Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi 17 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi 17 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Băcioii Noi 1-17, 2-18, 31, 999, str-la Băcioii Noi 9/1, V.Zarzare 8A, str-la V.Zarzăre 35, 16 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Dacia 71/2 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
str.Luceafărul, Ion Creangă - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Alexandr Puşkin, Baciului, Băcioi, Bucureşti, Burebista, Chişinăului, Cîmpiei, Eugen Coca, Hotin, Independenţei, Lămăiţei, Liviu Deleanu, Macilor, Nicolae Sulac, Pădurilor, Petru Zadnipru, Serelor, Sfinta Treime, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teilor, Zodiac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.M.Eminescu, Păcii, Gribov - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
str.Mitr.Dosoftei - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
5. Chişinău, sectorul Centru:
str.București 77 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.M.Cibotari 16/1, București 88 ap.1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Industrială 6, 22/1, 24 - în intervalul de timp între 08:30 - 16:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
7. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
s.Bîc: str.Alexandru cel Bun, Castanilor, Grădinarilor, Haiducilor, Moldova, S.Lunchevici - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Albișoara 80/4, 80/5, 80/6, 84/1, 84/2, 84/3, 84/5, 84/6, 84/7, 84/9, 86/1, 86, 2, 86/3, 86/4, Ivan Zaikin 24, 30/1, M.Viteazul 10, 10/1, 12/1, 9999 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.C.Negruzzi, Ion Vatamanu, M.Eminescu, Sfînta Vineri, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Cahul:
s.Cîşliţa-Prut: str.Grănicerii, Lenin, Mihail Frunze, Pobeda, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Roșu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 09:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11. Cantemir:
str.A.Marinescu, B.Glavan, Luceafrul, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Plopi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Stoianovca - parțial în intervalul de timp între 15:30 - 17:00, pentru conectarea noului consumator
 
12. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Cikalov, Lenin, Osvobojdenie, Pobeda, Taras Şevcenco, Tkacenko str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: str.A.Pușkin, Cazaclia, Dimitrova, Lenin, str. și str-la Voroșilov - parțial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru conectarea noului consumator
s.Chirsova: str.Comsomoliscaea, Iurie Gagarin, Lenin, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13. Călăraşi:
s.Hîrjăuca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vălcineț: 8 Martie, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Luceafărul, Valentina Tereșcova, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Căuşeni:
or.Căinari: str.Cîmpurilor, Decebal, Florilor, Prieteniei, Ștefan Vodă, V.Coliban - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Cimişlia:
str.Cimislia, Constantin Stamati, Decebal, Decebal str-la, Livezilor, Sfînta Maria, Suveranităţii - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Criuleni:
s.Bălțata - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zăicana - parțial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru conectarea noului consumator
 
17. Hînceşti:
str. 31 August, Alexandru cel Bun, Chișinăului, Gh.Asachi, Gh.Cojbuc, Industrială, Ion Creangă, Lucian Blaga, M.Eminescu, M.Sadoveanu, Mihalcea Hîncu, M.Moraru, Octavian Goga, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bobeica, s.Dahnovici, s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Calmațui - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
18. Ialoveni:
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Nisporeni:
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Iurceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20. Orhei:
s.Morovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Peresecina: str.Constantin Negruzzi, Constantin Negruzzi str-la, Gheorghe Asachi, Livezilor, Mihai Eminescu, Orheiului, s.Peresecena, Sportivă, Tcacenco - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21. Străşeni:
s.Cojușna: str.B.Glavan, R.Lomatadze, M.Frunze, Mușatinilor, Tineretului, Viilor, Zanevicea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sireți - parțial în intervalul de timp între 08:50 - 11:00, pentru conectarea consumatorilor noi
s.Sireți - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tătărești - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Zubrești - parțial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru conectarea consumatorilor noi
 
22. Ştefan Vodă:
s.Cioburciu: str.Cecvora, Cernova, Cioburciu, Comsomoliscaea, Lenin, Maxim Gorki, Molodejnaea, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str. 28 Iunie, 31 August 1989, Bulgară, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Lenin, Livezilor, Molodejnaea, Serghei Lazo, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Popeasca: str.Ion Cazacu, Sovetscaia - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru conectarea consumatorilor noi
 
23. Taraclia:
s.Roşiţa, s.Sofievca: str.Calinina, Karl Marx, Molodejnaea, s.Sofievca, Timoşenco - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24. Teleneşti:
s.Leuşeni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
14.01.2019