Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 25 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 25 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Bîc:
s.Bîc: str.Grădinarilor, Sf.Dumitru - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.I.Creangă 6A, 6/4, 4, 4A, Calea Ieșilor 3/2 - în intervalul de timp între 11:00 - 18:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
3. Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscovei 16 scara 3 si 4 ap.49-102 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:
s.Grătiești: str.Albişoara, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Carmanov, Cişmelelor, Constantin Stere, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Dumbravii, Fîntînilor, Florilor, Fructelor, Gratiesti, Gratii Stefan, Gribov, Ioan Vodă, Ion Soltîs, Izvoarelor, Livezilor, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Milescu Spătaru, Petricani, Petricani str-la, Prieteniei, Primaverii, Rediului, Salcîmilor, Sf.Treime, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
5. Anenii Noi:
s.Cobusca Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Șerpeni - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
6. Cahul:
s.Bucuria - parțial în intervalul de timp între 11:00 – 12:30, pentru conectarea noului consumator
s.Cîşliţa-Prut: str.Lenin, Mihail Frunze, Pobeda, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Crihana Veche - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia Mare: str.Gheorghe Coşbuc, Independenţei, Livezilor, Plugarilor, Slobozia Mare, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Unirii - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru conectarea noului PT
 
7. Cantemir:
s.Gioltosu - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tartaul - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vișniovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
8. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str. 60 Let Octeabrea, Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalov str-la, Cikalov, Cuibîşeva, Dimitrie Cantemir, Dimitrov, Dimitrov str-la, Dimo str-la, Dnestrovsk, Dnestrovsk str-la, Docuciaeva, Dostoevski, Gavrilov, Gherasimov, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Ion Soltîs str-la, Iujnîi str-la, Kiev, Komarov, Lenin, Malinovschi, Maxim Gorki, Mirnaea str-la, Moscova, Osvobojdenie, Pobeda, Pocrîşchina, Pocrîşchina str-la, Rîleeva, Sofia Kovalevskaea, Şueanţeva, Taras Şevcenco str-la, Varnenscaea, Vladimir Maiacovski - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcănești: str. 25 Siezda, Cahul, Cahul str-la, Mihail Frunze str-la, Ostrovscogo, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vulcanești: str-la Humi, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Avdarma: str.Timoșenco, Sverdlova, Lenin, Gheorghi Jucov - parțial în intervalul de timp între 14:00 – 15:30, pentru conectarea noului consumator
s.Chirsova: str.Mira, Olimpiiscaea, Grigore Cotovschi, Lenin, M.Tanasoglo - parțial în intervalul de timp între 09:00 – 13:30, pentru conectarea noului consumator
s.Cișmichioi: str.Bolgradscaea, Lenin, Lenin str-la, Pionerscaea, Pocitovaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Călăraşi:
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10. Căuşeni:
or.Căușeni: str. 31 August, Alba Iulia, A.Donici, C.Stamati, Gh.Asachi, Gagarin, Livezilor, Eminescu, șos.Tighina - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Opaci - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru conectarea clienţilor noi
s.Tocuz - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru  lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11. Cimişlia:
s.Batîr - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12. Criuleni:
s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mașcăuți - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 12:30, pentru conectarea noului consumator
s.Ustia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Hînceşti:
s.Calmațui - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14. Ialoveni:
or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Suruceni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 12:00 pentru conectarea clienţilor noi
s.Țipala - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Leova:
or.Leova: str.Alexandru Vlăhuţă, Aurel Vlaicu, Cahului, Constantin Negruzzi, Constantin Negruzzi str-la, Constantin Stamati, Constantin Stere, Constructorilor, Decebal, Decebal str-la, Florilor, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Coşbuc str-la, Grigore Ureche, Grigore Ureche str-la, Lacului, Livezilor, Mihai Eminescu, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Dosoftei str-la, Mitropolit Petru Movilă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tighicianului, Unirii, Valul lui Traian, Valul lui Traian str-la, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Orhei:
or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Costişei, Dimo Nicolai, Gheorghe Asachi, Grigore Ureche, Hotin, Ioan Vodă, Ion Neculce, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoraş, Mihail Frunze, Vasile Mahu, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Orhei: str.Gheorghe Asachi, Vasile Mahu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Breanova - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cihoreni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crihana, s.Cucuruzeni, s.Cucuruzenii de Sus - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Peresecina: str. 31 August 1989, Alexandru Donici str-la, Chişinăului, Constantin Negruzzi, Constantin Negruzzi str-la, Crişca, Dimitrie Cantemir, Gheorghe Asachi, Livezilor, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Nouă, Orheiului, Petru Rareş, s.Peresecena, Sportivă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului, Vasile Lupu, s.Teleșeu, s.Sămănanca - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vatici - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Străşeni:
s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18. Ştefan Vodă:
or.Ștefan Vodă: str.Alexandru cel Bun, Boris Glavan, Dimitrie Cantemir, Florilor., Livezilor, Mihail Frunze, Molodejnaea, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Trandafirilor, Victoriei, Libertății, Molodejnaia, N.Testemițeanu, S.Lazo, Suvorov - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioburciu: str. 1 Mai, Chirov, Ceapaev, Lenin, Lomachina, M.Gorikii, M.Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 13:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Olănești: str.Alexandru cel Bun, M.Eminescu, Trandafirilor, V.Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 11:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Palanca: str. 50 Let Sov.Moldavii, Academ.Ghidirim, Frații Dumitrașcu, Livezilor, Ștefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Răscăieții Noi: str.Molodejnaia, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ștefănești - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
19. Taraclia:
or.Taraclia: str-la Iurie Gagarin, Karl Marx, Maxim Gorki, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Raevski, Raevski str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Budăi: str.Iurie Gagarin, Mira, Staroseliscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str.Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Pavlova, Rodaca, Serghei Lazo, Sovetscaea, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Teleneşti:
s.Mîndra - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
22.04.2019