izvoarelor, Frunze, Ștefan cel Mare - parțial în intervalul de timp între 08:15 – 09:15, pentru conectarea noului consumator
s.Vadul lui Isac: str.Lenin, Vadul lui Isac - parțial în intervalul de timp între 16:00 – 17:00, pentru conectarea noului consumator
 
10. Cantemir:
s.Flocoasa - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Chiriet Lunga: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin str-la, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Partizanscaea, Sovetscaea, Sovetscaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirsova: str.Gr.Cotovschi, M.Tanasoglo - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirsova: str.Lenin, Mira, Olimpiiscaia, Vinzavodskaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Călăraşi:
s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Hoginești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Onișcani - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13. Căuşeni:
or.Căușeni: str.M.Kogîlniceanu, șos.Tighina - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru conectarea clienţilor noi
or.Căușeni: str.P.Rareș, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrnățeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14. Cimişlia:
s.Gura Galbenei: str.A.Donici, M.Eminescu, s.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gura Galbenei: str.A.Mateevici, Damian, Florilor, Gura Galbenei, M.Eminecsu, M.Costin, Ștefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 13:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gura Galbenei: str.A.Mateevici, Gura Galbenei, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15. Criuleni:
or.Criuleni: str.Bessarabscaea, Bez Uliţ, Deva, Independenţei, Mihail Frunze, Orgheevscaea, Razesti - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Criuleni: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bul.Biruinţa, Ghioceilor, Ion Sirbu, Meşterul Manole, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Dimo, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Boșcana - partial în intervalul de timp între 13:15 – 15:00, pentru conectarea consumatorului nou
s.Hîrtopul Mic - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Holercani - parțial în intervalul de timp între 08:45 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
s.Mășcăuți - partial în intervalul de timp între 11:00 – 12:30, pentru conectarea consumatorului nou
 
16. Hînceşti:
or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Gh.Asachi, M.Drăgan, M.Sadoveanu, Mușatinilor, O.Goga, Regele Decebal - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Hîncești: str.Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Burebista, Cimisliei şos., Ciprian Porumbescu, Cosmonavtov, Dobreni, Dragoş Vodă, Ion Soltîs, Iscra, Izvoarelor, Miciurin, Mihail Frunze, Mihalcea Hîncu, Mircea cel Bătrîn, Nicolae Iorga, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Sergiu Caşu, Ştefan Vodă, Vasile Lupu, s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 06:30 - 18:30 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 06:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Buțeni - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Paşcani - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Frații Solomon, Molodejnaia, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Basarabia, Bălţi, Cetatea Albă, Chişinăului, Libertăţii - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costești: str.Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botna, Cetatea Albă, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Costeşti, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Independenţei, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mioriţa, Mioriţa-1, Mitropolit Petru Movilă, Moldova, Răzeşu G., Salcîmilor, Sf.Nicolae, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Tineretului-1, Tricolor, Valea Curţii, Vasile Alecsandri, Victoriei, Voloaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Horești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mileștii Mici - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:15 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mileștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18. Leova:
or.Iargara: str. 27 August, 31 August, A.Donici, A.Mateevici, Căile Ferate, M.Gorikii, Mehanizatorov, Păcii, Viilor, Zelionaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Filipeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Nisporeni:
s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20. Orhei:
or.Orhei: str.M.Eminescu, Paghis, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cișmea - partial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea consumatorului nou
s.Cișmea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cucuruzeni - partial în intervalul de timp între 11:30 – 13:00, pentru conectarea consumatorului nou
s.Mitoc - partial în intervalul de timp între 14:00 – 15:30, pentru conectarea consumatorului nou
s.Morozeni - partial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru conectarea consumatorului nou
s.Peresecina: str.C.Negruzzi, Gh.Asachi, Livezilor, M.Eminescu, Orheiului - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Piatra - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pohrebeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pohrebeni - partial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru conectarea consumatorului nou
s.Slobozia-Hodorogea - partial în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru conectarea consumatorului nou
s.Vatici - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21. Străşeni:
or.Strășeni: str.Decebal, str-la Decebal, L.Deleanu, M.Eminescu, Polihronie Sîrcu, Toma Alimoș, Unirii, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cojușna: str.Constuctorilor, Gavriil Muzicescu, M.Viteazul, V.Cupcea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Romănești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22. Taraclia:
or.Taraclia: str-la Curcenco, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Kurcenko, Mati Bolgaria, Mira, Nicolai Pirogov, Octeabriscaea, Serebreak, Stepnaia, Taraclia, Vasilii Ceapaev, Veaceslav Cara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23. Teleneşti:
s.Verejeni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
18.03.2019