Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 02 mai 2019, vor avea loc lucrări programate

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 02 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 49/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Titulescu 32, N.Zelinski 38/4, 40/2, 42, 9999, Trandafirilor 20, 31/1, 31/4, 31/5, 31/6, 31/7, 31/8, 31/9, 31/10, 33, 33/1, 33/2, 33/3, 35/1, 35/2, 35/3, 35/4, 37/1, 37/2, 37/4, 39, 39/2, 43/1, 999 - în intervalul de timp între 13:30 - 17:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
s.Dobrogea: str.A.Donici, M.Eminescu, Salcîmilor, Viitorului, str. și str-la S.Lazo, str. și str-la Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Ion Creangă 39, 39/3, 999, P.Ciaicovskii 22, Vissarion Belinski 59 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
or.Vatra: str.Alexandru cel Bun, Feroviarilor, Gheorghe Ghimpu, Gradinilor, Plopilor, Renaşterii, Ştefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
or.Vatra: str.Plopilor 3, 5, 25, S.Bogza 2/1, Ștefan Vodă 2B - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.N.Dimo 12, 12V - în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
6. Anenii Noi:
s.Beriozchi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Humulești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Șerpeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Țînțăreni - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7. Cahul:
or.Vulcanești: str-la Humi, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioburciu: str. 1 Mai, Chirov, Ceapaev, Lenin, Lomachina, M.Gorikii, M.Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 13:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîşliţa-Prut: str.Lenin, Mihail Frunze, Pobeda, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cotihana - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 10:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Giurgiulești: str.Djurjulesti, Serghei Lazo, Sov.Armii, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Olănești: str.Alexandru cel Bun, M.Eminescu, Trandafirilor, V.Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 11:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Palanca: str. 50 Let Sov.Moldavii, Academ.Ghidirim, Frații Dumitrașcu, Livezilor, Ștefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Răscăieții Noi: str.Molodejnaia, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ștefănești - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
8. Cantemir:
s.Gotești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vișniovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
9. Călărași:
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Cecanova, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 15:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirsova: str.Sadovaea, Mira - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vulcănești: str. 25 Siezda, Cahul str-la, Jdanova str-la, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Căuşeni:
or.Căușeni: str.A.Mateevici, Frunza Nucului, str-la 1 Frunza Nucului - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 16:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căușeni: str.D.Cantemir - parțial, în intervalul de timp între 16:20 - 18:20 pentru lucrări
or.Căușeni: str.M.Kogîlniceanu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 19:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîrnățenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Săiți - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sălcuța - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12. Ceadîr-Lunga:
s.Cazaclia: str.Miciurin, Ciapaeva str-la, Serghei Lazo - parțial în intervalul de timp între 11:00 – 12:30, pentru conectarea noului consumator
 
13. Cimişlia:
s.Batîr - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14. Criuleni:
or.Criuleni: str.B.P.Hajdeu, D.Cantemir, Gh.Asachi, Oleg Coșevoi, Păcii, str-la Pobedî, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15. Hînceşti:
or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Gh.Asachi, M.Drăgan, M.Sadoveanu, Mușatinilor, Octavian Goga, Regele Decebal - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Horjești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Ialoveni:
or.Ialoveni: 27 August, 27 August str-la, Alexandru cel Bun, Alexandru Hîjdeu, Barbu Lăutaru, Basarabia, Carpaţilor, Cetatea Albă, Chilia, Cişmelelor, Constantin Sterea, Dacia, Decebal, Dragoş Vodă, Dumbrava Roşie, Florilor, Grigore Vieru, Hotinului, Hotinului str-la, Ialoveni, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs str-la, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Livezilor str-la, Luceafărul, Luceafărul str-la, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Sănduţa Petru 2 str-la, Sănduţă Petru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 2 str-lă, Ştefan Neaga 3 str-lă, Ştefan Neaga 1 str-la, Ştefănucă Petru, Vasile Alecsandri, Veniamin Zarzăr, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17. Leova:
s.Sărata Nouă: str.Sărata Nouă, Litoralului, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Nisporeni:
s.Brătuleni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Seliște - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:40 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19. Orhei:
or.Orhei: str.Gh.Asachi, V Mahu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Orhei: str.Mihail Mîndru, Susleni, Trosceanskaia, Zemțov - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pohrebeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Străşeni:
or.Bucovăț: str.Livezilor, str-la Livezilor, Maria Magdalena, M.Eminescu, str-la Sadovaia, Ștefan cel Mare, V.Alecsandri - parțial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pănășești - parțial în intervalul de timp între 10:30 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21. Ştefan Vodă:
or.Ștefan Vodă: str.Ion Creangă, M.Eminescu, P.Dudnic, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Antonești: str.Filip Corețchii, Independenței, Renașterii, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Antonești: str.Filip Corețchii, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
22. Taraclia:
or.Taraclia: str-la Iurie Gagarin, Karl Marx, Maxim Gorki, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Raevski, Raevski str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23. Teleneşti:
s.Codru - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 16:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ghermănești - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 16:40 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodități ce pot fi cauzate de întreruperea temporară în livrarea energiei electrice.
 
24.04.2019