Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 15 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 15 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Belgrad 19/1, 19/3, 21, 23, 36, Butucului 14, 16, 16/1, Cuza-Vodă bd. 6, 6/3, 6/4, 6A, 8, 8/1, 8/2, 8A, 21/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str. 31 August 1989, Alexandru Cel Bun, Alexandru Lăpuşneanu, Barbu Lăutaru, Cetatea Albă, Chişinău: Tighina Şos., Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Fintina Schinului, Florilor, Liviu Deleanu, Memoriei, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Testemiţeanu str-la, Par.Stefan, Petru Rareş, Sfatul Ţării, Sîngera, Suveranitatii, Suveranitatii str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştiinţei, Tighina, Vasile Lupu, Vasile Lupu 1 str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Calea Ieșilor 26/1, 75, 77, 9999, Ghidighici 3-5 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.E.Coca 24-30, 45-55, I.Creangă 20/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Centru:
str. 31 August 55, Bazinului 2-16, 5, Budăi 2/3, 2V, Calea Basarabiei 8, 10/2, 12/1, 12/2, Cărbunari 15/1, Haltei 2, 3, 3/3, 4, 5, 7, 8, 9A, 11, 21, 21/1, 21/2, 21/3, 23, 23/1, 23A, 41A, 41B, str-la Haltei 1-23, 4-22, Ismail 112/1, 112A, Malina Mare 49/1, Negreşteni 1-13, 2-12, Paşcani 5-9, 8, 15-19, Scoreni 4-16, 5-9, Tşbăcăria Veche 2-16, 15, 19, 25 - în intervalul de timp între 12:00 - 18:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.C.Negruzzi 5 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.C.Negruzzi 6 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.M.Sadoveanu 42/3 - în intervalul de timp între 08:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Chişinău, sectorul Ciocana, s.Buneți:
str.Lavanda, Ștefan cel Mare, V.Micle, Buneți - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10.   Chişinău, sectorul Ciocana, com.Tohatin:
str.Tohatin 999, 9999 - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11.   Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12.   Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str.Stăuceni 999, 9004 - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Anenii Noi:
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Telița - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Cahul:
s.Andruşul de Sus - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bucuria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Giurgiuleşti: str.Bez Uliţ, Chişinăului, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Dunaiscaea, Grănicerii, Independenţei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pogranicinaea, s.Djurjulesti, Sadovaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetscaea, Sportivă, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Cantemir:
str.Bucuria, Combatanţilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ţiganca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Dimitrov, Dzerjînski, Garaj, Karl Marx, Kuibîşev, Molodejnaea, Oleg Coşevoi, Telman, Volgograd, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Ciapaev, Kolhoznikă, Sadovaea str-la, Vladimir Maiacovski str-la, Voroşilov - în intervalul de timp 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Congaz: str.Serghei Koroliov, Stroitelnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17.   Călăraşi:
s.Frumoasa - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Căuşeni:
str.Constantin și Elena, Grigore Grigoriu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîrnățenii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Săiți - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zaim - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Cimişlia:
str. 8 Martie, Alexandru cel Bun, Barbu Lăutaru, Cetatea Albă, Cimislia, Cîmpiilor, Constantin Stamati, Decebal, Dragoş Vodă, Ion Popuşoi, Maria Cibotari, Maria Cibotari str-la, Mihai Viteazul, Nicolae Iorga, Sfînta Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Cimislia, Decebal, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20.   Criuleni:
str.S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia-Duşca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
21.   Hînceşti:
str. 31 August, Alexandru cel Bun, Chișinăului, Asachi, Creangă, Industrială, Lucian Blaga, M.Eminescu, M.Sadoveanu, Mihalcea Hîncu, M.Moraru, O.Goga, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Lăpușneanul, A.Mateevici, șos.Cișmelei, Cosmonavtov, Dragoș Vodă, Izvoarelor, Miciurin, M.Frunze, Mihalcea Hîncu, Testemițeanu, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bobeica, s.Dahnovici - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Caracui - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.B.Glavan, Ion Soltîs, str-la Ozernaia, S.Lazo, Țentralinaia - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dancu - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Galbenă: str. 31 August, Ştefan cel Mare, Grădinilor, Grigore Cotovschi, N.Vatutin, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Grigore Cotovschi, Hînceşti, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Octeabriscaea, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe - în intervalul de timp 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Sovhoznaia - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Ialoveni:
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dănceni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țipala - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Leova:
s.Băiuş - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24.   Nisporeni:
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
25.   Orhei:
str.Plugușorului, Acad.S.Rădăuțan, Eliberării, Haiducul Grozescu, Răzeșilor, Tricolorului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Neculăieuca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia-Hodorogea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
26.   Străşeni:
str. 31 August, A.Russo, A.Donici, A.Plămădeală, Bucovinei, C.Stere, Mitr.P.Rareș, Mitr.Varlaam, Păcii, V.Cupcea, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.M.Eminescu, V.Alecsandri, V.Micle - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cojuşna: str.Alexandru Donici, Burebista, Lomtadze Revaz, Mihai Viteazul, s.Cojuşna, Scorenilor, Vasile Lupu, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Găleşti - în intervalul de timp 11:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Lupa-Recea - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
27.   Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str.Ceapaev, Gr.Cotovschi, I.Creangă, Molodejnaia, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ermoclia: str. 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Avrora, Brejneva, Calinina, Cauşanscaea, Cauşanschii Str-La, Curciatova, Dimitrie Cantemir, Doina, Grigore Cotovschi, Gurienco, Guseva, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Lesnaea, Maslova, Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Molodejnaea, Naberejnaea, Pionerscaea, Proletarscaea, S.Ermoclia, Sadovaea, Semenovscaea, Serghei Lazo, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ermoclia: str.Calinina, Cauşanscaea, Grigore Cotovschi, Gurienco, Lesnaea, Pionerscaea, Proletarscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Purcari: str.M.Gorikii, Purcari - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 27 August, A.Sîrghi, Cotovschi, Izvoarelor, Miciurin, Nistrului, Tcacenco - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
28.   Taraclia:
str. 60 Ani ai U.R.S.S., Dimitrov, Donskoi, Fontanaia, Inzov General, Karl Marx, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Minin, Molodejnaea, Nahimov, Novopojarskaia, Ostrovscogo, Partizanilor, Pervomaiscaea, Piotr Ceaikovski, Polevaea, Poştei str-la, Sadovaea, Sadovaea str-la, Serghei Kirov, Serghei Kirov str-la, Şmidt, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suvorov, Timireazev, Ucraina, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Fontanaia, Karl Marx - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
29.   Teleneşti:
s.Brînzenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mîndrești - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
11.10.2018