Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că joi, 14 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED Union Fenosa” S.A. anunţă că joi, 14 martie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Ion Neculce 5 - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ion Neculce 7, 9, 11 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Albișoara 80/4, 80/5, 80/6, 84, 84/1, 84/2, 84/3, 84/4, 84/5, 84/6, 84/7, 84/9, 86/1, 86/2, 86/3, 86/4, Ivan Zaikin 24, 30/1, M.Viteazul 10, 10/1, 999 - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Gh.Madan 44/4, 87/5 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
3. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
or.Cricova: str. 60 Ani ai Biruinţei, Alba Iulia, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Barbu Lăutaru, Biruinţei, Bogdan Voievod, Buna Vestire, Burebista, Calea Basarabiei, Chişinăului, Chişinăului şos., Ciocirliei, Codrilor, Columna, Constructorul, Crinilor, Crucec, Cuza-Vodă, Drumul Viilor, Dubăsari, Fîntînilor, Igor Vieru, Izvoarelor, Meşterul Manole, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Mircea cel Bătrîn, Moldoviţa, Natalia Gheorghiu, Nicolae Costin, Nicolae Sulac, Petru Ungureanu, Porumbita, Prieteniei, Renaşterii, Sfintul Nicolae, Sperantei, Teilor, Traian, Trandafirilor, Unirii, Vadul Pietrei, Valea Rădiului, Veronica Micle, Voievozilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Stăuceni:
s.Stăuceni: str.Ciorescu, Dubăsari, Stauceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
s.Ciorescu: str. 31 August 1989, Albişoara, Alexandru cel Bun, Artelor, Bucuria, Chişinăului, Ciorescu, Independenţei, Libertăţii, Luceafărul, Lunii, Mihail Frunze, Moldova, Mugurel, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sf.Paraschiva, Sf.Paraschiva str-la, Sfatul Ţării, Sfatul Ţării str-la, Tineretului, Trandafirilor, Viilor, Ștefan cel Mare, Nucarilor, Renașterii, Teilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7. Cahul:
s.Cotihana - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Manta - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Manta - parţial în intervalul de timp între 13: 30 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Cantemir:
s.Cîrpești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Iakimenko, Mihail Lermontov, Mironenco str-la, Rumeanţeva - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Avdarma: str.Calinina, Miciurin, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str-la Griboedova, Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10. Călăraşi:
s.Bahmut, st.Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Țibirica - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Căuşeni:
s.Baccealia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baccealia: str.Mircea cel Bătrîn, s.Baccealia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrnățeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12. Cimişlia:
s.Cenac (cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13. Criuleni:
s.Sagaidac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Hînceşti:
or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Cogîlnic, Gh.Cojbuc, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Calmațui - parţial în intervalul de timp între 10:40 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Paşcani - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15. Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Braşov, Brăila, Constanţa, Mihail Frunze, Păcii, Prieteniei, Vlad Ţepeş - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Costești - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gangura, s.Răzeni, s.Mileștii Noi, s.Moleștii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Țipala - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ulmu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16. Leova:
or.Iargara: str.Constantin Negruzzi, Cosmonavtov, Dimitrie Cantemir, Iurie Gagarin, Mioriţa, Sfîntul Dumitru - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17. Nisporeni:
or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Barbu Lăutaru, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, M.Eminescu, Mitr.Dosoftei, T.Vladimirescu - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Orhei:
or.Orhei: str.Constantin Negruzzi, Dorobanţilor, Glavan Boris, Haiducul Grozescu, Nistreană, Tricolorului, Vasile Lupu, s.Step-Soci: str.Boris Glavan, Livezilor, Miciurin, Mihai Eminescu, S.Stepi-Socii, Tineretului, Vasile Lupu, s.Budăi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19. Străşeni:
or.Bucovăț: str.Dimitrie Cantemir, Livezilor, Maria Magdalena, Novaia, Ștefan cel Mare, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Voinova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zubrești - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Ştefan Vodă:
s.Slobozia: str.Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Boris Glavan str-la, Colhoznaea, Dimitrie Cantemir str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Primăverii, Raisa Varan, s.Slobozia, Selişte str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Vodă, Trandafirilor, Vasilii Jukovski - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Talmaza: str. 27 August, A.Mateevici, A.Makarenko, Traian - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Volintiri: str.Decebal, Ion Creangă - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Volintiri: str.Grădinarilor, Viilor - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
21. Taraclia:
or.Taraclia: str.Bulgară, Cooperativnaea, Karl Marx, Lenin, Matrosov str-la, Panov, Polevaea, Taraclia, Vasilii Ceapaev, Vasilii Ceapaev str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Taraclia: str.Comsomoliscaea, Pervomaiscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Taraclia: str.Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22. Teleneşti:
s.Leușeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Leușeni - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
11.03.2019