Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 15 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 15 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Cetatea Albă 2-20, 11-15, Dimineții 28, 37, 41, 51A, 51B, 51V, Liuba Dumitriu 12, 35/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:

str.Aerogării, Chișinăului, Livezilor, Soltana, Teilor, Viilor - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Constantin Negruzzi, Doinelor, Eugen Coca, Horelor, Liviu Damian, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Orheiului, Petru Zadnipru, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tighina - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Chișinăului, Independenței - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Bucuriei 1, 1/6, 1/8, 3, 7 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Bucuriei 10, Caișilor 2, 4, Columna 172-174, 173-181, Henri Condă 7, Mitr.Dosoftei 146, Zăvoiului 11, 11B - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:

str.Gribov 9012, N.Testimițeanu 61 - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Mitr.P.Movilă 9 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Bot Mihai, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vilelor, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str.Trușeni 999, Igor Vieru 40 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.M.Lermontov 86A - în intervalul de timp între 09:00 - 15:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Dm.Rîșcanu 1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Dm.Rîșcanu 2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Pajurii 20/3, 28/1,2,3,4, 32, 34, Zimbrului 8-10,10A, 11 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:

str.Minerilor, Libertății - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 

  1. Anenii Noi:

or.Anenii Noi: str.Comsomolului, Florilor, Solnecinaea, Speranţa, Timireazev, Uzinelor str-la, Victoriei, Vişinilor, 9 Mai - în intervalul de timp 14:30 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Șerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru reconstrucția LEA
 

  1. Cahul:

s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Larga Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Kalinin str-la, Lenin, Mihail Frunze, Pobeda - în intervalul de timp 12:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Ceadîr-Lunga: str.Boris Glavan, Kuibîşev, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: str.Dimitrova, Crupscaea - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cazaclia: str.Lenin, Ogorodnaea - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gaidar: str.A-Gaidarî, Andropova, Colhoznaea, Drujba, Lesnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Călăraşi:

str.Alexandru cel Bun, Mihai Kogălniceanu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Anton Macarenco, Bogdan Petriceicu Haşdeu 1 S-La, Bojole, Dragoş Vodă, Gheorghe Adam, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi 1 str-la, Gheorghe Asachi 2 str-la, Grigore Vieru, Gsc-3, Gsc-4, Gsc-5, Nicolae Testemiţeanu, Podiş, Ştefan cel Mare și Sfint 2 s-la, Ştefan cel Mare și Sfînt, Ştefan cel Mare și Sfînt 1 s-la, Ştefan cel Mare și Sfînt 3 s-la, Vasile Lupu, Vasile Lupu 1 str-la, Viilor - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Grigore Ureche, Ion Neculce, M.Frunze, Ştefan cel Mare și Sfînt, Nicolae Testemiţeanu - parţial în intervalul de timp între 10:15 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bahmut, s.Bahmut st. - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Vălcineţ: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, s.Velicogo, Şcolii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Căuşeni:

str.Ciocana, Ciocana Mică, Dragoș Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Săiți - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Cimişlia:

str.Barbu Lăutaru, Dragoş Vodă, Maria Cibotari, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Criuleni:

s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:05 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dubăsarii Vechi - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Izbiște - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mălăieşti - în intervalul de timp 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Hînceşti:

s.Bălceana: str. 31 August 1989, Bălceana, Copiilor, Ion Creangă, Lapuşniţa, Mihai Eminescu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, s.Negrea: str.Decebal, Mihai Viteazul, Negrea, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bobeica - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cărpineni: str.B.Glavan, Cotovschi, Ștefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dahnovici - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpușna: str. 28 Iunie, 50 Let Octeabrea, A.Lăpușneanul, Bahmeta, Ioana Iakir, str-la Iakir, Lalele, Matrosov, str-la Molodejnaia, Pobeda, Renașterii, S.Kirov, Sovetov, str-la Sovetov, Șelepukina, Umanschi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Ialoveni:

s.Malcoci, s.Nimoreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Leova:

s.Beştemac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Nisporeni:

s.Bursuc - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călimănești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Șendreni, s.Vărzărești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vărzăreşti - în intervalul de timp 08:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Orhei:

s.Furceni, s.Hulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mălăiești - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia Hodorogea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Străşeni:

or.Străşeni: str.Mihai Eminescu - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Bucovăț: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Bîcovăţ, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Novaea, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pănășești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rassvet - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Scoreni - în intervalul de timp 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Scoreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Voinova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zubreşti - în intervalul de timp 12:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Ştefan Vodă:

str.Libertăţii, 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Antonești: str.Filip Corecții, Independenții - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Glavan, Calinin, Cernova, Lenin, S.Lazo, Ștefan cel Mare, Cotovschi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Palanca: str. 50 Let Sov.Moldavii, Academicianul Ghidirim, Fraţii Dumitraşco, Livezilor, Ştefan Vodă - în intervalul de timp 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Popeasca: str.M.Frunze, Lenin, Ion Creangă - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Purcari: str.M.Gorikii - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răscăieți: str.Alexandr Puşkin, Calinina, Ciapaeva, Ciugulina, Comsomoliscaea, Dneprodzerjinscaea, Grigore Cotovschi, Lesnaea, Liveyilor, Lomachin, Molodejnaia, Octeabriscaea, Rascaieti, Ştefan cel Mare și Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Slobozia: str.A.Șciusev, B.Glavan, Miciurin, M.Frunze, N.Pirogov, S.Lazo, Ștefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Taraclia:

s.Samurza: str.Chirov, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Teleneşti:

s.Brînzenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Căzăneşti, s.Vadul-Leca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:35, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
12.11.2018