Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 16 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 16 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Hahul Morii 1-19, 2-20, Minsk 6-8, 9-23, Tașkent 2-20, 3-17 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.N.Zelinski 30/3 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Cocostircilor, Igor Vieru, Igor Vieru 1 str-la, Igor Vieru 2 str-la, Orheiului str-la, Pandurilor, Primaverii, Sf.Maria, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Burebista, Chişinăului, Constantin Stere, Dimitrie Cantemir, Pădurilor, Serelor, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Doina, Chișinăului - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, 9 Mai, Alexandru Cel Bun, Alexandru Cel Bun str-la, Alexei Mateevici, Alexei Mateevici str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Chişinăului., Cibotaru V., Constantin Stere, Dacia, Dacia str-la, Dimitrie Cantemir, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs 1 str-la, Ion Soltîs 2 str-la, Iurie Gagarin, Kiev, Livezilor, Livezilor 1 str-la, Livezilor 2 str-la, Livezilor 3 str-la, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Precupa, Straseni, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tinereţii, Truseni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Chişinăului., Cibotaru V., Ciresar, Ciresilor, Constantin Stere, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doina, Dumbravii, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Ghidighici, Hîrtoape, Iurie Gagarin, Mesterul Manole, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mircea Cel Bătrîn, Mitropolit Petru Movilă, Potîrcâ Fiodor, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Spicului, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Veronica Micle, Viilor, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Gării 2, Piața Gării 2, 6, bd.Iurie Gagarin 5, 5/2, 7E, 9 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.și str-la Cobzarilor, str.Izvoarelor, Livadarilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.A.Russo 11, 11/1, Miron Costin 26/4 - în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Calea Orheiului 105/2, 106/2, 107, Gh.Madan 32, 44/1, 44/2, 46/5, Magda Isanos 14/3, 15, 19 - în intervalul de timp între 09:20 - 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
8.      Anenii Noi:
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Basarabeasca:
str. 1 Mai JD, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea Jd, Comsomoliscaea str-la Jd, Ivan Turghenev JD, Kirpicinaea Jd, Kirpicinaea str-la Jd, Lenin, Lenin JD, Nicolai Cernîşevski, Nicolai Cernîşevski JD, Novaea, Privogzalinaea, Privogzalinaea jd, Putilovscaea JD, Putilovskaea, Solnecinaea, Sovhoznaea, Stepan Razin, Stepan Razin JD, Voczalinaea Jd, Voczalnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10.   Cahul:
str.George Coşbuc, Nicolae Milescu Spătaru, Şcheia şos. - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bucuria, s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Giurgiuleşti: str.Bez Uliţ, Chişinăului, Dunaiscaea, Independenţei, s.Djurjulesti, Sportivă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia Mare: str.Cireşilor, Cosmonauţilor, Ion Creangă, Lenin Str-La, Mihai Eminescu, N.Trifan, Nuferilor, Pogranicinaea, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt., Tineretului, Uliţa Mare, Unirii, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Cantemir:
str.Alexandru Donici, Păcii, Serghei Lazo, Tcacenco, Tineretului, Vasile Alecsandri, s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Capaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîrpeşti - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 14:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str. 40 Ani ai Biruinţei, Mihail Lomonosov, Morozov P., Octeabriscaea, Viniţa, Vladimir Vîsoţki - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandr Puşkin, Cikalov, Cutuzova, Dorojnîi str-la, Dunaeva, Gavrilov, Gherasimov, Lenin, Macarenco, Macarenco str-la, Mavrodi, Mavrodi str-la, Moldova, Molodejnaea, Molodejnîi str-la, Muraviov, Nevski, Nicolai Gogol, Osipenko, Ostrovscogo, Rocosovscogo, S.Saviţcoi, Suvorov, Taras Şevcenco, Valentina Tereşcova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chioselia Mare: str.Boris Glavan, Lenin, Molodejnaea, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chiriet-Lunga: str.Iurie Gagarin, Sovetscaea, Svoboda, Tanasoglo - în intervalul de timp 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
13.   Călăraşi:
s.Pitușca, s.Vărzăreștii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Căuşeni:
str.A.Mateevici, Calea Brezoii, Constantin și Elena, Trei Fîntîni, Meșterul Radu, Meșterul Voicu, str-la 2, 3 Trei Fîntîni, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chircăiești - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîrnățenii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15.   Cimişlia:
s.Ialpugeni - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Criuleni:
s.Jevreni, s.Răculești - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia-Duşca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
17.   Hînceşti:
s.Bălceana, s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bobeica, s.Dahnovici - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Buțeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 17:15, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Cărpineni: str. 1 Iunie, 31 August 1989, Alexandru Cel Bun, Anton Cehov, Boris Glavan, Ceapaev, Codrilor, Comsomoliscaea, Corciaghina, Cuibîşeva, Doina, Fodor Sergiu, Gemenilor, Grigore Cotovschi, Independenţei, Ioana Iakir, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Lăpuşniţa, Leovscaea, Luceafărul, Mendeleev, Mihai Eminescu, Mihail Lomonosov, Mircea Cel Bătrîn, Morii, Oleg Coşevoi, Pădurilor, Pervomaiscaea, Pobeda, Rădi, Serghei Lazo, Sovetscaea, Ştefan Vodă, Stepnaea, Sverdlova, Svetlîi, Svetlîi str-la, Zorile - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dancu - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str. 31 August, Ştefan cel Mare, Grădinilor, Cotovschi, N.Vatutin, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Sovhoznaia - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Ialoveni:
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Suruceni, s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Leova:
s.Cupcui - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cuporani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tigheci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Nisporeni:
str. 1 Mai, Constantin Negruzzi, Dacia, Doinelor, Horelor, Industrială, Libertăţii, Mircea Cel Bătrîn, Miron Costin, Nirnovei, Sfîntul Ion, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tinjenesti, Traian, Vasile Lupu, Veronica Micle, Victoriei, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vărzărești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Orhei:
str. 31 August 1989, Aluniţa, Baladelor, Constantin Brîncuşi, Făguraş, Lăcrămioarelor, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Nistreană, Sfînta Ana, Viorelelor, Zidarilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexei Mateevici, Aluniţa, Baladelor, Brazilor, Căluşarilor, Căpriana, Condriţa, Gheorghe Malarciuc, Ion Inculeţ, Ion Inculeţ 1 str-la, Ismail, Izvorul Cucului, Latcu, Lăcrămioarelor, Luceafărul, Magnolie, Meşterul Manole, Muntenilor, Neamul Şoimăreştilor, Nicolae Bălcescu, Nistreană, Norocului, Sfîntul Nicolae, Slobozia, Teilor, Zorilor - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pelivan - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pohorniceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Slobozia-Hodorogea, s.Biești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
22.   Străşeni:
s.Chirianca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirianca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Codreanca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lupa-Recea - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Onești - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str.Ceapaev, Cotovachi, I.Creangă, Molodejnaia, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ermoclia: str.Caușanscaia, D.Cantemir, Doina, Cotovschi, Guseva, Ion Creangă, M.Eminescu, Proletarscaia - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Feștelița: str.D.Postolache - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Feștelița: str.Gh.Asachi, Gr.Cotovschi, Hîrtopului, Gagarin, Miciurin, Sadovaia, Maiakovski - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Purcari: str.M.Gorikii, Purcari - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Taraclia:
str.Dimitrov, Lesnaea, Pervomaiscaea, Raevski, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Fontanaia, Karl Marx - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
25.   Teleneşti:
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
11.10.2018