Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că luni, 11 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că luni, 11 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Bacău 18 - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Bacău 20-24, Lipcani 19-25, 22-28, Sucevița 27-29, 28-36 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
or.Vatra: str.Feroviarilor 1/2, Ion Pruncul 9014, 9015 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vatra: str.M.Eminescu 29/1, 27/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Hîjdeu 73, 75, 104, 106, 110, Cahul 9-39, 16-26, Galbena 1-3, 2-8, Gr.Ureche 58-70, 67-73, Sipotelor 2, Sîrbească 7A, Țirilson Rabbi 2, 3, 17-21, Vlahuță Alexandru 1-21, 10-38 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Șciusev 41-63, 48-62, 90-98, V.Alecsandri 48-54, 89-95, V.Pîcălab 24 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 12/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str. 8 Martie 37-115, 38-120, V.Badiu 70, 999, Călușari 10-48, 13-41, 65, Constructorilor 8-86, 35-147, Montana 10-34, 11-23, Podgorenilor 75-85, Poștei 35-53, 78-100 - în intervalul de timp între 10:30 - 18:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.A.Doga 2-14, 7-17, str-la A.Doga 11-13, str.Calea Moșilor 17, str-la 1 Circului 5, str-la 2 Circului 2, str-la 3 Circului 2/1, Cornești 7, 13-17, 16, 18, 22, Gr.Vieru 33, Pietrăriei 3-23, 4-24, str-la 2 Pietrăriei 25, 33, str-la Pietrăriei 3-5, 4, 12-20, 13-23, 33, 43, bd.Renașterii Naționale 7 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Albișoara 80/4, 80/5, 80/6, 84, 84/1, 84/2, 84/3, 84/4, 84/5, 84/6, 84/7, 84/9, 86/1, 86/2, 86/3, 86/4, Ivan Zaikin 24, 30/1, M.Viteazul 10, 10/1, 999 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Orheiului 1, Florilor 15, 18/1, 26/1, 26/2, 26/3, 28/1, 28/3, 28/3A, 9999, Matei Basarab 1, 1/2, 1/3, 2/1, 999, bd.Moscova 19, 21 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Miron Costin 19/6, N.Dimo 23/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.V.Badiu 1-5, 12, Calea Orheiului 91, 95, Gh.Madan 25 - în intervalul de timp între 09:05 - 17:05 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
or.Cricova: str.Chişinăului, Dacia, Luceafărul, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
6. Anenii Noi:
str.A.Pușkin, Cernîșevski, Miciurin, S.Koroliov, Zarecinaia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Concilierii Naționali, Cotovschi, Suvorov, Tighina, Tihaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hîrbovăţ - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puhăceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7. Cahul:
s.Cucoara - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Valeni: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Cantemir:
str.Daci, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Lenin, Pobeda - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Comrat: str-la Cikalov, Cikalov, Gherasimov, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Lenin, Pobeda - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chiriet-Lunga: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin str-la, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Partizanscaea, Sovetscaea, Sovetscaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chiriet-Lunga: str.Alexandr Puşkin, Iurie Gagarin, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Călăraşi:
s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Hoginești - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Căuşeni:
str.A.Mateevici, Calea Brezoii, Constantin și Elena, Trei Fîntîni, Meșterul Radu, Meșterul Voicu, str-la 2 Trei Fîntîni, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baccealia: str.Mircea cel Bătrîn, s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrnățeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Cimişlia:
s.Hîrtop - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Satul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Criuleni:
or.Criuleni: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Dimitrie Cantemir, Gheorghe Asachi, Oleg Coşevoi, Păcii, Pobedî str-la, Victoria - parțial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru conectarea noului consumator
s.Balțata, s.Văduleni: str.Păcii, Tineretului, Văduleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corjova, s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Izbește - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Cogîlnic, Gh.Cojbuc, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpușna: str. 50 Let Octeabrea, A.Lăpușneanul, Ioana Iakir, Pobeda, Sfatul Țării, Sovetov, str-la Sovetov, Șelepukina, Teilor - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Paşcani - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.A.Cristea, Ialoveni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Bucovina, Grigore Vieru, Nicolae Testemiţeanu, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mileștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru conectarea clienţilor noi
s.Țipala - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16. Nisporeni:
s.Nisporeni: str.Industrială, Păcii - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 16:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Orhei:
or.Orhei: str.Aleihem Șalom, C.Negruzzi, Paghis, Petrodava, V.Lupu, V.Micle - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Orhei: str.Aleihem Șalom, M.Eminescu, Orheiul Vechi, Petrodava, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Orhei: str.Unirii - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 15:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Cișmea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mîrzaci - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Străşeni:
or.Strășeni: str. 1 Mai, 31 August, B.P.Hajdeu, Gr.Ureche, M.Kogîlniceanu, V.Cupcea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Micleușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Ştefan Vodă:
or.Ștefan Vodă: str. 28 Iunie, Boris Glavan, Florilor, Ion Creangă, Livezilor, Mihai Eminescu, Nicolae Testemiţeanu, P.Dudnic, Serghei Lazo, Suvorovo, Trandafirilor, Valea Verde, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Zona industiala - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ştefan-Vodă: str.Alexandru cel Bun, Livezilor, Suvorovo, Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:05 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Taraclia:
or.Taraclia: str.Felix Dzerjinski, Lesnaea, Panov, Pervomaiscaea, Vasilii Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Taraclia: str.Nicolai Gogol, Panov, Vasilii Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vinogradovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21. Teleneşti:
s.Ciulucani (cons.Juridici) - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
05.03.2019