Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 21 mai 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 21 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
or.Sîngera: str. 31 August 1989, Acad.Sergiu Rădăuţanu, Burebista, Costache Conache, Cuza-Vodă, Fintina Schinului, Hotin, Hotin str-la, Independenţei, Mihail Frunze, Plaiului, Plaiului str-la, Renaşterii, Serghei Lazo, Sîngera, Suveranitatii, Tineretului, Unirii
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
s.Dobrogea: str.Alexandru Donici, Chişinăului, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Salcîmilor, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tineretului str-la, Viitorului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
3. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
or.Durlești: str.T.Vladimirescu, Junimii, Creangă, Durlești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
4. Chişinău, sectorul Centru:
str.P.Movilă 35, 57, T.Ciorbă 32/1, 32/2, bd.Ștefan cel Mare 180, 182, 184 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Buiucani:
or.Chișinau: str.Ion Pelivan 38, Ion Creangă 999 - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:
s.Colonița: str.Albişoara, Cucoarelor, Cuza-Vodă, Emilian Bucov, Gheorghe Asachi, Greaca, Haiducului, Hotin, Ion Neculce, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Movileni, Rasaritului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Trandafirilor, Valea Lui Simon, Zorilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Dm.Rîșcanu 14, 14A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Doina 156, 189, 191, 201, 203, 203/1, 203/2, 999, 9004, 9999 - în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Concilierii Naţionale, Dimitrie Cantemir, Florilor, Ion Soltîs, Luceafărul, Speranţa, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cobusca Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Humulești: str.Bubuieci, Chişinăului, George Coşbuc, Humuleşti - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
9. Basarabeasca:
s.Abaclia: str.Alexandru Donici, Dacia, Dimitrie Cantemir, Ion Secrieru, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Serghei Lazo, Spitalului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10. Cahul:
s.Roșu - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 10:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11. Cantemir:
s.Cania, s.Tartaul - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Porumbești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Cikalov, Grigore Cotovschi, Pobeda - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Bugeacului, Jeleznodorojnaea, Mira, Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcănești: str.Cutuzova, Cahul, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcănești: str.Korolenco, Vulcănești, st.Vulcănești - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str.Mihai Frunze - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cioc-Maidan: str.Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 16:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioc-Maidan: str.Grigore Cotovschi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 15:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cișmichioi: str.Comsomoliscaea, Lesnaea, Mira - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cișmichioi: str.Sveazistov, N.Pirogov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gaidar: str.Mihail Lomonosov, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Călăraşi:
or.Călărași: str.Călăraşilor, Frăţie 1 str-la, Frăţiei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Seliștea Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Seliştea Nouă: str.Călăraşilor, Călăraşilor 1 str-la, Călăraşilor 2 str-la, Dostoevscaea, Frăţiei, Frăţiei 1 str-la, Miciurin, Nucarilor, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vălcineţ - parțial, în intervalul de timp între 09:15 -17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14. Căuşeni:
or.Căușeni: str.Alexei Mateevici, Frunza Nucului, Ion Neculce, Nucului F. 1 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căușeni: str.Renaşterii, Renaşterii str-la, Tighina şos., Unirii - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căinari - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Căinari: str.Alexei Mateevici, Căinari, Dimitrie Cantemir, Grigore Meşină, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Căinari: str.Căinari, Mihail Sadoveanu, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 13:00 -18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Constantinovca - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 12:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hagimus: str.Gheorghe Asachi, s.Hagimus, Iurie Gagarin, Păcii - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Plop-Ştiubei - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
15. Cimişlia:
s.Maximeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Criuleni:
s.Işnovăţ - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17. Hînceşti:
or.Hîncești: str-la Bucovina, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Boghiceni: str.Dacia, Zorile, Boghiceni, Sfîntul Andrei - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cărpineni: str.Alexandru Donici, Biruinţa, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botanica, Calinina, Cocoarelor, Colhoznaea, Cuza-Vodă, Davîdova, Dimitrie Cantemir, Gastelo, Independenţei, Ioana Iakir, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Leovscaea, Liza Ceaikina, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Molodejnaea, Morozova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaea, Pobeda, Putna, Sverdlova, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Tcacenco, Zorile - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru conectarea noului consumator
s.Drăgușeni, s.Bobeica - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpușna: str. 50 Let Octeabrea, Alexandru Lăpușneanu, Hîncești, Pobeda, Sfatul Țării, Sovetov, str-la Sovetov, Șelepukina, Teilor
 
18. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun 9057 - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 21:05 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ialoveni: str.Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bardar - parțial, în intervalul de timp între 13:55 - 16:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Gangura - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mileştii Mici: str.Mihai Bărcă, Stelea, s.Mileştii Mici - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19. Leova:
s.Troița - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20. Nisporeni:
s.Iurceni - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Șendreni, s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vulcăneşti, s.Bursuc, s.Cioreşti - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21. Orhei:
or.Orhei: str.Ciprian Porumbescu, Dimo Nicolai, Gheorghe Asachi, Mihail Frunze, Sălcilor, Vasile Mahu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str.Ioana Iakir - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhet: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pohrebeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22. Străşeni:
or.Strașeni: str.Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cojuşna: str.Alexandru Lăpuşneanu, Centinarului, Constantin Negruzzi, Dragăş Vodă, Podgorenilor, s.Cojuşna, Străşenilor - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dolna: str.Codrilor, Dolna - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Huzun, s.Micleuşeni, s.Stejăreni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lozova: str. 24 August, 31 August 1989, 80 Diviziea, Acad.I.Grosul, Alexandru cel Bun, Biruinţa, Dealul Morilor, Dealul Morilor str-la, Dealul Ursului, Dimitrie Cantemir, Dumbrăviţa, G.Botnaru, G.Grosu, G.Posadov, Grigore Vieru, Guţulavca str-la, Guţuleavca, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mitropolit N.Vornicescu, Oanţa, Pahomi Constantin, Petru Rareş, Prieteniei, Lozovo, Satul Vechi, Serdiuc, Staroseliscaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Grosu, Tineretului, Vasile Alecsandri, Vasile C.Butnaru, Viilor, Vornicescu Nistor, Zubova - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Roșcani - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 11:00, lucrari pentru deconectarea/conectarea consumatorului
s.Vorniceni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Burebista, Constantin Balaur, Dimitrie Cantemir, Doctor Chiriac, Dragoş Vodă, Eugen Coca, Georghe Asachi, Grigore Ureche, Ion Creangă, Ion Inculeţ, Ion Mocanu, Liviu Deleanu, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Morilor, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Pantelimon Halippa, Petru Rareş, Protoereul Erofei, Sfatul Ţării, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Vladimirescu, Vasile Marin, Voiciulis, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vorniceni: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt, 1 Mai, Nicolae Milescu Spătaru, Alexei Mateevici, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17.00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
23. Ştefan Vodă:
s.Palanca: str.Academicianul, Palanca, Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 14:45 - 16:45 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia: str.Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Boris Glavan str-la, Grigore Cotovschi, Hadjigher, Ion Soltîs str-la, Iurie Gagarin, Jivotnovodov str-la, Livezilor, Miciurin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Primăverii, Raisa Varan, s.Slobozia, Sportivă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tudora: str.I.Creangă, I.Dombrov, I.Palancean, M.Eminescu, V.Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tudora: str.Nistreană, s.Tudora, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp
s.Tudora: str.V.Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24. Teleneşti:
s.Brînzenii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 16:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chiştelniţa - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
16.05.2019