Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 10 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 10 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Ștefan cel Mare, Sf.Ștefan, Mitr.P.Movilă, Garofița - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.T.Ciorbă, Ștefan cel Mare, Sf.Petru, Livezilor, Dacia, Chișinăului, A.Mateevici, A.Donici - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.Alexandr Puşkin 50, 44, George Coşbuc 3A - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandr Puşkin 54, George Coşbuc 7 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Melestiu 18A, 20, 22, 22A, 24 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Albișoara 38, 38A, Gr.Vieru 20, 20/02, 22, 22/1, 22/2, 22/3, 22/4, 22/5, 22/9A, 24, 26, 26A, Piața Veche 10, bd.Renașterii Naționale 999, Romană 19/1, 19/1A - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Albișoara 76/1, 72/2, 72/3, Cramei 22, str-la 1 Cramei 11, str-la 3 Cramei 4, 16-30, 9-15, I.Zaichin 64-84, Movila lui Burcel 5-9, 23-51 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:

str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Colosov, Cricova, Dimitrie Cantemir, Mihail Frunze, Minerilor, Mioriţa, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:

str. și str-la S.Lazo, Artelor, Bucuria, M.Frunze, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Anenii Noi:

str.Arteziană, str-la Arteziană, Comarov, Ioan Iakir, Păcii, Zagorodnaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Mereni: str.B.Glavan, D.Cantemir, Izvoarelor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Cahul:

str.Alexei Mateevici, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Republicii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Stroescu, 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Constantin Stamati, Ion Creangă, Lăutarilor, Lev Tolstoi, Mărăşeşti, Muşeţel, Republicii, Stejarilor, 31 August - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru conectarea noului consumator
s.Brînza: 28 Iunie str-la, Lenin, Pobedî, Prutului, Serghei Lazo, Sov.Armii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Şvernica - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chircani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Giurgiuleşti: str.Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Cantemir:

s.Plopi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

s.Congaz: str.Buiuclî, Miciurin, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Congaz: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Octeabriscaea, Ohotniceaea, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Călăraşi:

str.M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bravicea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Căbăiești - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Căbăiești - parţial în intervalul de timp între 14:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Căuşeni:

or.Căușeni: str. 31 August, Alba Iulia, M.Eminescu - în intervalul de timp 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Căușeni: str.Fîntînilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Plop-Știubei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zaim - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Cimişlia:

s.Gradişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Criuleni:

s.Bălăbănești - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ișnovăț, s.Rîșcova - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Maşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răculești - parțial în intervalul de timp între 09:05 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
 

  1. Hînceşti:

str.Alba Iulia, Florilor, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Anini, s.Rusca - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bobeica, s.Dahnovici, s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bujor - în intervalul de timp 10:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Merșeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Ialoveni:

s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pojăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Leova:

or.Iargara: str.Cosmonavtov, Mioriţa, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Nisporeni:

str.Alexandru cel Bun, Alexandru Lăpuşneanu, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Stamati, Dacia, Haiducilor, Ioan Vodă, Livezilor, Livezilor str-la, Maguri, Marea Adunare Naţională, Păcii, Sfinti Voievozi, Sfintul Ilie, Suveranitatii, Tirgului, Vasile Alecsandri, Zubcu-Codreanu Nic. - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vărzărești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Orhei:

str. 31 August, A.Russo, Doina, Petru Mușat, A.Șciusev - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Ioan Vodă, Ion Neculce, Ion Soltîs, I.Gagarin, Victoria - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.V.Lupu, B.Glavan - parţial în intervalul de timp între 15:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Străşeni:

s.Căpriana - parțial în intervalul de timp între 08:55 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vorniceni: str. 1 Mai, Alexandru Cosmescu, Alexandru Ioan Cuza, Alexandru Plămădeală, Constantin Balaur, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Decebal, Dumenilor, Georghe Asachi, Ion Luca Caragiale, Livezilor, Liviu Deleanu, Mihai Sadoveanu, Miron Costin, Petrăriilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Vorniceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Ştefan Vodă:

s.Caplani: str.M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Glavan, Calinin, Cernova, Lenin, S.Lazo, Ștefan cel Mare, Cotovschi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: Benderscaea str-la, Dzerjinscogo, Lesnaea, Livezilor, Octeabriscaea, Severnaea, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Olănești: str.M.Eminescu, Podgorenilor, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 11:50 - 13:10, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Purcari: str.Maxim Gorki, Purcari - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia: str.A.Șciusev, B.Glavan, str-la B.Glavan, Miciurin, M.Frunze, N.Pirogov, S.Lazo, Ștefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Volintiri: str.Basarabeană - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Taraclia:

str.Serebreak - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roşiţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sofievca: str.Calinina, Karl Marx, Molodejnaea, s.Sofievca, Timoşenco - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Telenești

s.Mîndrești - parțial în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
06.12.2018