Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 11 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 11 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 999, G.Călinescu 19, 25, 29, 34, 36, 38, 19A, Ion Luca Caragiale 10, 17, V.Pogor 1-11, 4-28, V.Stroescu 11-27, 18-32, Virtuții 8, 10, 10A - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str. 31 August 55, Bazinului 2-16, 5, Budăi 2/3, 2V, Calea Basarabiei 8, 10/2, 12/1, 12/2, Cărbunari 15/1, Haltei 2, 3, 3/3, 4, 5, 7, 8, 9A, 11, 21, 21/1, 21/2, 21/3, 23, 23/1, 23A, 41A, 41B, str-la Haltei 1-23, 4-22, Ismail 112/1, 112A, Malina Mare 49/1, Negreşteni 1-13, 2-12, Paşcani 5-9, 8, 15-19, Scoreni 4-16, 5-9, Tăbăcăria Veche 2-16, 15, 19, 25 - în intervalul de timp între 08:55 - 21:15, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Mitropolit Bănulescu Bodoni 25 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Sihastrului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Uzinelor 12 - în intervalul de timp între 10:00 - 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Colosov, Cricova, Dimitrie Cantemir, Mihail Frunze, Minerilor, Mioriţa, Păcii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Burebista, Chişinăului, Florilor, Luceafărul, Mircea Cel Bătrîn, Nucarilor, Petru Ungureanu, Serghei Lazo, Vasile Alecsandri, Voievozilor - parţial în intervalul de timp între 08:50 - 16:50, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
10.   Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Albiniţa, Alexandru Cel Bun, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Ciorescu, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihail Frunze, Minerilor, Pavlov, Prieteniei, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare Şi Sfînt, Viilor - parţial în intervalul de timp între 08:50 - 16:50, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
11.   Anenii Noi:
str.Concilierii Naționali, Parcului, Sportivă - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cobusca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Merenii Noi - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ruseni - în intervalul de timp 15:30 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
12.   Cahul:
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Văleni: str.Lenin, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Cantemir:
s.Tartaul - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14.   Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Cişmichioi: str.Melinicinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai - parţial în intervalul de timp între 19:00 - 20:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dezghingea: str.Caşina, Gerţen str-la, Gherţena, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str. 1 Mai, Cuibîşeva, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov, Serghei Lazo, Sverdlova, Tomai, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Călăraşi:
s.Horodişte - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nișcani - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:50, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Căuşeni:
or.Căuşeni: str.Alba Iulia, Anna şi Alexandru, Ghidirim A., Iurie Gagarin, Iurie Gagarin 1 str-la, Mihai Eminescu 3 str-la, Mihai Eminescu bd. - în intervalul de timp 15:30 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17.   Cimişlia:
str.Barbu Lăutaru, Cimislia, Constantin Stamati, Decebal, Decebal str-la, Livezilor, Mihai Viteazul, Sfînta Maria, Sfînta Maria str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 2 s-la, Suveranităţii, Tineretului, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrtop (numai cons.juridici) - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru conectarea clientului nou
s.Sagaidac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18.   Criuleni:
s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Măgdăceşti: str.Ababii, Bîtlan Ion, Calea Orheiului, Emil Loteanu, Grigore Vieru, Lidia Istrati, Livezilor, Liviu Damian, Maria Magdalena, Măgdăceşti, Orhei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Micleşti - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mileştii Noi - în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Paşcani: str.Dm.Cantemir, Eminescu, Paşcani, Sf.Dumitru - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Porumbeni: str.Crinilor, Duminica Mare, Florilor, Mărţişor, Nicolae Sulac, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Pinilor, Porumbeni, Romantică, Salcîmilor, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Slobozia-Duşca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
19.   Hînceşti:
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Buțeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 17:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mereșeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Galbenă: str. 31 August, Ştefan cel Mare, Grădinilor, Cotovschi, N.Vatutin, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Secăreni, s.Cornești, s.Secărenii Noi, s.Pașcani - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20.   Ialoveni:
s.Molești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Nimoreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Suruceni - în intervalul de timp 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ulmu - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Leova:
str.Doina, Gr.Ureche, Ion Soltîs, str-la Ion Soltîs, M.Basarab - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18.30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ceadîr, s.Colibabovca, s.Orac - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22.   Nisporeni:
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Heleşteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
23.   Orhei:
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia-Hodorogea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24.   Străşeni
s.Roşcani - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Zubreşti - în intervalul de timp 11:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
25.  
Ştefan Vodă:
str.Ion Creangă, V.Alecsandri, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaia, Lenin, Nadrecinaia - parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: str.Benderscaia, Dzejjinscki, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ermoclia: str.A.Pușkin, Alexandru cel Bun, Eugen Doga, Gherman Titov, Cotovschi, I.Creangă, Gagarin, Maslov, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 12:20 - 14:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Feștelița: str. 28 Iunie, Carl Marx, Ciapaev, Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Purcari: str.Eliberatorilor, M.Gorikii, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
26.   Taraclia:
str.Fontanaia, Karl Marx - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Karl Marx, Serghei Kirov, Suvorov, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
27.   Teleneşti:
s.Bravicea - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Brăneştii Noi - în intervalul de timp 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Brînzenii Vechi - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Hirișeni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
09.10.2018