Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 10 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 10 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Ion Luca Caragiale 17 - în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2.      Anenii Noi:
str.Chişinăului, Ozernaia - parţial în intervalul de timp între 17:30 - 21:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Gura Bîcului: str. 1 Mai, 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Conaş Camzin, Gorkii, Gura Bîcului, Ion Creangă, Izvoare, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Neguţe, Renaşterii, Serghei Lazo, Specialiştilor, Tineretului, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrbovăţ - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s. Maximovca - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 17:30 - 21:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
3.      Basarabeasca:
str.Cerneakovski, Karl Marx, Sovetskaea, Vasilii Ceapaev - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Carabetovca: str.I.Secrieru, Miciurin, s.Carabetovca, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4.      Cahul:
s.Brînza: str. 28 Iunie str-la, A.Matrosova, Bucuriea, Ceşmea, Comarova, Drujbî, Ion Soltîs, Iujnaea, Lenin, Mihail Frunze, Pobedî, Prutului, Serghei Lazo, Sov.Armii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str. 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Octombrie, Pobedî, Prietenia, Prut, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lebedenco - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pelinei - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vadul lui Isac - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Cantemir:
s.Lărguţa - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 16:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Stoianovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vişniovca - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
6.      Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Alecu Russo, Ion Creangă, Iujnaea, Lenin, Sovhoznaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vulcăneşti: str. 26 Siezda, Boris Glavan, Enghels, Pionerscaea, Plotnicova str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor;
str. Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia str-la, Şciorsa - în intervalul de timp 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Congaz: str.Alexandr Puşkin, Bloca, Cebanova, Grigore Cotovschi, Kalinin, Lev Tolstoi, Melnicinaea, Mihai Gazi, Molodejnaea, Polevaea, s.Congaz, Sadovaea, Serghei Lazo, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Joltai: str.Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Miciurin, Sverdlova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
7.      Călăraşi:
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mîndra, s.Pituşca - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Seliştea Nouă: str.Ştefan cel Mare, B.Glavan, Călăraşilor, Miciurin, Tineretului, Vinogradnaia, Zavodscaia - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Căuşeni:
Botnei str-la, Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Fîntînilor str-la, Ion Soltîs, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Pădurii, Pădurilor, Petru Rareş, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 10 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 5 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 6 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 7 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 8 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 9 str-la, Toma Miron - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciufleşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie a LEA
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Plop-Ştiubei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9.      Cimişlia:
s.Ivanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Hînceşti:
str.Alecu Russo, Constantin Stamati, Ion Iachir, Mihai Viteazul, Mitropolit Varlaam, Mănăstirea Căpriana, Petru Rareş, Putna, Sleahul, Meresenilor, Studenţilor, Vatra str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Calmaţui - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.A.Donici, Ştefan Vodă, Biruinţa, B.P.Hajdeu, B.Glavan, Botanica, Calinin, Independenţei, Ion Creangă, Gagarin, Leovscaia, M.Gorikii, M.Frunze, Molodejnaia, Morozov, Ogorodnaia, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaia, Sverdlova, Tcacenco, Zorile - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s. Ciuciuleni - în intervalul de timp 10:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, Cotovschi, Soltîs, Lenin, Ogorodnaia, S.Lazo, Ţentralinaia - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Ialoveni:
s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12.   Leova:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ion Luca Caragiale, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Nisporeni:
str. 9 Mai, Basarabia, I.Soltîs, M.Viteazul, M.Frunze, Suveranităţii, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Basarabia, Ion Creangă, M.Viteazul, Sf.Petru, Toma Ciorbă,  - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bălăureşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Boldureşti, s.Brătuleni, s.Cîrneşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Orhei:
str.Mihail Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ghetlova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lucăşeuca - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Ştefan Vodă:
s.Ermoclia: str.Cutuzov, Gusev, Nucarilor, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 10:40 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ermoclia: str.Maslova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Popeasca: str.B.Glavan, Ion Creangă, Iscra, Livezilor, S.Lazo, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari: str.Libertăţii, Maxim Gorikii - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Talmaza: str. 1 Mai, 27 August, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Constantin Negruzzi, Crupscaea, Dubinina, Gherman Titov, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Livezilor, Matrosov, Miciurin, Mioriţa, Nistrului, Păcii, Timireazev, Tinereţii, Valentina Tereşkova, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Volintiri: str.Decebal, D.Cantemir, Sf.Gheorghe, Tricolor - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Volintiri: str.Sf.Gheorghe, Traian - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Taraclia:
str. 28 Iunie, Bulgară, Karl Marx, Vasilii Ceapaev - în intervalul de timp 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului

17.  
Teleneşti:
s.Chiştelniţa - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Leuşeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
05.07.2018