Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 9 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 9 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Domniţei 2, 6/2, 16, Harea Vasile 4, 10, 16, Ipoteşti 59, Memoriei 15, Mirceşti 5, 7, 8, 8/1, 23/1, 40, 44, 48, 79, 244, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Independenței 18, 18/1 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Anenii Noi:
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cobusca Nouă - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Floreni - parțial, în intervalul de timp între 13:30 -15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 11:40 - 13:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșcani - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Todirești - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
3. Cahul:
or.Cahul: str. 31 August 1989, Andrei Lupan, Bujor, Constitutia, Dimitrie Cantemir, Griviţei şos, Mestecenelor, Mihai Sadoveanu, Mihai Viteazul, Muncii, Pelinei, Vulcăneşti şos. - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ursoaia, s.Crihana Veche, s.Lebedenco - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Cantemir:
s.Lingura, s.Tartaul - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin str-la, Comsomoliscaea, Cozeriuca, Gavrilov, Lenin, Nicolai Gogol, Osvobojdenie, Rocosovscogo, Şcolinaea str-la, Taras Şevcenco str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadir-Lunga: str.Octombrie, Karl Marx, Krîlov, Matrosov, Miciurin, Miciurin str-la, Polevaea, Sîrtmaci, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Călăraşi:
s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
7. Căuşeni:
s.Cîrnăţenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Fîrlădenii Noi, s.Săiţi, s.Tănătarii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ursoaia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8. Cimişlia:
s.Selemet: str. 25 August, 27 August, 31 August 1989, Alexandru Donici, Ceparia, Comarov, Constantin Stamati, Dimitrie Cantemir, Doina, Fintinilor, Gavriil Musicescu, Gloria, Gradinilor, Livezilor, Maria Drăgan, Morozov P, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolai Nekrasov, Pugacev, Sofronovici, Şciorsa, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tinereţii, Titov Gherman, Vasile Lupu, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zloţi, s.Satul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Criuleni:
or.Criuleni: str. 31 August 1989, Bassarabscaea, Comsomoliscaea, Ion Creangă, Ion Soltîs, Miorița, Nagornaea - parțial în intervalul de timp între 13:00 - 14:30, pentru conectarea noului consumator
or.Criuleni: str.Bessarabscaea, Ion Creangă, Mihail Frunze, Mioriţa - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 10:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mășcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10. Hînceşti:
or.Hîncești: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Bucovina str-la, Călinescu, Chişinăului, Cogîlnic, Cuza-Vodă, Florilor, Gheorghe Coşbuc, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Serghei Lazo, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpușna: str.Alexandru Lăpuşneanu, Grigore Cotovschi, Matrosov, Molodejnîi str-la, Plopilor, Podiş, Serghei Kirov, Sfînta Treime, Sovetov, Sovetov str-la, Şelepukina - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Şipoteni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Voinescu - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11. Ialoveni:
s.Misovca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ruseştii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Leova:
or.Leova: str.Alexandru Marinescu, Ioan Vodă, Ion Luca Caragiale, Mihai Eminescu, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Nisporeni:
or.Nisporeni: str.Dacia, Tineretului, Vasile Alecsandri, Victoriei, Viilor, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14. Orhei:
or.Orhei: str.Dimo Nicolai - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Străşeni:
or.Străşeni: str.Dragoş Vodă, Grigore Ureche, Miron Costin, Nicolae Testemiţeanu, Orheiului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Drăguşeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru conectarea clienţilor noi
s.Ghelăuza, s.Negreşti, s.Recea, s.Saca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Recea - parțial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru conectarea noului consumator
 
16. Ştefan Vodă:
s.Antonești: str.Alexei Vakulovscki, Antonesti - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leuntea: str.Maxim Gorkii - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Olănești: str.Alexandru cel Bun, Basarabiei, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Olăneşti, s.Marii, Sovetică, 31 August, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Purcari: str.Maxim Gorki, Purcari - parțial, în intervalul de timp între 15:10 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ştefăneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea Verde - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Volintiri: str.Basarbeană, bd.Maria Bieşu, Dimitrie Cantemir, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tricolor - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17. Taraclia:
or.Taraclia: str.Karl Marx, Panov, Ceapaev, str-la Matrosov - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru conectarea noului consumator
s.Carbalia: str.Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
08.07.2019