Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 19 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 19 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Serghei Lazo, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.A.Marinescu 11, 11/4, 15/2, 24, I.Pelivan 30/2 - în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Alba Iulia 5, A.Marinescu 1-11, 2-36, Dealul Morilor 10, Floreşti 1-35, 2-40, Ineşti 6, 6A, Ion Luca Caragiale 29-33, 30-34, Perilor 1, 2-10, Spicului 104, 106, 108 - în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Calea Ieşilor 1, 3, 5, 5/1, 5/6, 5A, 999 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.V.Coroban 34, 39, 41, 43, 45, 39A, Ion Calimachi 1-15, 2-28, On.Ghibu 3, Suceava 155-167, 156-166, 999, 9001, Suceviţa 21 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3.      Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Hîjdeu 55-63, 86-88, Cahul 7/2, 11, Gr.Ureche 32-64, 41-59, Ioan Botezătorul 1-9, 2, str-la Ioan Botezătorul 2, Titu Maiorescu 5 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Baltagi 1-39, 2-30, Bugeacului 1-19, 2-10, Focşani 42, Haiducilor 6, 13, 19, 27, şos.Hînceşti 71, 73, 86, 94, 9999, Sihastrului 5, 7, 999, A.Vlaicu - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Trifan Baltă 1-15, Ciocîrliei 2-4, 13-33, Drumul Viilor 36, 36/1, 36/2, 38, 38/1, 38/2, 38D, Pietrarilor 12, 12/1, 12/3, 12/5, 14/1, 14/2, 14/3, 14/4, 14/5 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Baltagi, Haiducilor, Izvoarelor, Sihastrului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Alexandru Cel Bun, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Ciorescu, Florilor, Ion Creangă, Minerilor, Prietenia, Prieteniei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Mărţişor, Olimpică, prof.Ion Dumeniuc - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
8.      Anenii Noi:
s.Calfa - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9.      Basarabeasca:
str.1 Mai JD, 1 Mai str-la JD, 24 August, 24 August Jd, Alexandr Puşkin JD, Alexandr Puşkin str-la JD, Basarabia str-la JD, Budionnîi JD, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea Jd, Crasnoarmeiscaea Jd, Depoului Jd, Depoului str-la Jd, Drujba JD, Matrosov, Matrosov JD, Mira Jd, Molodejnaea jd, N.Krupskaea, N.Krupskaea str-la, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Privogzalinaea jd, Puteiskaea Jd, Raketnaea, Raketnaea JD, Serghei Kirov JD, Serghei Lazo JD, Stepnaea, Stepnaea Jd, Ucrainscaea Jd, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski JD, Verhnii str-la Jd, Vladimir Maiacovski JD, Voczalinaea Jd, Voczalnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10.   Cahul:
str.Amintirilor, Dunării, Garoafelor, Griviţei şos., Ion Neculce, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11.   Cantemir:
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Toceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin str-la, Anton Cehov str-la, Comsomoliscaea, Cozeriuca, Galaţan, Gavrilov, Lenin, Nicolai Gogol, Osipenko, Osvobojdenie, Rocosovscogo, Şcolinaea str-la, Tretiakov - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vulcăneşti: str.20 Siezda, 26 Siezda, Crutaia str-la, Maxim Gorki, Novoselova, Pionerscaea, Popova - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str.25 Siezda, Cahul, Cahul str-la, Mihail Frunze str-la, Ostrovscogo, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vulcăneşti: str.Iujnaea, Lev Tolstoi, Lev Tolstoi str-la, Ogorodnaea, Ştefan Beda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Beşalma: str.Lenin, Lesnaea, Lesnaea str-la, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Corten: str.Comsomolskaia, Corten, Lenin, Mira - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corten: str. Comsomolskaia, Puşkin, Mira - parţial în intervalul de timp între 13:15 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Călăraşi:
s.Bahmut, staţia Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horodişte - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14.   Căuşeni:
str.Burebista, Mioriţa, Pietre Vechi, Troianus - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Petru Rareş, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ochiul Roş - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Picus - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zaim - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
15.   Cimişlia:
str.Alexandru cel Bun, Eminescu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ialpug - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Selemet: str.Alexandru Donici, Cimişliei, Dimitrie Cantemir, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Petru Rareş, Pugacev, Selemet, Sfîntul Dumitru, Şciorsa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Criuleni:
s.Dubăsarii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Buţeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 17:15, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Căţeleni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Căţeleni, s.Cotul Morii, s.Sărăteni, s.Ivanovca, s.Obileni, s.Oneşti - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, Lenin, Hînceşti, I.Soltîs, Ogorodnaia, S.Lazo, Ţentralinaia - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, Lenin, Molodejnaia, S.Lazo, Sovetscaia, Ţentralinaia - parţial în intervalul de timp între 09:50  - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru renovarea LEA
s.Pogăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Ialoveni:
s.Bălţaţi - parţial în intervalul de timp 14:00 – 16:00
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Malcoci, s.Nimoreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ulmu - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Leova:
s.Cneazevca: str.Aurora, Bulgară, Cneazevca, Iurie Gagarin, Şcolilor str-la, s.Sărăteni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20.   Nisporeni:
s.Băcşeni, s.Chilişoaia, s.Isăicani - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bursuc - parţial în intervalul de timp 10:00 – 14:00
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Orhei:
str.31 August, Gr.Ureche, Haiducul Tobultoc, Ion Soltîs, M.Viteazul, Victoria - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:01, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ghetlova - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jeloboc - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
22.   Străşeni:
s.Saca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sadova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Ştefan Vodă:
str.31 August 1989, Alexei Mateevici, Bugeacului, Constructorilor, Libertăţii, Suvorov, N.Testemiţeanu - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str.25 Octeabrea, 28 Iunie, Benderscaea Str-La, Bulgară, Carl Marx, Dzerjinscogo, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Livezilor, Mihail Frunze, Mira, Octeabriscaea, Şcolinîi Str-La, Serghei Lazo, Severnaea, Sov.Armii, Sovetscaea, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24.   Taraclia:
s.Copceac: str.1 Mai, B.Glavan, Comsomoliscaia, Lenin, M.Frunze, Sadovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
25.   Teleneşti:
or.Teleneşti: str.1 Mai, Ciprian Porumbescu, D.Cantemir, E.Coca, Gorikii, M.Frunze, M.Sadoveanu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Teleneşti: str.Cojocaru, Dosoftei, Izvoraş, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp 10:15 – 12:00
or.Teleneşti: str.Ştefan cel Mare, s.Ineşti, s.Verejeni, s.Zăicani, s.Zăicanii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Băneşti - parţial în intervalul de timp 13:00 – 15:00
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
13.04.2018