Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 22 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 22 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
or.Sîngera: str.Chișinăului 45, 9999, Chișinău-Tighina 14, 9999, Sîngera 9001, 9999, Tighina 9999 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 85/5, L.Deleanu 6, 7/1, 7/2, 7/3, 7/5, 7/6, 7/7, 8/1, 9, 9/1, 9/2, 9/4, 9/5, 16 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
șos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Ipotești 31, Pietrăriei 24A, str-la 2 Pietrăriei 29, Zamolxe 22, bd.Ștefan cel Mare 126, 126A, 128A - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru conectarea LEC nou pozate
 
4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
or.Codru: str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Codru: str.Sf.Maria 2A, 3, Sf.Nicolae 63 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Astronom N.Donici 1-15, 4-60, 27, Gr.Vîrtosu 1-3, 2-18, 21, Ipotești 43, Studenților 3-6, T.Panfile 7, 27, Valea Albă 13, 18, Voluntar Filip Lupașcu 22, 60, Zamolxe 3-29, 4-22 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6. Anenii Noi:
s.Merenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
7. Basarabeasca:
or.Basarabeasca: str.Alexandr Puşkin JD, Alexandr Puşkin str-la JD, Budionnîi JD, Depoului JD, Drujba JD, Molodejnaea JD, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Ucrainscaea JD, Vasilii Jukovski JD, Vladimir Maiacovski JD - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Cahul:
or.Cahul: str.Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Ion Luca Caragiale, Libertăţii, Matei Basarab, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Republicii, Tîrgul Vechi, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s. Slobozia Mare: str. Florilor, M. Eminescu, Sfatul. Țării, Ștefan cel Mare, Unirii - parțial în intervalul de timp între 15:30 – 17:00, pentru conectarea noului consumator
 
9. Cantemir:
s.Crăciun - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadîc: str.Octombrie, 1 Mai, 40 Let Pobedî, 70 Let Octeabrea, Andropova, Boris Glavan, Caştanilor, Dmitrii Cantemir, Dubinina, Ealpugscaea, Grigore Cotovschi, Grigore Vieru, Ianoş Carabet, Ion Creangă, Lenin, Mihai Eminescu, Mira, Molodejnaea, Nicolae Sulac, Oleg Coşevoi, Plopilor, Sadovaea, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Trandafirilor, Tretiacov, Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Beșalma: str.Lev Tolstoi, Miciurin, Mira, Mira str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Căuşeni:
or.Căuşeni: str. 28 Iunie, Alba Iulia, Alba Iulia str-la, Alexandr Puşkin, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Renaşterii str-la, Tighina şos. - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîrnățenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Plop-Ştiubei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s. Ucrainca - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
12. Cimişlia:
s.Hîrtop, s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Criuleni:
s.Mășcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia-Dușca - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s. Dumbasarii Vechi  - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru conectarea noului consumator
 
14. Hînceşti:
or.Hîncești: str.Alba Iulia, Bucovina str-la, Călinescu, Florilor, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Hîncești: str.Alecu Russo, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gribova, Mănăstirea Căpriana, Mihai Viteazul, prof.Ion Dumeniuk, Studentilor, Teilor, Tineretului, Vatra str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Negrea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pogănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Mihail Frunze, Mitropolit Petru Movilă, Moldova, Victor Crăsescu, 1 Mai, 9 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ialoveni: str.Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Țîpala - parțial, în intervalul de timp între 12:15 - 17:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s. Ruseștii Noi, parțial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de reparație a echipamentului electric
 
16. Leova:
s.Sărățica Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Nisporeni:
s.Bălăurești - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 19:45 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zberoaia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s. Vînători - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
18. Orhei:
or.Orhei: str. 31 August 1989, 31 August 1989 2 str-la, Burebista, Călăraşi, Cetatea Albă, Codreanca, Codru, Constantin Brîncuşi, Dacilor, Decebal, Dragoş Vodă, Fierarilor, Ismail, Luceafărul, Meşterul Manole, Mureş, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Nistreană, Petru Rareş, Sfînta Ana, Tineretului, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciocîlteni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lucăşeuca, s.Selişte - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
19. Străşeni:
s.Codreanca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cojușna: str.Chişinăului, Gribov, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Păcii, s.Cojuşna, Străşenilor, Vişinilor, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s. Căpriana  -  parțial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru conectarea noului consumator
 
20. Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str.Mira, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Purcari, s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 19:50 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21. Taraclia:
or.Taraclia: str.L.Tolstoi, Voczalinaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22. Teleneşti:
s.Chiștelnița - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

 

            23. Călărași:
 
s. Vălcineț: str. Alecu Russo, Dacia, Vălcineț, Velicogo, Trandafirilor, Vasile Alexandri, Volcineț - parțial în intervalul de timp între 09:05 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
or. Călărași: str. Grigore Vieru, Ștefan cel Mare  -  parțial în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru conectarea noului consumator
s. Parcani  -  parțial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru conectarea noului consumator
or. Hîncești: str. Cireșilor, Romanițelor, Soarelui, 31 August 1989 -  parțial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru conectarea noului consumator

 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
17.07.2019