Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 11 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 11 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Munceşti 426, 426/4 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Aerogarii, Alecu Russo, Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Mihail Lomonosov, Serghei Lazo, Sîngera, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Serghei Lazo, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Acad.Sergiu Rădăuţanu, Chişinăului, Dacia, Independenţei, Valea Satului, 31 August - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Agricultorilor, Cuza-Vodă, Gheorghe Asachi, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Nicolae Testemiţeanu, Salcîmilor, Sfînta Maria, Sfîntul Nicolae, Toamnei, Unirii, Uzinei, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.27 Martie 3, 3A, 3V, 4, 4/1, 6, 8, 8/1, Bariera Sculeni 5, Calea Ieşilor 17, 19/2, 21, 23, 23B, 25, 27A, 27/2, 27/3, 31A, 69, Drumul Crucii 30, 31, 34, 51, 53, Trei Crai 8, Truşeni 1, 3, 8, 10, 3A, Ţărînei 7-61, 8-60 - în intervalul de timp între 11:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Atelierilor, Cantinei, Tineretului, Cartuşa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Cartuşa 50 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
6.      Chişinău, sectorul Centru:
str.M.Cibotari 28, Mitr.Dosoftei 110 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, 59, 41, L.Rebreanu 38/1, 22-38, 31, 49-125, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, 22, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 20/2, 20/3, 20/4, 20/6, str.Matei Basarab 5/1, 5/2, 5/3, 5/4, 5/5 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Russo 2, 9001, Kiev 6, 6/1, 8/1, 10/1, 12/1, 14/1, 14/2, 16, 16/1, 16/2, 116A, 26 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Buna Vestire 1-11, 2-10, Colina Puşkin 5-27, 6-32, Moara Roşie 2/3, 4/2, P.Rareş 28/1, 39/1, Z.Arbore 8, 9, 10 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Gh.Tofan 4, 6 - în intervalul de timp între 10:30 - 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Tudor Vladimirescu 3 - în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.V.Badiu 15, 19, 24-38, 15A, 19A, 38A, C.Brîncoveanu 24, 24B, 33A, 35, Doina 59, Hotin 1, 6-16, Putnei 49-63, 50-66, Ec.Teodoroiu 2-32, 13-33, Timişoara 1, 14, 16 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str-la 1 Bezîmeannîi 11, Albişoara 72/2, 72/3, Cramei 22, str-la 3 Cramei 4-30, 9-15, I.Zaichin 64-84, Movila lui Burcel 5-9, 23-51 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goian:
str.Chişinău, Goian, Ichel, Păcii, Văilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Chişinău, sectorul Rîşcani, s. Stăuceni:
str.Ave Maria, Stăuceni, Victoria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11.   Anenii Noi:
str.Chişinăului, Concilierii Naţionali, Mărţişor, Zoia Kosmodimeanskaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 12:10, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Socoleni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Teliţa - parţial în intervalul de timp între 11:40 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12.   Cahul:
or.Cahul: str.A.Donici, Mircea cel Bătrîn, Strada Veche, Ştefan cel Mare, Tîrgul Vechi, V.Stroescu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de conectare a branşamentului
or.Cahul: str.Independenţei, Livezilor, Movilă, Nicolae Milescu Spătaru - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia Mare: str.31 August 1989, Comsomoliscaea, Izvoarelor, Prietenie, Sfatul Ţării, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru lucrări de conectare/deconectare a branşamentului
 
13.   Cantemir:
s.Stoianovca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Lenin - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Comrat: str.Octombrie, 23 Decembrie, Acaţievaia, Avtomobilistov, Boris Glavan str-la, Cheleş, Cikalov, Drujbî, Dzerjînski, Egor Gaidar, Egor Gaidar str-la, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Iubileinaea, Iubileinaea str-la, Kalinin, Kosîghin, Kuibîşev, Lenin, Maria Slavioglo, Matrosov, Miciurin, Miciurin str-la, Molodejnaea, Octombrie str-la, Oleg Coşevoi, Orehovaea, Persicovaea, Sîrtmaci, Suvorov, Vasilii Jukovski, Vinogradnaea, Vişniovaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.Cahul, Ion Creangă, Jdanova str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chiriet-Lunga: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Beşalma: str.Lenin, Lesnaea, Lesnaea str-la, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dezghingea: str.Enghels, Ogorodnaea, Vlasov Str-La, Vlasova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Călăraşi:
str.Alexandru cel Bun, A.Mateevici, B.P.Hajdeu, C.Negruzzi, Ion Sprînceană, M.Viteazul - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bahmut, staţia Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Păuleşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Căuşeni:
str.A.Şciusev, A.Mateevici, Calea Basarabiei, D.Cantemir, M.Eminescu, str-la Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17.   Ceadîr Lunga
or.Ceadîr Lunga: str.V.Koroliov, Sov Armii, A.Macarenco, A.Cehov - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare a branşamentului
 
18.   Cimişlia:
str.Mihai Eminescu, Mircea cel Bătrîn, Pavel Roşca, Petru Zadnipru - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciucur-Mingir - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Gura-Galbenei: str.1 Mai, Eroilor, Florilor, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Ion Soltîs, Serghei Lazo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selemet: str.Alexandru Donici, Cimişliei, Dimitrie Cantemir, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Petru Rareş, Pugacev, Selemet, Sfîntul Dumitru, Şciorsa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
19.   Criuleni:
s.Boşcana - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Boşcana, s.Coşerniţa, s.Oniţcani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Boghiceni - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bozieni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Calmaţui - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru renovarea LEA
 
21.   Ialoveni:
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22.   Leova:
or.Iargara: str.Constantin Negruzzi, Cosmonavtov, Dimitrie Cantemir, Filipeni, Iurie Gagarin, Mioriţa, Moldova, Sfîntul Dumitru - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Nisporeni:
str.Alexandru cel Bun, Dacia, Suveranităţii, Tîrgului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Sfîntul Ion, Viilor - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bălăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Orhei:
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Piatra - parţial în intervalul de timp între 08.30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
25.   Străşeni:
str.Şota Rustaveli, Liviu Deleanu, M.Lomonosov, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Gornoe, s.Micăuţi - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 12:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Recea, s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Saca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
26.   Ştefan Vodă:
s.Feşteliţa: str.1 Mai, A.Moga, Grecico, M.Eminescu, Pobeda, V.Tereşcova - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Olăneşti: str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, I.Creangă, N.Testemiţeanu, N.Pirogov, Proletară, Victoriei, Victoriei 83 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
27.   Taraclia
s.Aluatu: str.Molodejnaia - parţial în intervalul de timp între 15:00 – 16:00, pentru lucrări de conectare/deconectare a branşamentului
 
28.   Teleneşti:
s.Băneştii Noi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nucăreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărătenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
05.04.2018