Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 10 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 10 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str. 31 August 1989, Acad.Sergiu Rădăuţanu, Aeroport, Agricultorilor, Albişoara, Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Anatol Corobcianu, Andrei Mureşanu, Botanica, Bucovinei, Bujorilor, Chişinăului, Ciocîrlia, Codrului, Columna, Constantin Brîncuşi, Constantin Stere, Constructorilor, Crimeia, Crîngului, Crizantemelor, Cuza-Vodă, Dacia, Dacia 1, Dacia Satelit, Doina, Dragoş Vodă, Druţă Ion, Druta-1, Fîntînilor, Florilor, Garofiţa, Gheorghe Asachi, Gheorghe Coşbuc, Grigore Ureche, Hlobeni, Hotin, Hristo Botev, Ion Creangă, Ion Inculeţ, Ion Luca Caragiale, Ion Neculce, Ismail, Iurie Gagarin, Livezilor, Maria Drăgan, Mesager, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 2 str-la, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Mioriţa, Mircea Cel Bătrîn, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Munceşti, Nicolae Bălcescu, Nicolae Iorga, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Titulescu, Nucărilor, Orheiului, Păcii, Plugarilor, Primăverii, Pruncului, Salcîmilor, Sfînta Maria, Sfîntul Nicolae, Sfîntul Petru, Sfîntul Ştefan, Sîngera, Soarelui, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Toamnei, Toma Ciorbă, Unirii, Uzinei, Valea Satului, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Victoriei, Victoriei-1, Vişinilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru conectarea clienţilor noi
str.Anatol Corobcianu, Băcioi, Chişinăului, Druţă Ion, Independenţei, Serelor - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 124-158, 164, 184, 999, 9999, Alexandru Xenopol 1-19, 2-16, V.Coroban 42, Doina şi Ion Aldea Teodorovici 39-59, 42-68, George Călinescu 1-31, 4-40, I.L.Caragiale 7-17, 8-14, N.Costin 49-53, 9999, Onisifor Ghibu 5g, Suceviţa 22/1, 23, 25, Paris 9-43, 10-34, Suceava 105, 112-150, 113-149, V.Pogor 1-11, 4-28, V.Stroiescu 2-32, 7-27, Virtuţii 8-14, 15-27 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Bisericii 7-19, 18-34, str-la Bisericii 2-8, 3-29, Gh.Codreanu 46-54, 59-89, Dragomirna 11-63, 28-58, Humuleşti 1-3, Schitului 1-21, 2-32 - în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Ioana Radu 29, V.Lupu 42/2, 42/5, 42A-Z, 42, 46/4, 85 – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 18:00, pentru renovarea LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Atelierilor, Cantinei, Cartusa, Durleşti, Gheorghe Ureche, Grigore Ureche, Nicolae Dimo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Boţ Mihai, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Răscruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rareştii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru renovarea LEA
 
6.     
Chişinău, sectorul Rîşcani:
str. 8 Martie 74-142, 83-87, 99-109, 121-123, 129-137, Constructorilor 76-98, 102, 149-193 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.A.Doga 6, 37, 38, 39/1, 39/2, 39/3, 41/1, 99, 9990, Crîngului 12, D.Rîşcanu 16, 16/3, 18, 18/1, 20/1, 20/2, 20/5, Tudor Vladimirescu 8, 8/1, 10/1, 10/2, 10/3, 12, 12/1, 12/2, 12/3, 12/4, 12/5, 14 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Tudor Vladimirescu 10/1, 10/1A, A.Doga 9990 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Tudor Vladimirescu 10/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Moldova, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Anenii Noi:
str.Chişinăului, Mărţişor - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Teliţa - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Basarabeasca:
str. 28 Iunie, 40 Let Pobedî, Grigore Cotovschi, Iujnaea, Karl Marx, Lesnaea, Lev Tolstoi, Moldavskaea, Octeabriscaea, Şkolinaea, Sovhoznaea, Trudovaea, Voczalnaea, Zelionaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Cerneakovski, Colhoznaea, Karl Marx, Sovetskaea, Vasilii Ceapaev, Voczalnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru conectarea clienţilor noi
 
10.      Cahul:
str.A.Şciusev, Doctor Petrea, Gura Frumoasei, Ion Creangă, Lăutarilor, Mirceşti, Nufărul Alb, Valea Rece - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Giurgiuleşti: str.Dunaiscaea, Independenţei, Plotnicova, Pogranicinaea, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Cantemir:
s.Goteşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str. 200 Let Comratu, Alexei Şciusev, Barladeana, Boris Glavan Str-La, Briulova, Ciachira, Cikalov, Coroleva, D.Caracebana, Dobrovolski, Dorojnîi str-la, Dumitru Caraciobanu, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Iurie Gagarin, Mihail Tuhacevski, N.Krupskaea, Novaea, Novîi str-la, Ostrovscogo, Paţaev, Paţaeva, Polevaea, Sadovaea, Serghei Esenin, Stepnaea, Taras Şevcenco, Tretiakov, Zapadnaea, Zlatova, Zoia Kosmodemianskaea str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Dostoevski, Gavrilov, Sofia Kovalevskaea - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Beşalma: str. 40 Let Octeabrea, Lenin, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str. 24 August, Alexandr Puşkin, Chirov, Ciapaeva str-la, Corciaghina str-la, Cutuzova str-la, Eaneva, Goricogo str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Lev Tolstoi str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Nicolai Pirogov str-la, Ogorodnaea, Ostrovscogo str-la, Sadovaea, Serghei Lazo, Vladimir Maiacovski str-la, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13.   Călăraşi:
s.Nişcani - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Seliştea Nouă: str.Livezilor, Liza Ceaikina, Miciurin, Seliştea Nouă, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Zavodscaea - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14.   Căuşeni:
str. 28 Iunie, Alba Iulia, Alba Iulia str-la, Alexandr Puşkin, Renaşterii, Renaşterii 1str-la, Renaşterii str-la, Tighina Şos. - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîrnăţeni - parţial în intervalul de timp între 15:30 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Cimişlia:
s.Javgur - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Valea Perjei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16.   Criuleni:
s.Corjova, s.Dubăsarii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ratuş - în intervalul de timp 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Slobozia Duşca - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Hînceşti:
str.A.Lăpuşneanul, A.Mateevici, şos.Cişmelei, Cosmonavtov, Dragoş Vodă, Miciurin, M.Frunze, Mihalcea Hîncu, N.Testemiţeanu, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Boris Glavan, Criucova, Grădinilor, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Ion Soltîs, Matrosov, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Nikolai Vatutin, Octeabriscaea, Ogorodnaea, Sfîntul Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Ialoveni:
s.Costeşti: str.Alexandru cel Bun, Costeşti, Mitropolit Petru Movilă, Tineretului, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Moleşti - în intervalul de timp 09:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Leova:
s.Orac, s.Cneazevca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata-Răzeşi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Nisporeni:
str.Haiducilor, Ioan Vodă, Maguri, Sf.Voievozi - parţial în intervalul de timp între 13:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bălăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vărzăreşti - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Orhei:
s.Podgoreni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22.   Străşeni:
or.Străşeni: str.Alexandr Puşkin, Alexandru Vlăhuţă, Chişinăului, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Codreanca, s.Lupa-Recea, s.Rădeni, s.Drăguşeni, s.Zamciogi, s.Grebleşti, s.Oneşti, s.Recea, s.Romăneşti, s.Ţigăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cojuşna: str.Mihai Viteazul, s.Cojuşna, Scorenilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cojuşna: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt, Cîmpiilor, Mihai Viteazul, N.M.Spătaru, Primăverii, Sireţcaia, V.Lupu, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dolna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pănăşeşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Romăneşti: str.Rafael Haceaturean, Romăneşti, Şcolii - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
23.   Ştefan Vodă:
str.Alexandru cel Bun, Livezilor, Suvorov, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 12:40 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Căplani: str.Grigore Cotovschi, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Svoboda - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Copceac: str.Benderscaia, Dzerjinschi, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii, S.Lazo, Sovetscaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: str.Bulgară, Livezilor, Gagarin, str-la Şcolii - parţial în intervalul de timp între 15:10 - 17:10, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Feşteliţa: str.Alba Iulia, A.Moga - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Popeasca: str.D.Cantemir, Cotovschi, I.Creangă, Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Slobozia: str.A.Puşkin, Ştefan cel Mare, Hadjigher, I.Gagarin, Miciurin, Eminescu, Primăverii - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24.   Teleneşti:
s.Bahu - în intervalul de timp 08:45 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Chişteliniţa - în intervalul de timp 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Suhuluceni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
05.09.2018