Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 13 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 13 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Fîntîna Schinului, Sfatul Ţării, str.şi str-la Suveranităţii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 27 Martie 9, 10, 14/3, 15, str-la Bariera Sculeni 12, 12A, 14, 43, Calea Ieşilor 61/1, Călăraşi 22-78, 23-67, str-la Călăraşi 1A, Milano 3/1, 52, 54, 56, Ţărînii 82 - în intervalul de timp între 09:10 - 11:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Barbu Lăutaru, Decebal, Păcii, Păcii Str-La, Tudor Vladimirescu 2 str-la, Tudor Vladimirescu str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Fatarilor, Nicolae Dimo, Nicolae Dimo str-la, Plopilor, Plopilor 1 str-la, Plopilor 2 str-la, Plopilor 3 str-la - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
str.Feroviarilor, Gh.Ghimpu, Grădinilor, Popilor, Renaşterii - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 11:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Aleea Gării 5/2, 37, 38/1, 42, 46, Gării 2, Iu.Gagarin 5, 5/3, 7, 7 B, D, E, G, J, V, 9, 11, 13, Piaţa Gării 2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.A.Doga 9990, Tudor Vladimirescu 10/1, 10/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Albişoara 82/8 - în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Matei Basarab 11, 14, 14A, 16/1, Miron Costin 15/2, 19/5, 19/6, 19/7, 19/4, 19/6A, N.Dimo 23/2, 23/3 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Tudor Vladimirescu 10/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str. 60 Ani Ai Biruinţei, Alba Iulia, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Barbu Lăutaru, Biruinţei, Bogdan Voievod, Buna Vestire, Burebista, Calea Basarabiei, Chişinăului, Chişinăului Şos., Ciocirliei, Codrilor, Columna, Constructorul, Crinilor, Crucec, Cuza-Vodă, Drumul Viilor, Dubăsari, Fîntînilor, Igor Vieru, Izvoarelor, Meşterul Manole, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Mircea Cel Bătrîn, Moldoviţa, Natalia Gheorghiu, Nicolae Costin, Nicolae Sulac, Petru Ungureanu, Porumbita, Prieteniei, Renaşterii, Sfintul Nicolae, Sperantei, Teilor, Traian, Trandafirilor, Unirii, Vadul Pietrei, Valea Rădiului, Veronica Micle, Voievozilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str. 31 August 1989, Albişoara, Alexandru Cel Bun, Artelor, Bucuria, Chişinăului, Ciorescu, Independenţei, Libertăţii, Mihail Frunze, Moldova, Mugurel, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sf.Paraschiva, Sf.Paraschiva str-la, Sfatul Ţării, Sfatul Ţării str-la, Tineretului, Trandafirilor, Viilor, Luceafărul, Lunii, Nucarilor, Renaşterii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Sf.Paraschiva str-la, or.Cricova: str. 60 Ani Ai Biruinţei, Biruinţei, Dubăsari, Izvoarelor, Nicolae Sulac, s.Stăuceni: str.Ciorescu, Dubăsari Şos., Stăuceni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str.Ciorescu 1, şos.Dubăsari 1, Stăuceni 999, 9999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Gura Bîcului - parţial în intervalul de timp între 11:40 - 13:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Merenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11.   Cahul:
str.Dumbrava Roşie, Ivan Spirin, M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 14:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Burlăceni: str.Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîşliţa Prut: str.Lenin, Pobeda, Sportiva - parţial în intervalul de timp între 16:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roşu, s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vadul lui Isac - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Cantemir:
s.Constantineşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str. 1 Mai, Cahul, Polevaea, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Tanchistov, Tanchistov str-la, Tihaea, Zoia Kosmodemianskaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt s-la - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.Cahul, Creangă, str-la Jdanov - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vulcăneşti: str.Crupscoi, Orehovaea, Tanchistov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Congaz: str.Cosmonauţilor - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Congaz: str.Stroitelinaia, S.Koroliov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14.   Călăraşi:
s.Dereneu, s.Hirova, s.Hogineşti, s.Meleşeni, s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 08:40 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Căuşeni:
str. 1 Mai, str-la 1 Mai, Alba Iulia, A.Ghidirim, I.Gagarin, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Burebista, Dacia, Decebal, Malul Ştirbului, Mioriţa, Troianus - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baccealia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Baurci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
16.   Cimişlia:
s.Abaclia: str.Alecu Russo, Alexandru Donici, Boris Glavan, Cogîlinic, Dimitrie Cantemir, Grădinilor, Independenţei, Ion Secrieru, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihail Frunze, s.Abaclia, Spitalului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Criuleni:
str.Bessarabscaea, Criuleni, Deva, Independenţei, Mihail Frunze, Razesti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corjova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18.   Hînceşti:
s.Drăguşenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Oneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Grigore Cotovschi, Hînceşti, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Octeabriscaea, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Ialoveni:
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20.   Leova:
s.Sărata-Răzeşi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Nisporeni:
s.Drojdieni, s.Şişcani - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Grozeşti - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Orhei:
str. Aleihem Şalom, Fîntînilor str-la, Floriilor, Livezilor, Orheiul Vechi, Unirii, Vasile Lupu - parţial  în intervalul de timp între 08:45 – 10:20, pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str. 31 August - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.D.Cantemir, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Haiducul Grozescu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puţintei, s.Dîşcova, s.Vîprova, s.Ghetlova, s.Hulboaca - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

 
23.   Străşeni:
s.Cojuşna: str.A.Lăpuşneanul, C.Negruzzi, Dragoş Vodă, Podgorenilor, Străşenilor - parţial în intervalul de timp între 09.30 - 12:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cojuşna: str.B.Glavan, R.Lomtadze, M.Frunze, Muşatinilor, Tineretului, Viilor, Zaniceva - parţial în intervalul de timp între 09.30 - 19:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ţigăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str. 1 Mai, Carl Marx, Ceapaev, Cotovschi, I.Creangă, Molodejnaia, Pobeda, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 11:50 - 13:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str. 28 Iunie, Str-la Şcolii, Gagarin, Lenin, Lesnaia, Livezilor, M.Eminecsu, Severnaia, Sovetscaia, Vinogradnaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Purcari - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Slobozia: str.Alexei Şciusev, Ştefan Vodă, B.Glavan, Miciurin, M.Frunze, N.Progov, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str. 27 August, A.Sîrghi, B.Glavan, Cotovschi, Izvoarelor, M.Goriki, Miciurin, Nistrului, Tcacenco - parţial în intervalul de timp între 15:20 - 16:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
25.   Telenesti:
or. Telenesti: str. Dacia, Ioan Vodă - parţial  în intervalul de timp între 08:45 – 10:15, pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s. Leuşeni - parţial  în intervalul de timp între 10:45 – 14:00, pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
09.08.2018