Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că Joi, 12 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că Joi, 12 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Serghei Lazo, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Atelierilor, Cantinei, Cartusa, Durleşti, Nicolae Testemiţeanu, Tineretului, Tineretului 8 str-la, Ruhuleanca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Albişoara 25, 30/1, 56, 80/4, Cahul 7/1, 8, 8/1, 8/2, 9/1, Grădinilor 25, 56, 58, 65, 69, Gr.Ureche 37, 44, Ioan Botezătorul 4, Titu Maiorescu 13, 13A, 13/2, 15, Vasile Alecsandri 120 - în intervalul de timp între 13:30 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
4.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Tadeus Malinovskii 18, or.Chişinău: str.Gh.Asachi 71/3, 71/4, 77, 79, Mioriţa 11 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, 59, 41, L.Rebreanu 38/1, 22-38, 31, 49-125, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, 22, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Moscova 20/2, 20/3, 20/4, 20/6, str.Matei Basarab 5/1, 5/2, 5/3, 5/4, 5/5 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Albişoara 64, Arh.Mihail 32, 34, 36, 38, 55, 57, Buna Vestire 21, str-la 2 Cramei 8, 11, bd.Grigore Vieru 13, Petru Rareş 28-36, 49-59 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.V.Badiu 15, 19, 24-38, 15A, 19A, 38A, C.Brîncoveanu 24, 24B, 33A, 35, Doina 59, Hotin 1, 6-16, Putnei 49-63, 50-66, Ec.Teodoroiu 2-32, 13-33, Timişoara 1, 14, 16 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Colosov, Cricova, Dimitrie Cantemir, Mihail Frunze, Minerilor, Mioriţa, Păcii, Ştefan Cel Mare si Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.Agricola, Alexei Mateevici, Decebal, Hulboaca, Luceafărul, Miron Costin, Sfînta Vineri, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9.      Anenii Noi:
str.Chişinăului, Concilierii Naţionali, Mărţişor, Zoia Kosmodimeanskaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troiţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Socoleni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Cahul:
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11.   Cantemir:
str.Basarabia, Trandafirilor, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hănăşeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hănăşeni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.60 Let Octeabrea, Alexandr Puşkin, Cuibîşeva, Dimitrie Cantemir, Dimitrov, Dimo Str-La, Dnestrovsk, Dnestrovsk Str-La, Docuciaeva, Dostoevski, Gavrilov, Ion Soltîs Str-La, Iujnîi Str-La, Kiev, Lenin, Pobeda, Pocrîşchina, Pocrîşchina Str-La, Rîleeva, Sofia Kovalevskaea, Varnenscaea, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baurci: str.Drujba, Iurie Gagarin, Molodejnaea, Nadejdî, Polevaea - parţial în intervalul de timp între 15:50 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Beşalma: str.Lenin, Lesnaea, Lesnaea str-la, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chiriet-Lunga: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13.   Călăraşi:
s.Bahmut, staţia Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Meleşeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Onişcani - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14.   Căuşeni:
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Cimişlia:
s.Gura-Galbenei: str.1 Mai, Eroilor, Florilor, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Ion Soltîs, Serghei Lazo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Gura-Galbenei: str.Alexandr Puşkin, Damian, Fintinilor, Gura-Galbenei, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, s.Iurievca, s.Porumbrei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Selemet: str.Alexandru Donici, Cimişliei, Dimitrie Cantemir, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Petru Rareş, Pugacev, Selemet, Sfîntul Dumitru, Şciorsa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Criuleni:
s.Bălţata - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 10:45, pentru lucrări de conectare a branşamentului
s.Bălţata - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, G.Cotovschi, Sverdlova, Ţentralinaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Logăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18.   Ialoveni:
str.V.Crăsescu, Moldova, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Leova:
str.Alexandru Marinescu, Ioan Vodă, Ion Luca Caragiale, Mihai Eminescu, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20.   Nisporeni:
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Orhei:
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Piatra - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
22.   Străşeni:
str.Şota Rustaveli, Liviu Deleanu, M.Lomonosov, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Saca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Ştefan Vodă:
s.Olăneşti: str.31 August, Alexandru cel Bun, Basarabiei, Gh.Asachi, Ion Creangă, Sf.Marii, Sovetică - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
24.   Taraclia:
s.Budăi: str.Mira, I.Gagarin, Staroseliscaia - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Budăi: str.Molodejnaia, Mira, M.Frunze, I.Gagarin - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
25.   Teleneşti:
s.Băneştii Noi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Codru - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
06.04.2018