Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 25 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 25 februarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.N.Zelinski 15, 28/1, 30/1, 30/2, 30/7, 31, 32/1, 32/2, 32/3 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Calea Ieșilor 7 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Ioana Radu 25, 27, 27A, B, 29, 29A, I.Creanga 43A, 45/3, P.Ceaicovskii 1-29, 6-30, V.Belinskii 1-25, 10-32, 65, 9999 - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
or.Codru: str.Potîrnichii, Sf.Gheorghe, Sf.Vasile - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Budăi 1-13, 19, 2-12, Mălăieștin 2A, N.Grigorescu 1, 20, 21, Otovasca 1, Vaslui 16, Podul Înalt 1-7, 2, 8, 10, 10/1, 10/2, 11, 12, 12/1, 12/2, 12/3, 13, 14, 14/2, 14/3, 15, 16, 18, 20, 20/1, 20/2, 20/3, 20/4, 20/5, 20/6, 22 - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:00 pentru lucrări de reparație a echipamentului electric
str.Voluntarilor 8/1, 9, 10, 12, 12/1, 12/2, 12/3, 14, 14/1 - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Hipocrat, Nicolae Testemiţeanu, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tighina, Tohatin, Valea Lui Simon - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Colonița: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ciocana Veche, Mihai Eminescu, Pădurilor, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colonița: str.Ciobanu Tamara, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.A.Russo 5/1, 7/1, 9/1 - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Saharov 2, 3, 4, Dm.Rîșcanu 9/1 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
s.Hulboaca: str.Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Canna I., Ion Vatamanu, Maria Drăgan, Ţărinii, Vasile Alecsandri, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Anenii Noi:
s.Bulboaca: str.Bulboaca, Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chetrosu: str.Chetrosu, Chisinaului - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Floreni: str.Floreni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, I.Creanga - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Floreni: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt, Prieteniei, Dacilor, Luceafarul, I.Creanga, M.Eminescu, Floreni, Livezilor, M.Groza, Ciocirliei, Hotinului, V.Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Geamăna: str.Geamăna, Izvoarelor, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţ - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Ruseni: str.Luceafărul, Căuşeni, Ruseni, Pacii, Livezilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9. Cahul:
s.Manta - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Cantemir:
s.Chioselia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Benderscaea, Boris Glavan str-la, Cernîşevski, Cikalov, Comsomoliscaea, Cozeriuca, Dunaeva, Fedko, Fedko str-la, Galaţan, Iurie Gagarin, Konev str-la, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Nevski, Odesa, Osipenko, Ostrovscogo, Panfilov str-la, Suvorov, Suvorov str-la, Şciors, Taras Şevcenco, Taras Şevcenco str-la, Tretiakov, Vissarion Belinski, Vissarion Belinski str-la, Volkov str-la, Zoia Kosmodemianskaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 06:00 - 08:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str.Iurie Gagarin, Benderscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: Anton Cehov str-la, Comsomoliscaea, Galaţan, Osipenko, Tretiakov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Brînza: 28 Iunie str-la, Lenin, Pobedî, Prutului, Serghei Lazo, Sov.Armii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Şvernica - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:55 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gavanoasa - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tvardiţa: str.Ciapaev - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tvardiţa: str.Ciapaev, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 16:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tvardiţa: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Călăraşi:
s.Bahmut, Bahmut st. - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Țibirica - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Căuşeni:
or.Căuşeni: str.Fîntînilor, Fîntînilor str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Căuşeni: Mira 1 str-la, Mira 2 str-la, Miron Costin, Păcii str-la, Pietre Vechi str-lă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîrnăţeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia: str.Taraclia, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14. Cimişlia:
or.Cimişlia: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Moldova, Nicolae Iorga, Patria, Patria str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Başcalia: str.Ion Creangă, Mihai Eminescu, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
15. Criuleni:
or.Criuleni: Bul.Biruinţa, Mioriţa, Orgheevscaea, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bălăbănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16. Hînceşti:
s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Buțeni: str.Buțeni, Renașterii, M.Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Secărenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Ialoveni:
s.Horeşti - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mileştii Mici - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pojăreni - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zîmbreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35  17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Leova:
s.Filipeni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Nisporeni:
s.Brătuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Varzaresti - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Orhei:
or.Orhei: str. 1 Mai, M.Eminescu, M.Sadoveanu - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str.Piatra Neamţ, Renaşterii Naţionale, Scrisul Latin, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Peresecina - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str.Dacia, Nicolae Dimo, Pionerilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str.Petru Rareş, Mihai Eminescu, Docuciaev, Cosmonauţilor, Alexandru Donici str-la, Alexandr Puşkin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Trebujeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21. Străşeni:
s.Dolna - parțial, în intervalul de timp între 09:45-16:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negreşti - parțial, în intervalul de timp între 09:45-16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22. Ştefan-Vodă:
s.Ştefan-Vodă: str.Boris Glavan, Dimitrie Cantemir, Mihail Frunze, Păcii - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:05 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Crocmaz: str.Chirov, Dacia, Lenin, Naberejnaea, Maxim Gorki, Toma Ciorbă, Suvorov - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Feștelița: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt, Alexandr Puşkin, Ciapaeva, Costituţiei, Dostoevscogo, Lenin, Ion Creangă, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tudora: str.Mihail Frunze, Mihai Eminescu, Matrosov, Dimitrie Cantemir str-la - parțial, în intervalul de timp între 11:10 - 13:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tudora: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23. Taraclia:
s.Copceac: str.Calinina, Cutuzova, Goricogo, N.Krupskaea, Nicolai Pirogov, Pobedî, Rodaca, Şciusev Alexei, 8 Martie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
21.02.2019