Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 11 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 11 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Copăceni 1, Dobruşa 2-16, 1-11, Fîntînilor 1-19, 2-52, Mazililor 21-31, 22-36, Stolniceni 1-9 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Bisericii 11, 15, 25, 28, str-la Bisericii 15, Gh.Codreanu 69/2, 77, 77/1, 77A, 79/1, 89, Dragomirna 23, 28, 29, 30, 50, Schitului 1-5, 19 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.I.Radu 27, 29, 29/1, 29/4, 29/5, 29/6, 29/7, 29/8, I.Creangă 53/1, V.Lupu 42/4 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Centru:
şos.Hînceşti 44, Mitr.Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 - în intervalul de timp între 09.30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Mioriţa 7/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
4.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Doina 53, 53/1, 57, 59, Podgorenilor 34, 36, 41C - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.V.Badiu 15-19, 24-38, C.Brîncoveanu 24B, 24, 33A, 35, Doina şi Ion Aldea-Deodorovici 17, Hotin 1, 6-16, Putnei 10, 49-63, 50-66, 9990, Ec.Teodoroiu 2-32, 13-33, Timişoara 1, 11A, 14, 16 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
s.Ciorescu: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Ioan Cuza, Ciorescu, Ciresilor, Livezilor, Merilor, Mihai Kogălniceanu, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciorescu: str.Alexandru cel Bun 28, Ciorescu 999, 9999 - parţial în intervalul de timp între 11:10 - 19:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Făureşti:
str.Doina, Făureşti, Grădinilor, M.Viteazul, Mioriţa, Ogoarelor, Varniţa - parţial în intervalul de timp între 11:10 - 19:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goian:
str.Chişinăului, Goian, Ichel, Păcii, Văilor - parţial în intervalul de timp între 11:10 - 19:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.Canna I., Constantin Negruzzi, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Sfînta Vineri, Ştefan Cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
9.      Anenii Noi:
str.Parcului, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Chetrosu - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru conectarea clienţilor noi
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Basarabeasca:
str.Iujnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Abaclia: str.Mihail Frunze 14 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sadaclia: str. 1 Mai, 24 august, 31 August 1989, 9 Mai, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Cogîlnic, Fîntînilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Iscra, Iurie Gagarin, Livezilor, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Mostovaea, Polevaea, Roz, s.Sadaclia, Sadovaea, Sovetscaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suvorov, Tcacenco, Ţvetocinaea, Vinogradnaea, Voczalinaea, Zelionaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11.   Cahul:
s.Andruşul de Sus - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Colibaşi: str.Alba Iulia, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Giurgiuleşti: str.Independenţei, Mihail Koţiubinschi, s.Djurjuleşti, Sadoveanu Mihail - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roşu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Alexandr Puşkin, Cikalov, Lenin, Osvobojdenie, Pobeda, Taras Şevcenco, Tkacenko str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Ceadîr-Lunga: str.Cecanova, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov, Proezdnaia - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Chiriet-Lunga: str.Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Maxim Gorki, Serghei Lazo, Svoboda, Voczalinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Corten: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corten: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Lenin, Pobeda, Serghei Kirov - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Călăraşi:
str.Elineţchii, Podiş, Podiş 2 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Frumoasa, s.Parcani - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hogineşti - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Căuşeni:
str.Calea Brezoii, Hîrtopul, Tineretului, Valea Hîrtopului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Baimaclia, s.Surchiceni, s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Leuntea, s.Valea Verde - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15.   Cimişlia:
str.Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 2 str-la, Mihai Eminescu str-la, Teilor, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Albina - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cenac - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, 8 Martie, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Constantin Stamati, Eroilor, Gălbeniţa, Gura Galbenei, Ion Soltîs, Izvoarelor, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Partizanilor, Prieteniei, Primăverii, Păcii, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Criuleni:
s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ohrincea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Oniţcani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17.   Hînceşti:
s.Calmaţui - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cărpineni: str.Alexandru cel Bun, Ceapaev, Gemenilor, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Pobeda, 31 August, Ceapaev, Codrilor, Independenţei, Lomonosov, Pădurilor, Pervomaiscaia, S.Lazo, Sovetscaia, Svetlîi, str-la Svetlîi - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Drăguşeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata-Mereşeni - parţial în intervalul de timp 09:30 – 17:30
 
18.   Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Ialoveni: str.Basarabia, Entuziaştilor, Fructelor, Izvoarelor - în intervalul de timp 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Condriţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Hansca - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
19.   Leova:
or.Iargara: str.Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mioriţa, Sfîntul Dumitru, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cupcui - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20.   Nisporeni:
s.Cristeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Orhei:
or.Orhei: str.Alexandru cel Bun, Constantin Stamati, Stanislav Trofim Buzu, Vasile Lupu - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Bolohan - în intervalul de timp 12:00 - 15:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dîşcova, s.Puţintei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Neculăieuca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Peresecina: str.Alexandru Donici, Alexandru Donici Str-La, Cosmonauţilor, Docuciaev, Mihai Eminescu, Miron Costin, Nicolae Dimo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Vasile Alecsandri, s.Ghetlova  - parţial în intervalul de timp 13:00 – 17:00
 
22.   Străşeni:
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Căpriana - în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zubreşti - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
23.   Ştefan Vodă:
s.Copceac: str. 31 August, Cotovschi, Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str.Cotovschi, I.Creangă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia - în intervalul de timp 14:00 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Talmaza: str. 27 August, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, s.Talmaza, Traian - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Talmaza: str.Luceafărul - parţial în intervalul de timp între 11:20 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
24.   Taraclia:
s.Ciumai: str.Chişinăului, Iurie Gagarin, Matrosov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mirnoe: str. 8 Martie, s.Mirnoe, Stepnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
25.   Teleneşti:
s.Mihalaşa - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Scorţeni - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Verejeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
06.06.2018