Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 28 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 28 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Cuza Vodă 36, 36/1, 36/4, 38/1, 38/2, 40, 42, 44, bd.Traian 21/3, str.Grenoble 203, 205, 205/2, 205/14, 207, 209 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Cetatea Albă 91 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.V.Coroban 34, 39, 41, 43, 45, I.Calimachi 1-15, 2-28, On.Ghibu 3, Suceava 155-167, 156-166, 9001, Suceviţa 21 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3.      Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Puşkin 22, Vlaicu Pîrcălab 45 - în intervalul de timp între 17:15 - 01:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Miciurin 36, şos.Hînceşti 178-202 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Costiujeni 3/12, 3/12A - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.M.Sadoveanu 32/4, 34/3, 36/4, 38, 38/2 - în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
str.Bubueci, Livezilor, Mioriţa, Ştefan cel Mare, T.Bubuiog - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Alexandru Cel Bun, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Ciocana Veche, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Fîntîna Lui Radu, Fîntînilor, Greaca, Ion Vatamanu, Lidia Istrati, Luceafărul, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mircea Cel Bătrîn, Nucarilor, Pădurilor, Serghei Lazo, Stejarilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor, Tineretului, Tohatin, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Albişoara 78/4, Cramei 3/1, 7, 1 str-la Cramei 3-11, 2 str-la Cramei 7-9, I.Zaichin 24-58, Moara Roşie 26-30, 27-49 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.Veteranilor, Chişinăului, A.Russo, A.Mateevici, Cricova - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.Canna I., Constantin Negruzzi, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Sfînta Vineri, Ştefan Cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Anenii Noi:
s.Gura Bîcului - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 11:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţ - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12.   Basarabeasca:
str.Cerneakovski, Colhoznaea, Karl Marx, Konaea, Sovetskaea, Vasilii Ceapaev, Voczalnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Novaea, Solnecinaea - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Carabetovca: str. 27 August, Chirov, I.Secrieru, Miciurin, Mihail Frunze, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
13.   Cahul:
s.Roşu, s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14.   Cantemir:
s.Cociulia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
15.   Călăraşi:
str.Florilor, str-la 1, 2 Florilor, M.Sadoveanu, Mitr.Dosoftei, Mitr.Varlaam - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Căuşeni:
or.Căuşeni: Şos.Tighinei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Căuşeni: str.Calea Brezoii, Hîrtopil, Tineretului, Valea Hîrtopului - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Căuşeni: str.Constantin Negruzzi, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu bd., Sadoveanu Mihail, Stere Constantin - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Săiţi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tănătari - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17.   Cimişlia:
s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, Alexandru Donici, Eroilor, Florilor, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Ion Soltîs, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Troiţcoe: str.Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Comrat (UTA Găgăuzia)
or.Vulcăneşti: str. 25 let Moldavii, Ceapaeva, Ivan Turghenev, Lenin, Sov.Armii, Vladimir Maiacovski - în intervalul de timp între 08:00 - 09:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
19.   Criuleni:
s.Coşerniţa - în intervalul de timp între 08:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Işnovăţ - în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Măşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Hînceşti:
str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alessandro Bernardazzi, Alexandru Marinescu, Buciumul, Bucureşti, Crezantemelor, Dacia, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Floare, Florilor, George Enescu, Izvoarelor, Livezilor, Mihalcea Hîncu, Mioriţa, Toma Ciorbă, Trandafirilor, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 18:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Ialoveni:
str.lexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhoi, s.Văratic - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sociteni - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zîmbreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
22.   Leova:
s.Beştemac - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Nisporeni:
s.Bălăureşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioreşti, s.Vulcăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Orhei:
str.A.Belschii, Barbu Lăutaru, Biriukov, Braşoveanu, Cupcea Valeriu, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dosoftei Mitropolit, Floriilor, Florilor, Haiducul Bargat, Iaşi, La Hotar, Mihail Mîndru, Nucarilor, Parfionov, Serghei Lazo, Sesiunea 13, Stejarilor, Susleni, Trandafirilor, Trosceanskaia, Vişinilor, Vissarion Belinski, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ivancea - în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Jor ade Sus - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Peresecina: str. 31 August 1989, Alexandru Donici str-la, Chişinăului, Constantin Negruzzi, Constantin Negruzzi str-la, Gheorghe Asachi, Livezilor, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Nouă, Orheiului, Petru Rareş, s.Peresecena, Sportivă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Peresecina: str. 31 August 1989, Alexandru Donici str-la, Chişinăului, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Petru Rareş, s.Peresecena, Sportivă, Tcacenco - în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Peresecina: str.Alexandru Donici, Alexandru Plămădeală, Fîntînilor, Mihail Frunze, s.Peresecena, Tcacenco, Tineretului, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
25.   Străşeni:
s.Codreanca - parţial în intervalul de timp între 08:40 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cojuşna: str.Boris Glavan, Lomatdze, Mihail Frunze, Muşatinilor, Tineretului, Viilor, Zanevicia - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cojuşna: str.Boris Glavan, Grigore Ureche, Haiducilor, Livezilor, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Nicolae Testemiţeanu, s.Cojuşna, Sireţcaea, Tineretului, Valerii Cicalov, Veteranilor, Zinevici - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
26.   Ştefan Vodă:
s.Olăneşti: str. 31 August, Alexandru cel Bun, Basarabiei, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Sf.Marii, Sovetică - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Olăneşti: str.N.Testemiţeanu, N.Pirogov - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
27.   Taraclia:
s.Carbalia: str.Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a
s.Musaitu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Valea Perjei: str.Bazarnaea, Lenin, Suvorova, Valea Perjei, Zavetо Iliicia - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Valea Perjei: str.Crasnoe-Znamea, Lenin, Ohotnicescaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
28.   Teleneşti:
s.Brînzenii Noi, s.Ordăşei - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chersac - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mîndreşti, s.Codru, s.Hirişeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Verejeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
23.05.2018