Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că Marţi, 26 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că Marţi, 26 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Cuza Vodă 1/4, 17/4, 17/5, 17/6, 17/8, 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/6, 19/7, 19/8, 19/10, 21/2, Independenţei 15, 21, 30, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
bd.Cuza Vodă 15, 15/1, 15/2, 15/5, 15/7, 17, 17/1, 17/2, 17/8, 17/9, 19/1, 19/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Minsk 33A, Plaiului 6-8, 18, 28-50, 11-35, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Albişoara, Crizantemelor, Garofiţa, Iurie Gagarin, Sfînta Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Albişoara 10, 12 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Valea Dicescu 91, 93, 95, 97, 97A, 99, 99A, şos.Hînceşti 40, 40A, 40V, 42 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Uzinelor 209/1 - în intervalul de timp între 09:10 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
str.Dimitrie Cantemir, Gheorghe Asachi, Liliacului, Mihail Sadoveanu, Sfîntul Dumitru, Unirii, Vadul Lui Vodă Selo, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
s.Bubueci: str.Andrei Doga, Burebista, Eugen Doga, Florilor, Igor Vieru, Independenţei, Izvoarelor, Mihai Eminescu, Miron Costin, Salcîmilor, Sfînta Andrei, Valea Iazului, Valeriu Cupcea, Veronica Micle, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bubueci: str.Busuiocului, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dumbravei, Fierarilor, Grigore Vieru, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, Lalelelor, Poieniţei, Serelor, Sfintul Nicolae, Sfînta Andrei, Sfîntul David, Sfîntul Gheorghe, Sfîntul Vasile - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
s.Coloniţa: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Maria Drăgan, Mircea Cel Bătrîn, Stejarilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tohatin, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Anton Pann 19, Colina Puşkin 4, 8A, Ion Pruncul 2-24, 3, 9, 13, Mitr.Bănulescu Bodoni 20, 9001, 9005, 9006, P.Rareş 33, 35, 37 - în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Anenii Noi:
str.Chişinăului, Ozernaia, s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cobusca Nouă - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Troiţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
10.   Basarabeasca:
str.Iujnaea, s.Sadaclia: str. 1 Mai, 24 august, 31 August 1989, 9 Mai, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Cogîlnic, Fîntînilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Iscra, Iurie Gagarin, Livezilor, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Mostovaea, Polevaea, Roz, s.Sadaclia, Sadovaea, Sovetscaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suvorov, Tcacenco, Ţvetocinaea, Vinogradnaea, Voczalinaea, Zelionaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11.   Cahul:
s.Brînza: str.Boris Glavan, Brinza Sat, Cutuzova, Drujbî, Fîntînele, Fructovaea, Gheorghi Jucov, Lenin, Mihai Eminescu, Novaea, Pobedî, s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crihana Veche, s.Manta, s.Paşcani - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Cantemir:
s.Cociulia - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sadîc: str. 1 Mai, 40 Let Pobedî, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Kalinin str-la, Lenin, Mihail Frunze, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or. Ceadîr-Lunga: str. Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin str-la, Lenin, Maxim Gorki - în intervalul de timp 10:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Copceac: str. 1 Mai - în intervalul de timp 09:00 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Joltai: str.Ciapaeva, Joltai, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14.   Călăraşi:
str. 1 Mai, Ştefan cel Mare, Biruinţei, Bojole, Divizia 80 de Garda, M.Eminescu, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 11:45 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bahmut, staţia Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dereneu, s.Hirova, s.Hogineşti, s.Meleşeni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15.   Căuşeni:
or.Căuşeni: str.Bogdan Vodă, M.Eminescu, M.Viteazul, Poleanicikin - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căuşeni: str.Calea Brezoii, Fîntîna Mocanilor, Hîrtopul, Tineretului, Valea Hîrtopului, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru conectarea clienţilor noi
or.Căuşeni: str.Calea Brezoii, Fîntîna Mocanilor, Tineretului, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Căuşeni: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Ion Soltîs, M.Costin, Petru Rareş, Toma Miron - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căuşeni: Botnei str-la, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Chircăieşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîrnăţeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîrnăţeni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Coşcalia - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16.   Cimişlia:
s.Iurievca, s.Porumbrei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ivanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Criuleni:
s.Măgdăceşti: str.Ababii, Bîtlan Ion, Calea Orheiului, Emil Loteanu, Grigore Vieru, Lidia Istrati, Livezilor, Liviu Damian, Maria Magdalena, Măgdăceşti, Orhei, s.Paşcani: str.Dm.Cantemir, M.Eminescu, Paşcani, Sf.Dumitru, s.Porumbeni: str.Crinilor, Duminica Mare, Florilor, Mărţişor, Nicolae Sulac, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Pinilor, Porumbeni, Romantică, Salcîmilor, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Molovata - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Steţcani - în intervalul de timp 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
18.   Hînceşti:
or.Hînceşti: str. 31 August, Basarabia, Chişinăului, M.Kogîlniceanu, Mihalcea Hîncu, Octeabriscaia, Pluguşorul - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Hînceşti: str.Mitropolit Varlaam, Moraru M. - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Calmaţui - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.Carbîşev, Codrilor, Comarov, Gh.Cojbuc, Independenţei, Pădurilor, Podgoriilor, Sovetscaia, Viilor, Gromova - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, Cotovschi, Soltîs, Lenin, Ogorodnaia, S.Lazo, Ţentralinaia - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Logăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Şipoteni - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
19.   Ialoveni:
str.Alexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Codru, Entuziaştilor, Fructelor, Grădinilor, Tricolorului, Tudor Vladimirescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Alexandrovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Horeşti - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Leova:
or.Iargara: str. 31 August 1989, Miciurin, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Nisporeni:
s.Şişcani - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22.   Orhei:
or.Orhei: Mihai Eminescu bd., Paghis, Stanislav Trofim Buzu, Vasile Lupu - în intervalul de timp 08:30 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Orhei: str.Mihail Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Orhei: str.Tamara Ciobanu, C.Negruzzi, C.Stamati, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Brăneşti - în intervalul de timp 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Step-Soci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
23.   Ştefan Vodă:
str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Bugeacului, Constructorilor, Libertăţii, Suvorov, N.Testemiţeanu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Carahasani: str.A.Tabacareanu, Alexandru cel Bun, Carl Marx, M.Frunze, Mira, Sovetscaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str.Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 15:20 - 17:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Volintiri: str.Nucarilor, Sfîntul Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Taraclia:
or.Taraclia: str.Cooperativnaea, Lenin, Panov - în intervalul de timp 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Taraclia: str.Nicolai Pirogov, Octeabriscaea, Serebreak, Stepnaia, Taraclia, Veaceslav Cara - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirilovca: str. 8 Martie, Chişinăului, s.Chirilovca, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dermengi - în intervalul de timp 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
25.   Teleneşti:
s.Ordăşei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Verejeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
22.06.2018