Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că luni, 18 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că luni, 18 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 23, 23/1, 23/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
or.Durlești: str.Durleşti, Florilor, Gribov, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Păcii, Tudor Vladimirescu, Tudor Vladimirescu str-la, Vasile Alecsandri, Vovinteni, Vovinteni 1 str-la, Vovinteni 2 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Durlești: str.Durleşti, Mihail Sadoveanu, Viilor, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Durlești: str.Mihai Eminescu, Păcii - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 12:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.Mihai Kogalniceanu 49, M.Eminescu 16 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.M.Sadoveanu 4/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.M.Sadoveanu 4/9 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
s.Bubueci: str.Bîcovschi, Livezilor, Mihai Eminescu, Mioriţa, Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Bubuiog - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 15:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Albișoara 82/8 - în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Florilor 12/1, 12/2, 12/3, 9999, Miron Costin 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 3, 3/1, 3/2, 5, 19/6 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:05 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.T.Strișca 8, 8/1, 8/2, 8/3, 8/4, 8/5, 8/6, 8/7 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
s.Grătiești: str.Drumul Petricani, Petricani, Salcîmilor, Dumbrăvii - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Anenii Noi:
or.Anenii Noi: str.A.Pușkin, Cernîșevski, Miciurin, S.Koroliov, Zarecinaia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Anenii Noi: str.Comarov, Comarov str-la, Păcii, Tighina, Zagorodnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Anenii Noi: str.Concilierii Naționali, Cotovschi, Suvorov, Tighina, Tihaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Anenii Noi: str.Suvorov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Albinița, s.Țînțăreni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru conectarea clienţilor noi
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str. 1 Mai, 31 August 1989, 8 Martie, Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Cucoarelor, Cutezanţei, Dacia, Delniţei, Dumbravei, Garoafelor, Hotinului, Ion Creangă, Mărţişor, Mereni, Mihai Eminescu, Nicolae Costenco, Prieteniei, Speranţei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puhăceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9. Cahul:
s.Cișmiochioi: str.Chirov, Cosmonavtov, Grigore Cotovschi, Lenin, Şcolinaea, Tvardovscogo - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:55 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia Mare: str.Mihail Frunze, Mioriţa, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia de Salcie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Cantemir:
s.Toceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Bugeacului, Ferapontievskaia, M.Lermontov, Studenților, Vinica - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr Lunga: str.Alexandr Puşkin, Bugeacului, Ion Soltîs, Voroşilov - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Călăraşi:
or.Călărași: str. 31 August, Alexandru cel Bun, M.Eminescu, Pantelimon Halipa, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Horodiște - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 16:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Căuşeni:
or.Căușeni: str. 28 Iunie, Alba Iulia, Alba Iulia str-la, Alexandr Puşkin, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Renaşterii str-la, Tighina şos. - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
or.Căușeni: str.Burebista, Dacia, Decebal, Mioriţa, Troada, Troianus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
or.Căușeni: str.Petru Rareș, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 15:30 pentru conectarea clienţilor noi
or.Căinari - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Plop-Știubei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ursoaia - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru conectarea clienţilor noi
 
14. Cimişlia:
s.Ialpug - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Criuleni:
s.Holercani - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Hînceşti:
or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Cogîlnic, Gh.Cojbuc, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Gh.Asachi, M.Drăgan, M.Sadoveanu, Mușatinilor, O.Goga, Regele Decebal - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Paşcani - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Ialoveni:
or.Ialoveni: șos.Hîncești 999, 9999 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Ialoveni: str. 31 August 1989, Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Betania, Grigore Vieru, Ialoveni, Moldova, Timişoara, Cireşilor, Izvoraş, Poeniţa, Spicului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Costești: str.M.Eminecsu, Sf.Nicolae, Salcîmilor, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 17:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mileștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sociteni (cons.juridici) - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Suruceni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Leova:
or.Iargara: str.Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Nisporeni:
s.Ciorești, s.Vulcănești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20. Orhei:
or.Orhei: str. 8 Martie, B.P.Hajdeu, S.Lazo, Sesiunea 13 - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 16:15 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Orhei: str.Doina și Ion Aldea Teodorovici, Haiducul Bargat, S.Lazo, Sesiunea 13, Parfionov, Stejarilor - parțial, în intervalul de timp între 10:05 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Bolohan - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dîșcova - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Jora de Mijloc - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Susleni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
21. Străşeni:
or.Strășeni: str. 1 Mai, 31 August, B.P.Hajdeu, Gr.Ureche, M.Kogîlniceanu, V.Cupcea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciorești, s.Vulcănești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zamcioji - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22. Ştefan Vodă:
s.Cioburciu: str.Cecvora, Comsomoliscaia, Lenin, Gorikii, Păcii - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crocmaz: str.Chirov, Lenin, Gorikii, Naberejnaia, Suvorov, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Olănești: str.Doinelor, Cotovschi, Livezilor, Podgorenilor, Trandafirilor, V.Alexandri - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str. 27 August, I.Gagarin, Lomachina, Matrosov, Suvorov, Traian, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23. Taraclia:
s.Copceac: str. 1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Cosmonavtov, Lenin, M.Frunze, Molodejnaia, Pionerscaia, Sadovaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
13.03.2019