Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 03 septembrie 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 03 septembrie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A - în intervalul de timp între 08:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Piaţa Unirii Principatelor 3 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Fatarilor, Ion Soltîs, Izvoarelor, Plopilor, Vasile Lupu, Cartușa, Gheorghe Ureche, Iașului str-la, Nicolae Dimo, Pentru Rareș - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
bd.Ştefan cel Mare şi Sfînt 66 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ciuflea 32, 32/1, 36/1, 99, Columna 28, C.Negruzzi 2, 2/2, 2/3, 2/4, 2/5, 2/6, 4/3 - în intervalul de timp între 08:45 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Andrei Vînaru, Codru, Dragomirna, Drumul Schinoasei, Drumul Schinoasei 1 str-la, Drumul Schinoasei 3 str-la, Galati, Molocanilor, Molocanilor 1 str-la, Nicolae Sulac, Olimpic, Olimpic 1 str-la, Olimpic 2 str-la, Olimpic 3 str-la, Prepeliţei, Schinoasa Noua, Schinoasa-Vale - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Schinoasa-Deal 51, 56-90, 61-87, Sihastrului 79C - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str-la 2 Cobzarilor, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Cobzarilor 9 str-la, Izvoarelor, Livădarilor, Potirnichii 3 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Sitarului - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Chișinău: str.Galați 44 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Meşterul Manole 5 - în intervalul de timp între 09:15 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
s.Humuleşti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Astronom Nicolae Donici 14, Grigore Vîrtosu 14, 15, Ipoteşti 22, Mirceşti 999, 9999, Tudor Panfile 1-5, 10-62, 11-41, 9999, Valea Albă 10, 56, Voluntar Filip Lupaşcu 2, 5, 16A - în intervalul de timp între 08:55 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Mircești 56 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Anenii Noi:
s.Mereni, s.Speia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9. Cahul:
str.Alexandru Donici, Boris Glavan, Chilia, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Dokuceaev, Dosoftei, Dumbrava Roşie, Dumitru Milev, Georghe Asachi, Hristo Botev, Ion Luca Caragiale, Ion Soltîs, Ivan Spirin, Izvoarelor, Krasnov, Libertăţii, Mihail Frunze, Mihail Koţiubinschi, Mircea cel Bătrîn, Naumova, Ostaşcu, Plugarilor, Republicii, Strada Veche, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tîrgul Vechi, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Cantemir:
s.Gotești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Haragîș - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcănești: str.Cahul, Cutuzova, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcănești: str.Șciorsa, Sov.Moldavii - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Congaz: str.Alexandr Puşkin, Cebanova, Grigore Cotovschi, Kalinin, Lev Tolstoi, Mihai Gazi, Molodejnaea, Polevaea, Serghei Lazo, Voroşilov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str.Grigori Cotovchi, Serghei Lazo, Pavlova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ferapontievca: str.Lenin, Molodejnaea, Ferapontievca, Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea Perjei: str.Grigori Cotovski, Zarecinaea, Popova, Sadovaea, Valea Perjei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Călăraşi:
s.Buda, s.Căbăieşti, s.Ursari - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mîndra - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
13. Căuşeni:
str.Alexei Mateevici, Calea Basarabiei, Calea Ştefaneştelor, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Maxim Gorki, Mihai Eminescu bd., Mira 2 str-la, Păcii str-la, Tighina şos. - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Constantinovca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Opaci - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuța - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14. Criuleni:
s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Hînceşti:
s.Caracui - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mingir - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16. Ialoveni:
s.Horești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17. Leova:
s.Filipeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tomai - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18. Orhei:
or.Orhei: str. 31 August 1989, Fediko, Ion Neculce - parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea noului consummator
or.Orhei: str.Unirii, M.Sadoveanu, Ioana Iakir, Piatra Neamț - parțial în intervalul de timp între 11:00 – 12:30, pentru conectarea noului consummator
s.Brăviceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Furceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Isacova - parțial în intervalul de timp între 13:30 – 15:00, pentru conectarea noului consummator
s.Peresecina: str.Chişinăului, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Petru Rareş, Peresecina, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului, 31 AUGUST, Alexandru Donici str-la, Nouă, Petru Rareş, Sportivă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
19. Străşeni:
s.Chirianca, s.Voinova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ghelăuza - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Micăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Ştefan Vodă:
s.Ermoclia: str.Mihai Eminescu, Maxim Gorki, Pavlov str-la, Pionerscaea, Semenovscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, Rascaieti, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21. Teleneşti:
str.Ștefan Neaga, Luceafărul, Victoriei, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Negureni - parțial, în intervalul de timp între 10:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Scorțeni, s.Chiștelinița - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
29.08.2019