Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 18 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 18 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Munceşti 782/1, 782/2 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Serghei Lazo, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 122/1, Ion Luca Caragiale 19-21, 20-24, 999, Sălcuţa 7-31, 10-28, V.Stroescu 12/1, 16A, Vişinilor 18-36, 21-39 - în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Calea Unirii, Calea Unirii 1 str-la, Renaşterii, Renaşterii str-la, Rezistentei, Stejarului, Teiului, Tudor Vladimirescu, Valea-Babii - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Albişoara 16, 16/1, 16/2, 16/3, 18, 20/1, 22/2, Ismail 108, 108/2 - în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Mitr.Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140, şos.Hînceşti 44 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor  23-79, 40-94, L.Rebreanu 22-38, 31, 49-125, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-17, 25-27, 22, Uzinelor 66-84, 69-135, 162 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 5, 5/2, 5/4, 5A, 7/1, 9, 9/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 25 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 29/1 (N.Dimo 32-garaje) - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Albişoara, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Carmanov, Cişmelelor, Constantin Stere, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Dumbravii, Fîntînilor, Florilor, Fructelor, Gratiesti, Gratii Stefan, Gribov, Ioan Vodă, Ion Soltîs, Izvoarelor, Livezilor, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Milescu Spătaru, Petricani, Petricani str-la, Prieteniei, Primaverii, Rediului, Salcîmilor, Sf.Treime, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Anenii Noi:
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 18:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Basarabeasca:
str.24 August, 24 August Jd, Crasnoarmeiscaea Jd, Depoului Jd, Puteiskaea Jd, Serghei Kirov JD, Serghei Lazo JD, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski JD, Verhnii str-la Jd - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
12.   Cahul:
s.Bădicul Moldovenesc - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Giurgiuleşti: str.Independenţei, Mihail Koţiubinschi, Sadoveanu Mihail - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Cantemir:
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîietu: str.Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Comarova, Haiducilor, Independenţei, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Naberejnaea, Nahimova, Şcolinaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, s.Congaz: str.28 Iunie, Dokuceaev, Jdanov, Kalinin, Lenin, Leonov, Maxim Gorki, Melnicinaea, Miciurin str-la, Molodejnaea, Octeabriscaea, Ohotniceaea, s.Congaz, Serghei Lazo, Sovetscaea, Voroşilov, s.Cociulia - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Congazcic: str.Iurie Gagarin, Mira, s.Dimitrova: str.Dimitrie Cantemir, Molodejnaea, s.Dimitrova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Constantineşti, s.Rumeanţev - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vişniovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str.Alexandr Puşkin, Bugeacului, Chirov, Fiodor Tolbuhin, Fiodor Tolbuhin str-la, Nicolai Gogol, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.Iubileinaea, Lenin, Lev Tolstoi - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 16:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Beşalma: str.Lenin, Lesnaea, Lesnaea str-la, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Călăraşi:
str.Alexandr Puşkin 1 Str-La, Alexandr Puşkin 2 Str-La, Călăraşilor, Ion Creangă, Ion Creangă 1 Str-La, Stejarului, Vasile Alecsandri, s.Seliştea Nouă: str.Livezilor, Liza Ceaikina, Seliştea Nouă, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, s.Novaci, s.Tuzara: str.1 Mai, Alexandru Cel Bun, Colhoznaea, Cosmonavtov, Oleg Coşevoi, Pionerscaea, Tuzara, Vasile Alecsandri, Zamfir Arbore, s.Vătămăneasa: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 1 Str-La, Alexandr Puşkin 2 Str-La, Codrilor, Drujbî, Ion Creangă, Ion Creangă 1 Str-La, Ion Creangă 2 Str-La, Lesnaea, Lesnoi Per.1, Mihai Eminescu, Novoselov, Stejarului, Vasile Alecsandri, Vatamaneasa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bahmut, staţia Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bularda, s.Dereneu, s.Duma - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Căuşeni:
s.Hagimus - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tănătari - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tocuz - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Cimişlia:
s.Albina - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Gura Galbenei - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gura Galbenei: str.1 Mai, Eroilor, Florilor, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Ion Soltîs, Serghei Lazo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selemet: str.Alexandru Donici, Cimişliei, Dimitrie Cantemir, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Petru Rareş, Pugacev, Selemet, Sfîntul Dumitru, Şciorsa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
18.   Criuleni:
s.Boşcana - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
19.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Alexandru Marinescu, Alexei Mateevici, Baştina, Boris Glavan, Codrilor, Constantin Negruzzi, Gura Cotului, Haiducului, Ion Neculce, Ion Neculce str-la, Iurie Gagarin, Mihai Kogălniceanu, Mihail Frunze, Moraru M., Nagornaea, Nicolai Nekrasov, Oleg Coşevoi, Osipenko, Păcii, Pantelimon Halippa, Pionerscaea, Pionerschii str-la, Prietenia, Romanova, Sleahul Meresenilor, Ştefan Vodă, Ştefan Vodă str-la, Tricolorului - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru conectarea clienţilor noi
str.Constantin Negruzzi, Gura Cotului, Ion Neculce, Ion Neculce str-la, Oleg Coşevoi, Osipenko, Pantelimon Halippa, Pionerscaea, Pionerschii str-la, Ştefan Vodă, Ştefan Vodă str-la, Tricolorului - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru defrişarea traseului şi întinderea conductoarelor
s.Buţeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 17:15, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru renovarea LEA
s.Pogăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Semionovca, s.Voinescu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru reparaţie curentă
s.Voinescu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru reparaţie curentă
 
20.   Ialoveni:
s.Ulmu - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Leova:
str.Alexandru Donici, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Independenţei, Mitropolit Varlaam, Nucarilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22.   Nisporeni:
s.Călimăneşti, s.Marinici, s.Heleşteni, s.Şişcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
23.   Orhei:
str.C.Negruzzi, Sf.Dumitru, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Jeloboc - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus, s.Jora de Jos, s.Lopatna, s.Văşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mitoc - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24.   Străşeni:
s.Grebleşti, s.Recea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Saca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
25.   Ştefan Vodă:
s.Copceac: str.25 Octeabrea, 28 Iunie, Benderscaea Str-La, Bulgară, Carl Marx, Dzerjinscogo, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Livezilor, Mihail Frunze, Mira, Octeabriscaea, Şcolinîi Str-La, Serghei Lazo, Severnaea, Sov.Armii, Sovetscaea, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
26.   Taraclia:
s.Copceac: str.1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Lenin, M.Frunze, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
27.   Teleneşti:
s.Budăi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărătenii Vechi, s.Zahareuca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
13.04.2018