Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 15 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 15 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chișinău: sectorul Buiucani:
str.Calea Ieșilor 69/1, 69/2, 69A, 69 - parțial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru reparația echipamentului electric

 

2. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Durlești:
or.Durlești: str.Durleşti, Florilor, Gribov, Livezilor, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Păcii, Tudor Vladimirescu, Tudor Vladimirescu str-la, Vasile Alecsandri, Vovinteni, Vovinteni 1 str-la, Vovinteni 2 str-la – parțial în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
șos.Hîncești 174, Sf.Vineri 51-87, 74-114, str-la Sf.Vineri 104A - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str. 31 August 17/1, 19, 19A, 22, 22A, 23, 24, 24B, 26, Ciuflea 1, Ismail 58/1, 9999, L.Tolstoi 25-43, 34-58, Ștefan cel Mare 3, Valea Trandafirilor 6/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Costiujeni 3/18 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gura Bîcului: str.Dnestrovscaea, Gura Bîcului, Izvoare, Mihai Eminescu, Tineretului, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 11:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţ - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Troiţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6. Cantemir:
s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
7. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str. 28 Iunie, 28 Iunie str-la, Dunaevscogo, Fiodor Tolbuhin, Glinchi, Gonciarova, Gospitalinîi str-la, Mira, Molodejnaea, Nicutova, Nicutova str-la, Oleg Coşevoi, Pesceanaea, Pobedî, R.Liucsemburg, R.Liucsemburg str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia str-la, Svetlaea, Şciorsa, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Călăraşi:
str.Anton Makarenko, Gh.Asachi, Gr.Vieru, Podiș, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Căuşeni:
str.D.Cantemir, M.Eminescu, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chircăieștii Noi - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru conectarea noului consumator
s.Pervomaisc, s.Constantinovca, s.Ochiul Roș, s.Picus - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Plop-Știubei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Criuleni:
str. 31 August, A.Pușkin, I.Gagarin, N.Gogol, str-la N.Gogol, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11. Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Chişinăului, Cogîlnic, Columna, Cuza-Vodă, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Coşbuc str-la, Ion Luca Caragiale, Mărţişor, Nicolae Milescu Spătaru, Serghei Lazo, Tamara Ciobanu - parţial în intervalul de timp între 08:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Ialoveni:
str. 31 August 1989, Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Moldova, Timișoara, Cireșilor, Izvoraș, Poeniţa, Spicului - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
str.Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Cireşilor, Constantin Negruzzi, Grigore Vieru, Mioriţa, Moldova, Poeniţa, Spicului, Timişoara, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ţipala - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Nisporeni:
str.Alexandru cel Bun, Barbu Lăutaru, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Tudor Vladimirescu - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Dacia, Marea Adunare Naţională, Mitropolit Petru Movilă, Suveranităţii, Tighina, 9 Mai - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Orhei:
str.Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Meşteşugarilor, Nistreană, Pluguşorului, Sportivilor, Stanislav Trofim Buzu, Valul lui Troian, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str.Alexandru Donici, Alexandru Donici str-la, Docuciaev, Mihai Eminescu, Nicolae Dimo, s.Peresecena, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Peresecina: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Dimitrie Cantemir, Mihai Eminescu, s.Peresecena, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15. Străşeni:
str.Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Cetatea Albă, Chişinăului, Gavriil Musicescu, Prieteniei, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Constantin Stere, Iurie Gagarin, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Unirii - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vorniceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16. Teleneşti:
s.Tîrşiţei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
10.01.2019