Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 23 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 23 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Dimineţii 63, 63/2, Minsk 10, 20, Plaiului 6-8, 11-17, 18-26, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-16, 24-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Zelinski 32/4, 32/5 - în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
str.Ion Creangă 1/2 - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Anatol Corobceanu, A.Mureşeanu, C.Brîncuşi, Doina, Druţa-1, Ion Druţă, M.Viteazul, Mircea cel Bătrîn - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Toporaşilor 1-17, 2-16, Schitului 1-13, 2-14, Ghioceilor 1-23, 2-22 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Şciusev 98, 100 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Bănulescu Bodoni 12, 14, 14/1, Bucureşti 83, 85, 87 - în intervalul de timp între 09:10 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str-la 31 August 55, str.Bazinului 2-16, 5, Calea Basarabiei 10/2, 12/1, 12/2, Cărbunari 15/1, Feredeului 2, 4, Haltei 2-8, 3-11, 21, 21/1, 21/2, 21/3, 23, 23A, 41A,B, str-la Haltei 1-23, 4-22, Negreşteni 2A, 3A, 3B, 1-13, 2-12, Paşcani 5-19, 8, Scoreni 4-16, 5-9, Tăbăcăria Veche 2-16, 15, 19, 25 - în intervalul de timp între 09:05 - 18:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Ismail 112/1, 112A, 116, Budăi 2V, 2/3, Calea Basarabiei 8, Uzinelor 9001, Feredeului 4/6 - în intervalul de timp între 09:05 - 18:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:
str.Pădurii, Vadul lui Vodă, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Budeşti:
str.Alecu Russo, Budeşti, Chişinăului, Columna, Murelor, Murelor str-la, Pintea Pavel, Spicului, Spicului str-la - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Albişoara, Cucoarelor, Dacilor, Greaca, Haiducului, Hotin, Movileni, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Vieru - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Stejarilor, Unirii, Tighina - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10.   Chişinău, sectorul Ciocana, com.Cruzeşti:
str.Buna Vestire, Columna, Cruzeşti, Florilor, I.Scurtu, Mioriţa, Răzeşilor, Sf.Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.Anina, Chişinăului, Garaj, Ion Soltîs, Morilor, Nicolae Sulac, Oziornaia, Voievozilor, Zimbrului, s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Anenii Noi: str.Concilierii Naţionale, Ion Creangă - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Anenii Noi: str.Concilierii Naţionale, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cobusca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12.   Basarabeasca:
s.Sadaclia: str. 31 August 1989, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Maxim Gorki, Mihail Frunze, s.Sadaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Cahul:
s.Chioselia Mare: str.Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Spicoasa, s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14.   Cantemir:
s.Vişniovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str. 200 Let Comratu, Dumitru Caraciobanu, N.Krupskaea, Ostrovscogo, Polevaea, Sadovaea, Stepnaea, Taras Şevcenco, Tretiakov, Zapadnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Dobrovolski, Iurie Gagarin, Novaea, Novîi str-la, Paţaev - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Fedko, Gavriliuc, Grigore Cotovschi, Kuzneţov, Pobeda, Serghei Tiulenin, Şevţov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cazaclia: str. 24 August, Maxim Gorki - parţial în intervalul de timp între 13:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: Goricogo str-la, Grigore Cotovschi, Vladimir Maiacovski str-la - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chioselia Mare: str.Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ferapontievca: str.Iurie Gagarin, Lenin, Molodejnaea, s.Ferapontievca - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Joltai: str.Alexandr Puşkin, Grigore Cotovschi, Joltai, Karl Marx, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Sverdlova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Călăraşi:
s.Seliştea Nouă - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sipoteni: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 5 Decembrie, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Andrieş, Boris Glavan, Chişinăului, Codrilor, Constantin Negruzzi, Dacilor, Decebal, Doina, Dragancea V., Eachir I., Gavriil Musicescu, Gheorghe Asachi, Gribov, Ion Creangă, Ion Soltîs, Izvoarelor, Latiniei, Limba Maternă, Livezilor, Maria Cibotari, Mecanizatorilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Nucilor, Petru Rareş, Plopilor, Prietenia, Salcîmilor, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Struguraş, Tcacenco, Timoşenco, Tinereţii, Tochile, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoria, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 14:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 09:45- 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17.   Căuşeni:
s.Chircăieşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciufleşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18.   Cimişlia:
str.Alexandru Lăpuşneanu, Burebista, Cimislia, Decebal, Gavriil Musicescu, Ion Popuşoi, Maria Bleah-Conoval, Mihai Viteazul, Mihai Viteazul str-la, Mihail Sadoveanu, Mihail Sadoveanu str-la, Nicolae Iorga, Nicolae Milescu Spătaru, Ştefan Neaga, Valul lui Trăian - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Decebal, Mihai Viteazul, Nicolae Milescu Spătaru, Ştefan Neaga - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Criuleni:
s.Bălăşeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bălţata - în intervalul de timp 12:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ciopleni - în intervalul de timp 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Corjova - în intervalul de timp 14:00 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Coşerniţa, s.Oniţcani - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Micleşti - în intervalul de timp 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
20.   Hînceşti:
s.Cărpineni: str.Alexandru Donici, Biruinţa, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Botanica, Calinina, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Leovscaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Morozova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaea, Sverdlova, Tcacenco, Zorile, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea, s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereşeni, s.Sărata Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata-Mereşeni - în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
21.   Ialoveni:
str.Alexandru cel Bun, Basarabia, Cetatea Albă, Codru, Doina, Entuziaştilor, Ioan Vodă cel Cumplit, Ismail, Libertăţii, M.Eminescu, M.Frunze, Valea Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Codru, Entuziaştilor, Fructelor, Grădinilor, Tricolorului, Tudor Vladimirescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dănceni, s.Sociteni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Malcoci - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22.   Nisporeni:
s.Brătuleni - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Grozeşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
23.   Orhei:
str. 31 August 1989, 31 August 1989 2 str-la, Călăraşi, Codreanca, Codru, Decebal, Dragoş Vodă, Nicolae Milescu Spătaru, Petru Rareş, Tineretului, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Mihail Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Breanova - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dîşcova - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Lucăşeuca, s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Pelivan, s.Cişmea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Step-Soci - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24.   Străşeni:
or.Străşeni: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Chirianca, s.Voinova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 14:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Codreanca - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 19:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zubreşti: str.Vasile Alecsandri, Zubreşti, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
25.   Ştefan Vodă:
str.Alexandru Cel Bun, Boris Glavan, Dimitrie Cantemir, Florilor., Livezilor, Mihail Frunze, Molodejnaea, Păcii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Trandafirilor, Victoriei, N.Testemiţeanu, 31 August, Libertăţii, S.Lazo, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Feşteliţa: str.Alba Iulia, Alexei Moga, s.Feşteliţa - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Viişoara - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
26.   Taraclia:
str.Dimitrov, Inzov General, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Maxim Gorki str-la, Miciurin, Mihail Lomonosov, Sadovaea, Şciors, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teatralnaia, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
27.   Teleneşti
or.Teleneşti: str. 31 August 1989, Ciprian Porumbescu, Eugen Coca, Ion Neculce, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ghermăneşti - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
18.07.2018